Страница 152 от 283 ПърваПърва ... 102142150151152153154162202 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #2266

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Рафаилиев, разликата между 60 квадратни и 60 кубически метра е нещо, много сериозно. Нека да оставим на спецовете да препоръчват, дайсейкай 13-ка на 8-ма серия, пък дори и на 6-та, работи много по-добре и комфортно от 16-ките, които са си конструктивна недомислица и представляват нескопосано оувърклокнати 13-ки. Гугъл споменава за мек климат в Стара загора, възможно е в конкретната ситуация да се справи и качествен мултисплит с външно на 18-ка. Но ще е доста по-скъпичко, а без оглед от спец, предвид изолацията, няма как да се потвърди. За толкова пари, без оглед на помещенията, не е добре да се купува.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2267

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Все си казвам ,че няма да ти обръщам внимание ......
    Май ти знаеш колко е голям моя хол.
    12 метра дължина на 5 метра ширина = .??
    Точно в 60 квадратни метра работи нокрия 14 ка в еднофамилна къща 1 ви етаж.
    Нямам никакви проблеми с топленето!
    За тошибата изобщо няма да коментирам.
    Аз съм от хората ,който си признават като нещо не е ок ( поне за мен )
    Не от хората “моето е най— хубаво”
    oska и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #2268

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Човекът (Шопов) се интересува за Стара загора и не смята да климатизира твоя хол, а други 2 помещения там. Има нужда от подходящи машини и някой трябва да го насочи. После следва оглед и уточняване на бюджета. Сигурен съм, че дайсейкай с размер 16 не се вписва в заданието му.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2269

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Човекът (Шопов) се интересува за Стара загора и не смята да климатизира твоя хол, а други 2 помещения там. Има нужда от подходящи машини и някой трябва да го насочи. После следва оглед и уточняване на бюджета. Сигурен съм, че дайсейкай с размер 16 не се вписва в заданието му.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Цитат Първоначално публикувано от shopov Виж публикацията
    Привет на всички. Нов съм в форума.
    Имам желанието да закупя климатик, чийто бюджет е около 2000-2400 да речем.
    Помещението е всекидневна - хол + кухня с грубо 32 кв.м на 2.60 височина в гр. Пловдив .
    Изложение: север-изток с две тераси с пвц дограма и външна изолация.

    След посещаване на магазин/офис се сдобих с няколко оферти и ще бъда много благодарен да дадете мнение за тях:

    Fujitsu General ASHG12LTCS - 12ка
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35FE - 12ка, този е мой избор
    Toshiba RAS-13G2KVP - Daisekai 8 - 13ка
    Toshiba RAS-16PKVSG E Shorai - 16ка
    Mitsubishi Electric MSZ-AP50VG - 18ка
    Mitsubishi Heavy SRK50ZS-S - PREMIUM - пак 18ка

    Благодаря предварително за помощта.
    Май си сбъркал никовете. Колегата е написал, че е от Пловдив
    dodo_pv, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2270

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Човекът (Шопов) се интересува за Стара загора и не смята да климатизира твоя хол, а други 2 помещения там. Има нужда от подходящи машини и някой трябва да го насочи. После следва оглед и уточняване на бюджета. Сигурен съм, че дайсейкай с размер 16 не се вписва в заданието му.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    dodo_pv, мисля че се получи някакво недоразумение с поста, който колега пусна след моя аз просто пуснах няколко модела и поисках мнения и оценки за тях или просто препоръка към друга марка или модел такъв климатик.
    Поздрави.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #2271

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Видял съм цитат, грешката е моя. Дълги чаршафи са се получили. Съжалявам.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #2272

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ще помоля пак да ми обърнете внимание. Както казах (#2230 от стр. 149) ще отоплявам 16 кв.м, а ще охлаждам 29 кв.м с големи загуби от липса на дограма и изолация. Вече се спрях на Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC. Това, което сега се чудя, след като му гледам параметрите, е дали няма да дойде голям и преоразмерен, т.е ще работи ли ефективно при отопление (не само в он/оф режим). За 7-ца ли съм или за 9-ка

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #2273

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,а как са тези новите модели на фуджитсу kmta,klwa сравнение с lmca?за 12 например

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2274

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Ще помоля пак да ми обърнете внимание. Както казах (#2230 от стр. 149) ще отоплявам 16 кв.м, а ще охлаждам 29 кв.м с големи загуби от липса на дограма и изолация. Вече се спрях на Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC. Това, което сега се чудя, след като му гледам параметрите, е дали няма да дойде голям и преоразмерен, т.е ще работи ли ефективно при отопление (не само в он/оф режим). За 7-ца ли съм или за 9-ка
    Сашо ви е отговорил, след вашия въпрос и ви е предложил, няколко машини. Ако само ще отоплявате 15 квадрата, то 9ЛТЦ идва доста преоразмерен и има вероятност да работи он/офф, но ако ще отоплявате и двете помещения, ми се струва, че ще ви е ок. Зора на климатиците е при отопление, не на охлаждане.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #2275

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Още веднъж благодаря на всички, които ми отговориха на лаишките въппроси, и най-вече на Aleksandars

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #2276

    Отговор: Избор на климатик '2018

    По повод моя въпрос от https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post877151
    засега най ме блазни за 12кв.м северна спалня - Daikin FTXM20M/RXM20M Perfera и втора опцияМitdubishi Heavy-SRK20ZS-S-SRC20ZS-S-premium
    За 33 кв.м всекидневна с кухня с френски прозорци 8кв.м. може би ​​Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND

    Търся си и фирма за монтаж за София, като първо да се вградят тръбите и външното тяло докато мине ремонта и после вътрешното тяло.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2277

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не съм специалист но ме хвана яд какво ви предлагат за 16кв.м изолирано стайче,сменете фирмата за да не повторите грешката. За тея пари ще си вземете къде по комфортна машинка. Искате тишина , погледнахте ли нивата на шум на вътрешното, отделно че те пък нещо май са объркани при 09 и 12(дали не са разменени). С тея нива просто са орезилили читавата машинка , използваема е само 1-ва степен ... евентуално.


    Тези нива на шум както казваш минимум са объркани за 9/12.Тук виждаме други данни21-43/21-46.Не че някой има вина,че в Gree бг някой май не може да чете.Ако минем към близнака му там нивата според бг сайта са още по-ниски18-43/20-46 за 9/12(което поне съвпада с фирмения сайт).
    2,5 KW Gree Amber airconditioner GWH09YD Nordic inverter
    3,5 KW Gree Amber airconditioner GWH12YD Nordic inverter
    НОВО! Серия SUPREME, WiFi, A+++/A+++, SCOP 5.1 / SEER 8.5, отопление от -30°С : SUPREME CH-S09FTXAM2S-GD WiFi
    НОВО! Серия SUPREME, WiFi, A+++/A+++, SCOP 5.1 / SEER 8.5, отопление от -30°С : SUPREME CH-S12FTXAM2S-GD WiFi
    C&H Corporate
    C&H Corporate

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2278

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Голяма каша с информация , наличности и цени. Да имаш 5 модела и да не се напънеш за тях. Още повече ,че така клиента почва да се съмнява дали за Бг. не се внасят някъкви други по-скапани версии.
    При Supreme нещата изглеждат прекрасно.
    cable и rosswen харесват това.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2279

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Голяма каша с информация , наличности и цени. Да имаш 5 модела и да не се напънеш за тях. Още повече ,че така клиента почва да се съмнява дали за Бг. не се внасят някъкви други по-скапани версии.
    При Supreme нещата изглеждат прекрасно.
    Хубава работа ама Ганьовска.В тая територия България нищо не се прави като трябва,навсякъде само олигофрени.Извинявам се за оффа ,ако трябва да се трие.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #2280

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Привет.Търся климатик предимно за отопление.Бюджет който съм отделил е 1500лв с монтаж.Стаята е. с размери 5 х 3.50 х 2,50 (17,5кв.), изложението е източно, 4-ти етаж, панелка без изолация.Стаята ще се използва за спалня.Спрял съм се на два-три климатика, ще съм благодарен да ме насочите, кой от тях си заслужава.Или евентуално ако ми препоръчате някой по-добър.Благодаря.

    1. TOSHIBA RAS-10PKVSG-E/RAS-10PAVSG-E
    2. Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S/SRC35ZMP-S STANDARD
    3. Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA, 12000 BTU, Клас A++
    Подредени са така както най ми допадат…незнам защо но ме съблазнява най-много Тошибата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе