Страница 75 от 283 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1111

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Последен оффф
    Ето какво ми излезна като написах уруру 50 цена
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-...ra-p217138908/

    Цената е 4000 лв

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1112

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Аз имам проблем с влажноста при режим отопление.
    Тогава влажноста пада до около 20% .
    Аз му викам на това пиянско събуждане ( сухо гърло)
    Затова имам овлажнители.В случая уруру ми върши прекрасна работа.
    За избиването няма смисъл да говорим там работата е ясна.
    За комфорт ,пречистване на въздуха и екстри е уруру.
    За последно го казвам.
    Недостатъка на уруруто е цената.
    Ако човек може да си го позволи да вземе един и тогава да говорим пак.
    Това е малко като вица за голфаджията и човека с бентлито.
    Дето спрял и един до друг на светофара и тоя с голфа питал човека с бентлито дали върви.
    Човека любезно отговори : Не се оплаквам.
    И голфаджията отговорил: Щото гледам нещо не ги карат затова питам дали върви.
    Та и тая е същата

    Човек, кога успя да направиш 936 мнения...

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1113

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има доста добри влагоуловители, които наистина вършат работа, за 200-300лв. Също така, ако пък някой желае по-висока влажност и йонизация, има доста ефективни овлажнители, с йонизатори, на същите цени, дори и по-евтини. Всеки сам си решава. Едното решение е по-практично, другото е глезотийка, за хора, за които 4-5хилки не са проблем.
    И пак повтарям, не всеки може да намери 50-ка Уруру за 3800. Тази цена е с около 800лв. надолу от тези, на повечето сайтове. Не всеки има връзките на Рафа-та. Аз лично само една от четирите си машини съм взел с отстъпка и то някакви си 100-тина лева, тъй като е стар модел.
    Знам че има,но кои вършат работа и колко време ще я вършат не знам.Другото е,че и там има стойности като потребление на енергия и колко л на час(ден) задържат.Така,че не е просто едно сравняване на 2 цени.Освен това си го взех от приятел на по-ниска цена.Цитираната е тази на която се предлага в магазините.И просто когато го купувах си имах климатик ,иначе наистина е можело да се замисля за ururu.
    Относно цените на ururu 4000 лв. ,ако се купи с REECL(на практика се пестят 12/15%) ще стане към 3500.Пък с приятели и връзки...кой знае.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1114

    Избор на климатик '2018

    По тази логика, всяка машина можеш да я вземеш на по-ниска цена, но не е там въпроса. В сериозните сайтове, цената е доста по-висока. Както и да е, предлагам да престанем да я дъвкаме тая цена, всички са съгласни, че машината е за хора с възможности.
    oska одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1115

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Зимно време си иска овлажняване въздуха,на който му мухлясват стените и му кондензират стъклата има нужда от затопляне на помещението и някаква вентилация...Аз лично си бях замазъл розетките на комините,после ги пробих и сложих решекти,сега си имам естествена вентилация.
    ruuni9 и Rafailiev харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1116

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, отново. При оглед на място ми препоръчаха Fuji 14 lmca. Аз гледах 14 luca и 12 ltca. Кой от трите е най-надеждния климатик? Кой от трите ще запазва най-висока мощност за отопление при отрицателни температури? Знам, че и трите са различни класове машини, дали да избера високия клас ltca или и някой от другите 2 ще свършат работа? Помогнете ми в избора, с добри аргументи, плюсове и минуси на различните машини. Или ще препоръчате друга по-добра машина със сходни параметри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1117

    Отговор: Избор на климатик '2018

    От трите машини аз бих избрал 12lt.
    JOKVN, rosswen и gerinn харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1118

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    От трите машини аз бих избрал 12lt.
    12lt превъзхожда ли другите 2 по отоплителна мощност и топлоотдаване?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1119

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    12lt превъзхожда ли другите 2 по отоплителна мощност и топлоотдаване?
    Да, превъзхожда ги.
    gerinn одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1120

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Зимно време си иска овлажняване въздуха,на който му мухлясват стените и му кондензират стъклата има нужда от затопляне на помещението и някаква вентилация...Аз лично си бях замазъл розетките на комините,после ги пробих и сложих решекти,сега си имам естествена вентилация.
    Само за протокола.Вероятно си искал да кажеш намаляване на влагата(изсушаване),а не овлавняване.Иначе вентилацията е добре наистина.

  13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #1121

    Smile Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Вероятно си искал да кажеш намаляване на влагата(изсушаване)...
    Точно овлажняване иска да каже. На японски е ururu.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1122

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не напротив точно това което е написал necata е коректно и съм 100% съгласен с него. Още снощи щях да им го пиша (за конденза), но не ми се влизаше в нови спорове.
    А за розетките , просто ме разби като идея и моите ги замазах преди 7годинки а имам във всяка стая (дори ги бях забравил). Голямо БЛАГОДАРЯ на necata2.
    Този пост е редактиран от Mig82; 22-02-18 в 15:50.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1123

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Наличието на конденз по стъклата или стените не значи непременно, че относителната влажност е висока.
    И при ниска влажност и висока температура пак може да стане същото. Зависи дали температурата на стъклата или стената е под точката на оросяване.
    Повишаването на температурата на затворен обем въздух(с какъвто и да е изсточник на топлина) намалява относителната влажност. Конденза по стъклата я нямалява още повече - част от влагата остава по стъклата и е извлечена от въздуха.
    Някой климатици измерват отн. влажност. При студена стая отн. влажност е най-висока, колкото повече се стопля отн. влажност намалява.
    necata2, dddilian, rosswen и 1 други харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    5
    #1124

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от jovito Виж публикацията
    Здравейте,
    Благодаря на Всички за включването. Добра дискусия се заформи. За съжаление в стаята няма място за 2 вътрешни тела (освен ако не са едно до друго (което се обезмисля). От схемата се вижда, че няма много свободни места за монтиране на вътрешното тяло.

    Относто работата на самсунга не мога да дам много информация. Беше монтиран при нанасянето ни в апартамента. Предполагам е на доста години. Монтажа е направен много лошо. Тръбите му са оголени до метал на няколко места. Липсват му капаци на външното тяло. При работа тече вода по стената в стаята. Реално не го ползваме. В момента в стаята е 16 градуса и влажност 51% - без да е използвано някакво отопление.
    @С.Мезинов - може ли да ми дадеш информация защо SRC 63 ZR-S не е подходящ. Прекалено мощен?

    Рагледах и параметрите на Уруру FTXZ50N/RXZ50N и доста ми харесаха. Но доколкото разбрах от Вашите постове екстрите за контрол на влажността няма да са много полезни.

    Поздрави
    Защо не се замислиш за два подови климатика,мисля че това е най добре при твоя случай!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от jovito Виж публикацията
    Здравейте,
    Благодаря на Всички за включването. Добра дискусия се заформи. За съжаление в стаята няма място за 2 вътрешни тела (освен ако не са едно до друго (което се обезмисля). От схемата се вижда, че няма много свободни места за монтиране на вътрешното тяло.

    Относто работата на самсунга не мога да дам много информация. Беше монтиран при нанасянето ни в апартамента. Предполагам е на доста години. Монтажа е направен много лошо. Тръбите му са оголени до метал на няколко места. Липсват му капаци на външното тяло. При работа тече вода по стената в стаята. Реално не го ползваме. В момента в стаята е 16 градуса и влажност 51% - без да е използвано някакво отопление.
    @С.Мезинов - може ли да ми дадеш информация защо SRC 63 ZR-S не е подходящ. Прекалено мощен?

    Рагледах и параметрите на Уруру FTXZ50N/RXZ50N и доста ми харесаха. Но доколкото разбрах от Вашите постове екстрите за контрол на влажността няма да са много полезни.

    Поздрави
    Защо не се замислиш за два подови климатика,мисля че това е най добре при твоя случай!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1125

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравей,
    Разгледах и подовите варианти, но стои отново проблема с мястото на вътрешните тела. То схемата, която съм прикачил се вижда, че нама много свобоно място (освен пак едно до друго).
    Благодаря за предложението
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе