Страница 94 от 135 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1396

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    От 15.11.21-11.1.22 имам от панасоника 35кв, другото идва от МХИ-то 330 киловата(104+40+186)= 365кв за почти 2 месеца като прогнозните са ми около 220-250 киловата на месец, ама то една зима. Климатика в момента още догонва с около 340-360 вата работа за да е що годе еднородна температурата навсякъде

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1397

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    2KW средно на денонощие, май с конвектор ще ти е по-добре. Няма симисъл си мъчиш машината.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1398

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Тошко си държи 250W без офф, дори и на затворена врата. На отворена врата и задание 23 поддържа 23-23.1, на затворена 23.5 - 24гр., без да изключва. Още не съм му хващал дефрост, температурата от снощи е такава, прехъвърчаше сняг до преди малко. През нощта също валя.


    Този пост е редактиран от rosswen; 11-01-22 в 16:18.
    peter`s, GLARYS и Mig82 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1399

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Прав си, с конвекторче ще е по добре, след малко дърпам щепсала на климатика
    п.п- А за лятото съвет да ми дадеш, винаги ценя съветите и се вслушвам във тях

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1400

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Като те гледам си цял ден пред климатиците и нещо ровиш, вземи си направи един експеримент с конвектор + умен контакт. Миналият месец го направихме с колегата, който си мислише, че сметката му за ток зимата идва основно от конвектора и беше готов да инвестира около 3000 бона в още един климатик. Оказа се че конвектора му е изхарчил 90KW за предходния месец. 125W на час, пък ти си си доста по-надолу от неговите резултати около 85W. Дали супер хипер-ултра инвертора щеше да му даде по-малък среден разход? Конвектора работи 24/7 със задание 21C.

    Лятото ще си ползваш климатика, поне ще работи като хората щот сега е.....

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1401

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Като те гледам си цял ден пред климатиците и нещо ровиш, вземи си направи един експеримент с конвектор + умен контакт. Миналият месец го направихме с колегата, който си мислише, че сметката му за ток зимата идва основно от конвектора и беше готов да инвестира около 3000 бона в още един климатик. Оказа се че конвектора му е изхарчил 90KW за предходния месец. 125W на час, пък ти си си доста по-надолу от неговите резултати около 85W. Дали супер хипер-ултра инвертора щеше да му даде по-малък среден разход? Конвектора работи 24/7 със задание 21C.

    Лятото ще си ползваш климатика, поне ще работи като хората щот сега е.....
    Чакай сега да видя дали съм те разбрал. Ако изключа климатика и си купя хубав конвектор ще успявам да постигна същите резултати като климатика зимата да речем около 23 градуса в спалнята и хола и мокрото общо около 50м2 ?
    Мислиш ли че ще успея с един или може би два с общ разход 160-180 киловата да държа 23 градуса (толкова имам сега с един климатик). Питам сериозно, че някак си вече взех да се чувствам прецакан с този климатик. Жената под 23 градуса спира всякакви домашни дейности и обявява бойкот.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1402

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не си разбрал правилно. Разхода който ти е дал панасоника, го е дал докато е работило и мицубишито.

    С 85W среден разход на час за 16-17дни. Не знам колко ефективен си мислиш, че е климатика ти. (визирам панасоника).

    Не е нужно да си купуваш конвектор ако нямаш, вземи на заем и експерементирай, гледам те влече.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1403

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Най-добре не се занимавай с глупости.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1404

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Не си разбрал правилно. Разхода който ти е дал панасоника, го е дал докато е работило и мицубишито.

    С 85W среден разход на час за 16-17дни. Не знам колко ефективен си мислиш, че е климатика ти. (визирам панасоника).

    Не е нужно да си купуваш конвектор ако нямаш, вземи на заем и експерементирай, гледам те влече.

    Може ли този път един наистина сериозен въпрос, моля те. Ти наистина ли си помисли че ще взема да сложа конвектор па макар и за експеримент, сериозно наистина ли?

    Пената е похарчил 35 киловата за 10 дена пускан само вечер за 2-3 часа и оставян на 16 градуса през останалото време.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1405

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ...
    Поддържа 24 в 21м2. Доста по-икономично работи от 20-ката в малката стая 13м2.
    За сравнение, оня в малката стая е нагласен на 23 а в стаята е 24. Пълен ОН/ОФФ 5/5:
    08.12.2022г. в малката стая 5,85Кв/ч срещу 4,78Кв/ч в голямата
    09.12.2022г. в малката стая 5,16Кв/ч срещу 4,16Кв/ч в голямата
    Грубо по киловат разлика ми дава в полза на доста по-голямата стая.
    Малко разсъждения относно работата ОН-ОФФ - спрямо консумацията.
    Нямам за цел да се заяждам, просто искам да помислите.
    Засичането е добре дошло, защото:

    1. Един и същ модел климатик поставен в различни стаи.
    2. Еднаква външна температура
    3. Еднаква вътрешна температура
    4. 2 различни дни – приблизително еднаква тенденция за консумацията
    5. Едниния работи ОН-ОФФ, другият пак има, но доста малко.


    Загубите на едно помещение зависят от разликата м/у външна/вътрешна температура, околната повърхина на помещението и коеф. на топлопреминаване.
    Температурите са еднакви. Приех стаите за квадратни с височина 2,6м. – така разликата в околните площи е най-малка(т.е. най-лошият вариант за сравнение).
    Околните повърхнина за 21м2 е 89,66м2, а за 13м2 е 63,5м2.
    Коеф. на топлопреминаване не го знаем дали е различен за двете стаи, засега приемаме че е еднакъв.
    При това значи, че помещението от 21м2 ще има нужда от 89,66/63,5=1,41 пъти повече енергия от 13м2, или очакваме съвсем закономерно 41% повече консумация.
    Резултатите показват друго обаче, дори не е еднаква, а е минус 22-24%.
    Ако разхода на двата беше еднакъв, може да се каже че ОН–ОФФ има 41% преразход, но в случая отиват на около 63%.
    Това е при приемане на еднакъв осреднен коеф. на топлопреминаване на двете стаи.
    Да приемем сега, че ОН-ОФФ няма преразход, а е еднакво ефективен.
    Така в 21м2, климатика е изхарчил енергия за 24ч за всеки м2 околна площ = 4780Wh / 89,66m2 = 53,31 Wh/m2.
    В 13м2, климатика е изхарчил енергия за 24ч за всеки м2 околна площ = 5850Wh / 63,5m2 = 92,13 Wh/m2.
    Тъй като температури, часове, ефективности са равни следва осредненият коеф. на топлопреминаване да е различен, 92,13/53,31 =1,73.
    Или средният коеф. на топлопредаване(загубите на м2) на малката стая е със 73% по-висок от голямата, почти двойно дет’ се вика. Дали е точно толкова студена вероятно и mimojef не може да каже.
    Очаквам същите измервания при отрицателни температури, когато в малката стая климатика заработи без ОФФ. Залагам, че разхода ще се обърне в негова полза.
    Приятна вечер на всички!
    Alexi и peter`s харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1406

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    под -2 он-офф в малката стая ще продължи ,минимума става 400 вата .. както и тенденцията с високия разход .. реално имаш конвенционалка ,това е истината

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1407

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Може ли този път един наистина сериозен въпрос, моля те. Ти наистина ли си помисли че ще взема да сложа конвектор па макар и за експеримент, сериозно наистина ли?

    Пената е похарчил 35 киловата за 10 дена пускан само вечер за 2-3 часа и оставян на 16 градуса през останалото време.
    Ха-ха-ха, ти сериозно ли си помисли, че смятам, че панасониката ти е способен на 85W средно на час при 24/7? Аааа, виж к'ва била работата.... сега се оказа, че работил само вечер, а през останалото време 16C, което е почти равносилно на ОФФ.... да го беше написа в....

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    От 15.11.21-11.1.22 имам от панасоника 35кв, другото идва от МХИ-то 330 киловата(104+40+186)= 365кв за почти 2 месеца като прогнозните са ми около 220-250 киловата на месец, ама то една зима. Климатика в момента още догонва с около 340-360 вата работа за да е що годе еднородна температурата навсякъде
    ..... щот доста подвеждаш с такива писаници.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1408

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да този климатик винаги работи така. ОН/ОФФ
    Дори и при -10

    - - - - - - - - - -

    Едва ли топлозагубите на голямото помещение са по-малки, но може да са на кантар.
    Малката стая е с 2 външни, южно изложение и малък прозорец. Голямото е с една външна, северно изложение и с двойно по-голям прозорец (300х135см.)
    Ако мога този в малката стая да го наглася на 22 градуса и да си ги поддържа ще е по икономичен сигурно. Но не мога. И на 22 и на 23 да го държа пак надхвърля 24 в стаята. Просто 5-те минути го претоплят.
    Ето в момента сина ми го е нагласил на 23 а в стаята е 24,6. И е 5/5 минути. Навън е 0 градуса.
    Налага се в момента аз да спя в голямата стая и съм го нагласил на 22 градуса. Започна да работи ОН/ОФФ но е 10/10. Ще го видя колко ще изгори в този режим за 24 4аса
    zxc0 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1409

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    пуснах си игра ( РС-то ми има няма 500 вата ) и мидеята слезе на 170 вата ,навън е -3 .. преди това креташе на около 200-220
    peter`s и morfei1 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #1410

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Зездата беше изключена от сутринта. Навън е -1 със снеговалеж и добре ми е показала "средния" [emoji3]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе