Страница 61 от 283 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #901

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Е къв "комфорт" може да ми даде един климатик. Комфорт може да ми осигурят пижамите , възглавницата и матрака
    Другото е здрав сън и силна храна. Няма ли ги не търсете причината в духалката окачена на стената.

    Кат войници не сте ли спали прави на караула на -15 окачени за шинела на някой кол ... ма тогава не рИвахте за комфорт
    С LMC няма как да разбереш. Не че е лоша машината, но определено има такива, внасящи повече комфорт. Всеедно да кажеш, че всички коли возят и имат комфорта на Го*ф 4-ка. Не се засягай, беше и лека шегичка. [emoji4]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #902

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=dodo_pv;861183]Рокер, над 600 кубика му е дебита и вероятно вкарва повече топло от самсунзите ти. Пише, че е 12-ка, но параметрите му са на девятка среден клас. Пише, че максимала му на консумация е 1200W. Божа работа е колко топло ще пренася при -10°С. Трябва да се пробва.


    Във връзка ,със сравнението със Samsunga ,изрових една снимка ,правена при минус 10 гр. навън и турбо режим ,при който дебита е над 850 кубика на час.Този ми Samsung има декларирани максимум 4,3 кв при минус 10 гр ,и съм го купувал за 1200 лв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #903

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Е къв "комфорт" може да ми даде един климатик. Комфорт може да ми осигурят пижамите , възглавницата и матрака
    Ще разбереш, когато попаднеш на климатик, който ти създаде голям дискомфорт. А има машини, които са много способни в това отношение. "Не оценяваш какво имаш, докато не го загубиш"!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #904

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Това с достигане до 54-57 градуса е нормално дори и за конвенционален климатик, при положение, че в стаята е 30 градуса, не е проблем .Отчитайте както външна, така и вътрешна температура на въздуха при това измерване. Общо взето на тея градуси са ограничени софтуерно всички да ''клякат''. Само един път бях измерил на един климатик марка КОРОНА - японски 62 градуса изходящ въздух, може и да е било в резултат на повреда,беше някакъв единичен модел , друг идентичен така и не срещнах за да ги съпоставя.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-02-18 в 21:40.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #905

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, каква машина ще ми препоръчате предимно за отопление. Искам да отоплявам с климатик дневна 14 кв.м. с преход към антре 9 кв.м. стандартна височина 2,55 -2,60 м. в тухлена кооперация, без допълнителна изолация, под мен топлят, дограмата е дървена двойна и е читава (не е изгнила, не е изкривена, има гумени уплътнения, не мърдат пердетата, като духа, терасата пред прозореца е остъклена) дневната има само една външна стена. Не знам какво е изложението, но като има слънце, грее дневната от обяд докато се скрие. Желана температура 24-25 градуса през зимата. Идеята е от антрето да се държи отворена врата към спалня, която е около 14 кв.м. в която да се пречупи температурата около 18 градуса, което за мен е ок за спане. Спалнята се пада г-образно на антрето. Дневната и антрето са на една линия, има възможност климатика да се монтира в дневната така, че да е срещу антрето. Сега паля обикновена печка на дърва в дневната, като се прибера от работа в 18 часа, която си топли дневната и антрето, а в спалнята става 18-20 градуса за няколко часа горене на печката. Приемам вашите съвети за икономична, топлеща машина, на която мога да разчитам поне до -15 градуса външна температура. Бюджет 2000 лв. мога да повиша малко, ако си заслужава. ще бъда благодарна за всички, които се отзоват с предложения.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #906

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    С LMC няма как да разбереш. Не че е лоша машината, но определено има такива, внасящи повече комфорт. Всеедно да кажеш, че всички коли возят и имат комфорта на Го*ф 4-ка. Не се засягай, беше и лека шегичка. [emoji4]
    Комфорта е доста относително понятие. Всеки го възприема различно.А относно колите, возията на френските коли и немските висок клас, Ауди и Мерцедес. Голф 4 не я слагай в тази класация. Имах Рено5,возеше като лодка.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=^Rokera^;861688]
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рокер, над 600 кубика му е дебита и вероятно вкарва повече топло от самсунзите ти. Пише, че е 12-ка, но параметрите му са на девятка среден клас. Пише, че максимала му на консумация е 1200W. Божа работа е колко топло ще пренася при -10°С. Трябва да се пробва.


    Във връзка ,със сравнението със Samsunga ,изрових една снимка ,правена при минус 10 гр. навън и турбо режим ,при който дебита е над 850 кубика на час.Този ми Samsung има декларирани максимум 4,3 кв при минус 10 гр ,и съм го купувал за 1200 лв.

    Щом,ти си доволен от машината,хорското мнение не е важно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #907

    Отговор: Избор на климатик '2018

    То това с хорското мнение е малко....
    Тук Дайкин не се препоръчва .Както и ЛГ,Мидея ,Хайер итн.
    До скоро и Хитачи беше отричано( все още е от някой)
    Като гледам балконите масово са Грее ,Мидея,Дайкин,Фиджи ,Хайер .
    Мисля ,че всяка марка има силни слаби страни.Както и ,че всяка марка има добри и лоши модели.
    Това ,че техно веригите предлагат масово ,ЛГ ,Самсунг ,Мидея ,Фиджи на мен ми говори че това се търси.
    Сигурен съм ,че и отречените марки имат модели който си заслужата.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #908

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Здравейте, каква машина ще ми препоръчате предимно за отопление. Искам да отоплявам с климатик дневна 14 кв.м. с преход към антре 9 кв.м. стандартна височина 2,55 -2,60 м. в тухлена кооперация, без допълнителна изолация, под мен топлят, дограмата е дървена двойна и е читава (не е изгнила, не е изкривена, има гумени уплътнения, не мърдат пердетата, като духа, терасата пред прозореца е остъклена) дневната има само една външна стена. Не знам какво е изложението, но като има слънце, грее дневната от обяд докато се скрие. Желана температура 24-25 градуса през зимата. Идеята е от антрето да се държи отворена врата към спалня, която е около 14 кв.м. в която да се пречупи температурата около 18 градуса, което за мен е ок за спане. Спалнята се пада г-образно на антрето. Дневната и антрето са на една линия, има възможност климатика да се монтира в дневната така, че да е срещу антрето. Сега паля обикновена печка на дърва в дневната, като се прибера от работа в 18 часа, която си топли дневната и антрето, а в спалнята става 18-20 градуса за няколко часа горене на печката. Приемам вашите съвети за икономична, топлеща машина, на която мога да разчитам поне до -15 градуса външна температура. Бюджет 2000 лв. мога да повиша малко, ако си заслужава. ще бъда благодарна за всички, които се отзоват с предложения.
    Най-добре в двете стаи по един климатик за 1000 , 1100 лв. с монтажа .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #909

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Най-добре в двете стаи по един климатик за 1000 , 1100 лв. с монтажа .
    По-скоро климатик и един конвектор за спалнята.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-02-18 в 21:43.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #910

    Re: Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Здравейте, каква машина ще ми препоръчате предимно за отопление. Искам да отоплявам с климатик дневна 14 кв.м. с преход към антре 9 кв.м. стандартна височина 2,55 -2,60 м. в тухлена кооперация, без допълнителна изолация, под мен топлят, дограмата е дървена двойна и е читава (не е изгнила, не е изкривена, има гумени уплътнения, не мърдат пердетата, като духа, терасата пред прозореца е остъклена) дневната има само една външна стена. Не знам какво е изложението, но като има слънце, грее дневната от обяд докато се скрие. Желана температура 24-25 градуса през зимата. Идеята е от антрето да се държи отворена врата към спалня, която е около 14 кв.м. в която да се пречупи температурата около 18 градуса, което за мен е ок за спане. Спалнята се пада г-образно на антрето. Дневната и антрето са на една линия, има възможност климатика да се монтира в дневната така, че да е срещу антрето. Сега паля обикновена печка на дърва в дневната, като се прибера от работа в 18 часа, която си топли дневната и антрето, а в спалнята става 18-20 градуса за няколко часа горене на печката. Приемам вашите съвети за икономична, топлеща машина, на която мога да разчитам поне до -15 градуса външна температура. Бюджет 2000 лв. мога да повиша малко, ако си заслужава. ще бъда благодарна за всички, които се отзоват с предложения.
    fujitsu-general 12ltca , е много добра машина

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #911

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Здравейте, каква машина ще ми препоръчате предимно за отопление. Искам да отоплявам с климатик дневна 14 кв.м. с преход към антре 9 кв.м. стандартна височина 2,55 -2,60 м. в тухлена кооперация, без допълнителна изолация, под мен топлят, дограмата е дървена двойна и е читава (не е изгнила, не е изкривена, има гумени уплътнения, не мърдат пердетата, като духа, терасата пред прозореца е остъклена) дневната има само една външна стена. Не знам какво е изложението, но като има слънце, грее дневната от обяд докато се скрие. Желана температура 24-25 градуса през зимата. Идеята е от антрето да се държи отворена врата към спалня, която е около 14 кв.м. в която да се пречупи температурата около 18 градуса, което за мен е ок за спане. Спалнята се пада г-образно на антрето. Дневната и антрето са на една линия, има възможност климатика да се монтира в дневната така, че да е срещу антрето. Сега паля обикновена печка на дърва в дневната, като се прибера от работа в 18 часа, която си топли дневната и антрето, а в спалнята става 18-20 градуса за няколко часа горене на печката. Приемам вашите съвети за икономична, топлеща машина, на която мога да разчитам поне до -15 градуса външна температура. Бюджет 2000 лв. мога да повиша малко, ако си заслужава. ще бъда благодарна за всички, които се отзоват с предложения.
    Ей това нещо ще ти препоръчам аз като много много скромен познавач за около 1600 лева Gree GWH12TB/S3DNA1D---Green Hansol

    И вместо да си говорим празни приказки...,просто го чукни в youtube(има доста подробни тестове),и там ще видиш как това животно на -7 -15 -20 градуса(външна температура) си топли като пич поддържайки 25-30 градуса в стаята без проблем и как размразява на -15 -20 като на майтап и пита за още,нека някои по-големи разбирачи...от мен да пишат за подобен климатик за същите пари и ако може с нагледно видео,така жената ще добие най-добра представа за себе си,вместо да си говорим бла бла
    Този пост е редактиран от avenger; 09-02-18 в 21:44.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #912

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    То това с хорското мнение е малко....
    Тук Дайкин не се препоръчва .Както и ЛГ,Мидея ,Хайер итн.
    До скоро и Хитачи беше отричано( все още е от някой)
    Като гледам балконите масово са Грее ,Мидея,Дайкин,Фиджи ,Хайер .
    Мисля ,че всяка марка има силни слаби страни.Както и ,че всяка марка има добри и лоши модели.
    Това ,че техно веригите предлагат масово ,ЛГ ,Самсунг ,Мидея ,Фиджи на мен ми говори че това се търси.
    Сигурен съм ,че и отречените марки имат модели който си заслужата.
    И бая панасоници има по фасадите. Нисък до ниско-среден клас от тях също са топъл хляб по технотата.
    А и много нови кооперации се оборудват изцяло с GREE от строителната фирма явно! Поне с такова впечатление съм останал по Пловдив.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #913

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Отопление на 37 кв.м, разделени на 3 помещения с един климатик разположен в 14кв.м. помещение и поддърване на 24-25 градуса е доста трудна задача , да не кажа невъзможна.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #914

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Стига бре, Павлов, и четирите ми машини го правят това нещо, а и не само моите.Подкрепям Рафаилиев и Мистикал, едно 12 ЛТС и ако се налага/надали/ малко помощ с конвектор.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #915

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Баси, в тоя форум има феномени! Някои си купуват климатик и на следващият ден започват да съветват другите, но вече има голям напредък-вчера е питал за избор на климатик, а днес вече е съветник на другите. Хвала! Какъв ли ще е следващият рекорд?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе