Страница 93 от 135 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1381

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ъъъъ?
    И колко ще загубиш от тази понижена ефективност, 5стотинки, 5 лева.
    А като не се наспиш защото ти дърлят клапи, турбини , и пр. колко ще си ефективен като отидеш на работа...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1382

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ъъъъ?
    И колко ще загубиш от тази понижена ефективност, 5стотинки, 5 лева.
    А като не се наспиш защото ти дърлят клапи, турбини , и пр. колко ще си ефективен като отидеш на работа...
    Нямам такива проблеми. От 5 години все на он/офф спим, с местене на клапи. С малки изключения, като паднат температурите под 0-та.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1383

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На мене пък по ми върви спането на инверторен климатик, нещо такова:
    Screenshot_20220110-195603_e-Control.jpg

    - - - - - - - - - -

    И....24,5° стайна, не 18..19°

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1384

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ако толкова държах да са ми "инверторни", отварям вратата към коридора и приключвам. Просто си подбирам климатици с достатъчно тихи първи степени и клапи.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1385

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Абе вие с климатиците си ли спите или с жените..?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1386

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нямам такива проблеми. От 5 години все на он/офф спим, с местене на клапи. С малки изключения, като паднат температурите под 0-та.
    AAA Роска 3/10 режим на диаманта избива рибарника, след което като навърти определен брой он-офф пуска и дефрост, ако на теб ти е в хола ок ама в спалнята над главата ич не ок. Решил съм да пробвам скоро до минус 7 как ще е. от 4-5 дена офф не съм имал, от седмица дефрост, може и повече да е . 6-7 киловата се ядва за 50м2

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1387

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    ЗМХ над 0-та ми е 10/3, ама клапите му не се чуват, за разлика от тези на ЗСХ. Както и да е, аз съм си доволен от машините. Спирам с коментарите, че не съм по темата.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1388

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Между другото, да отбележа, че на моята нова ЗС клапата е абсолютно безшумна. Смятай щом аз не я чувам като влиза в ОФФ............ Снощи спах при него.
    На другият ЗС се чува съвсем, съвсем слабо, но и там ако си разсеян може да я пропуснеш. Клапите за хоризонтално насочване на струята са малко по шумни, но аз на моите съм ги настроил да не се местят.
    Турбината на първа степен се оказа, че не е кой знае колко по тиха от на Дайкина първата, но е някак по приятна за слушане Малко по нискочестотна е, което на мен по ми допада.
    Този пост е редактиран от mimojef; 10-01-22 в 23:16.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    30
    #1389

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Колко време минава от както включи компресора докато задуха топло.
    Ако въпроса е към мен, точно 56 секунди...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1390

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от supermario Виж публикацията
    Ако въпроса е към мен, точно 56 секунди...
    И аз го бях засичал и при мен е около 60сек.

    Моите ОН/OФФи ги пооправих с режим.

    8:30-18:30 - 17-18C
    18:30- 00:00 - 22C
    00:00 - 8:30 - 20C

    Не че не цикли пак, но е значително по-малко спрямо това да поддържа една и съща темп. Спя като къпан и нищо не ме дразни. За спалня ми е идеално. През деня не се използва помещението.

    Перката я развърта на MED само в 18:30 като му дам 22C за 1-2часа иначе крета на Low.


    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от morfei1; 10-01-22 в 23:22.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1391

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.




    От 11 вчера до днес 10.00=23 часа към 7 киловата, поддържана температура 24 а в хола горе долу 23
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1392

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз прослушах един дефрост на новия ЗС. Не е от най тихите. Доста отчетливо изпъшква в началото, после почва шущенето и препукване на ламерлите на топлообменника.
    Обаче е много кратък само 2 мин. Гледам записите на ХоумАсистанса. Има засечени 3 дефроста от 7:30 до 13:00. И трите са точно по 2мин. Външна температура около Нулата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1393

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Объркал се е. Не е имало нужда и се е върнал.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1394

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мимо грозна гледка, аз с офф-нето негодувам камо ли дефрости, работата все повече върви към Ф.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1395

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не се е объркал щото и другите ми машини имат дефрости.
    Не може всичките да са се наговорили и да ме бойкотират. По 3-4 дефроста всичките. Само АП-то има записани 6. Ама той е най натоварен. Бичи на 350-400 вата.
    Влажничко си беше сутринта. Валеше и сняг. Да се бъркат, квото искат да правят. Искам да топлят. Другото са бели кахъри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе