Страница 59 от 283 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #871

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от павлов Виж публикацията
    какво ви е мнението за този климатик с много добри спецификации за парите си,1600 лв с монтажа,ще се радвам мненията ви да бъдат обосновани.
    Panasonic CS-Z09SKEW-М
    Sehr gut! /добър е/
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,231
    #872

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Интересно! На хиляди питащи препоръчваш машини, а за себе си не знаеш какво да вземеш?
    Не е за мене, ама и да ти обясня положението няма да го разбереш, така че няма да се хабя.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,231
    #873

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    А цената???? С колко камъка би се разделил? Аз от моята камбанария бих препоръчал Fujitsu/General/Fuji LLCA . Ако става въпрос за Пловдив спокойно машината ще се справя и с отопление. Знам че за повечето е : дърво на дървото, цепеница и тем подобни но факт е че работи при мен вече 5-ти сезон според мен си залужава като бюджетен и призимувал модел.
    Еми цената колкото, толкова. Само за разглеждане лятото и уж всеки ще свърши работа, но гледам не всички под 1000 са създадени равни. За подарък е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #874

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Всъщност, коментираната машина няма нищо общо с тези, които познаваш. При включване на машината (стаята е с карта за достъп и спира захранването му), започва нещо като preheat за около минута, при което компресорът върти с много ниски обороти и светодиода за старт на панела мига. След това развърта на максимал, минава още малко време, клапите заемат правилното си положение при отопление и турбината развърта на максимална скорост. Настроена на авто. След темпериране, плавно сваля оборотите надолу. Фиксираните скорости са три. Не знам какво копира дисплея, но степените на осветеност са две. Ярък е, докато приема команди от дистанционното, 10 секунди след което отслабва наполовина и ще е последното нещо, което може да се скапе. Има и режим за сън, при който се чува единствено звъненето на ламарината на външното тяло. Ако има нещо, което да не е инверторно, това биха били външния вентилатор и мотора за клапите, който, за моя изненада, въобще не се чува. А тук е тихо. МНОГО тихо При сканиране вдига клавите нагоре, духа на първа около минута и спира турбината нацяло. Като му дойде времето, пали компресора, загрява кондензатора, сваля клапите и плавно развърта до първа, ако е на режим сън. Проблемът е хистерезиса, заради спрялата турбина.
    .
    Извън темата , но се търсеше и вариянт за супер бюджетна клима по горе.
    А и назад поискаха преки впечатление от "това" , което изцапа толкова теми във форума.

    На -10 става още по тиха чигата/треото - вдига си клапите и просто мига мига мига .... и така до сутринта Опитах се да ти хвана и тракането на ламарината за която пишеш. В момента е -3 , нямам термометър само запалка и цигари инак щях да ви сложа и една снимка как стопля до 49°

    Ако има нещо което ме кефи в тая машина наистина е тишината. Дебита на turbo е като low на на LM-а , подчертавам дебита. На 30° е на клипа уж за да се "чуе" колко "развърта".В помещението върви и парно. Не че има разлика колко показва индикатора.
    А инак охлажда доста комфортно!

    Минимума му е малко над 400w. това е 9ка. на отопление.

    И почти никога не съм я засякъл да работи он/офф. подминава заданието с 4-5-6 градуса колкото може , можеби щото е натъпкана в тоя ъгъл.

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=iP-k36W-daA


    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 07-02-18 в 02:38.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #875

    Отговор: Избор на климатик '2018

    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,891
    #876

    Отговор: Избор на климатик '2018

    На -10 става още по тиха чигата/треото - вдига си клапите и просто мига мига мига .... и така до сутринта
    Еми на - читава машина - спира и не ти хаби ток да те лъже ,че топли.Мидейката ми бръмчи,лапа ток и духа хладно.
    п.с.може би на някой с ТЕЦ би му свършила работа за преходен сезон, само че ако аварира теца и вън е под-10С греда.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-02-18 в 02:46.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,797
    #877

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Трябва ми бюджетен модел
    Ще ти препоръчам следните модели:
    General Fujitsu ASHA09KLWA (ако покупката не е спешна и изчакаш да се появи). Иначе мога да ти го покажа с други имена...
    Chigo CS-25V3A-1C169AY4J
    Gree GWH09QB-K3DNC2C LOMO Economical
    Daikin FTX25KM~RX25KM
    Японски употребяван модел "22" - 2.2 kW в режим охлаждане (номинално)(ако не те притеснява, че е на 100V)
    Няма да казвам кой от изброените ще работи най-комфортно...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-02-18 в 07:20.
    Иван Вълков и kokovox харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #878

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ще ти препоръчам следните модели:
    General Fujitsu ASHA09KLWA (ако покупката не е спешна и изчакаш да се появи). Иначе мога да ти го покажа с други имена...
    Chigo CS-25V3A-1C169AY4J
    Gree GWH09QB-K3DNC2C LOMO Economical
    Daikin FTX25KM~RX25KM
    Японски употребяван модел "22" - 2.2 kW в режим охлаждане (номинално)(ако не те притеснява, че е на 100V)
    Няма да казвам кой от изброените ще работи най-комфортно...
    Мидеята
    Genadi80 одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    5
    #879

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    преди време исках съвет за климатик и сега се колебая между два конкретни : Daikin ftxm25m / rxm25m bluevolution и Mitsubishi msz-fh25ve / muz-fh25ve. За мен везните клонят към Mitsubishi-то (хиперинверторна технология, по-висока отоплителна мощ), но все пак има по-компетентни от мен тук !

    - - - - - - - - - -

    Да поясня - Ще взимам 2 климатика единият ще топли стая 13 кв.м, а другият ще подпомага една 12-ка Panasonic CS-RE12JKX-1, за отоплението на стаята от снимката (червеното е мястото на Панасоника, зеленото на новата 9-ка)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #880

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Докладвам за протокола,както обещах.
    Треото на Додо го намерих за 630лв в Пловдив.Сигурно някой може и по-ниска цена да намери!
    Дилърът ми обясни,че от първи февруари тази година,Трео-то е с нови по-високи цени.
    Тези от Темпекс,сигурно четатат форума!
    Услугата монтаж,също е с нови по-високи цени.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #881

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Поръчах 20ZMX-S, благодаря на отзовалите се!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    babati, JOKVN, mystikalrs и 4 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #882

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от zarkoboyadjiev Виж публикацията
    Здравейте,
    преди време исках съвет за климатик и сега се колебая между два конкретни : Daikin ftxm25m / rxm25m bluevolution и Mitsubishi msz-fh25ve / muz-fh25ve. За мен везните клонят към Mitsubishi-то (хиперинверторна технология, по-висока отоплителна мощ), но все пак има по-компетентни от мен тук !

    - - - - - - - - - -

    Да поясня - Ще взимам 2 климатика единият ще топли стая 13 кв.м, а другият ще подпомага една 12-ка Panasonic CS-RE12JKX-1, за отоплението на стаята от снимката (червеното е мястото на Панасоника, зеленото на новата 9-ка)
    Взимай ФХ, според потребителите от форума е прекрасна машина. Нямам лични наблюдения.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #883

    Отговор: Избор на климатик '2018

    zarkoboyadjiev, може да се поразровите из форума, има теми и за двата модела. Доста е изписано в тях.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #884

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Докладвам за протокола,както обещах.
    Треото на Додо го намерих за 630лв в Пловдив.Сигурно някой може и по-ниска цена да намери!
    Дилърът ми обясни,че от първи февруари тази година,Трео-то е с нови по-високи цени.
    Тези от Темпекс,сигурно четатат форума!
    Услугата монтаж,също е с нови по-високи цени.
    Картелче. Ще се пробват, ако не тръгне работата ще пуснат промоция.
    oska одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #885

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Миланов обясни ми думата картелче???
    Извинявай картел е ясно ,но за картелче е друга бира!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе