Страница 7 от 135 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #91

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Тъй..., “хладилната” ми спалня вече се стопли достатъчно за тест на нексурата.
    Обаче ударих на греда - не мога да намеря ватметъра...
    Така, че тея дни ако излезе от някъде ще пиша.
    Иначе в хола 12LB 50+20кв на 25С :

    Юг-запад, Ка стъклата направо парят
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #92

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Хареса ми темата и си викам и аз да се отбележа.
    Климатика е HITACHI RAK 35 PXA / RAC 35 WXA разположен в 59 кубика стая. Седи си така 350-360в. по-ниско не иска да падне или другото положение е на 20в. когато върти само вентилатора. Настроен е на 26 градуса, 3 степен на вентилатора.
    п.п. часовника на уреда не е верен
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #93

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mitky Виж публикацията
    Хареса ми темата и си викам и аз да се отбележа.
    Климатика е HITACHI RAK 35 PXA / RAC 35 WXA разположен в 59 кубика стая. Седи си така 350-360в. по-ниско не иска да падне или другото положение е на 20в. когато върти само вентилатора. Настроен е на 26 градуса, 3 степен на вентилатора.
    п.п. часовника на уреда не е верен
    Това не е ли множко? Настроен на 26°, а харчи 350-360w?

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #94

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Пробвайте на АВТО вентилатор. Може да намали консумацията и да не ОФФ-и.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #95

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На ауто работи на втора степен на вентилатора и седи на 340-345 вата. Нямам идея дали е много за този климатик. Аз от тава лято си взех 2 уреда за мерене на консумация и този климатик под 320 вата никога не съм го виждал (освен когато е само на вентилатор). В Свищов в момента денем си е 34-35 градуса на сянка.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #96

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Като паднат температурите до колко слиза?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #97

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Под 320 не го е виждал.
    Интересно. 350W - OFF. Не вярвам това да му е минимума на охлаждане. А и щом ОФФ-и значи не са му чак толкова големи загубите. Може да има нещо сбозено.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #98

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Под 320 не го е виждал.
    Интересно. 350W - OFF. Не вярвам това да му е минимума на охлаждане. А и щом ОФФ-и значи не са му чак толкова големи загубите. Може да има нещо сбозено.
    При тези високи външни над 35 градуса ,няма да падне под 300

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #99

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Дават му 250W миниму на +35С по спецификация. Логично е на падне поне на 200 вата на по ниските степени преди да изключи.
    Всъщност колегата не е описал подробно работата на машината. И все пак, ако работи на цикли 350-ОФФ, 350-ОФФ ....... на Авто вентилатор ми се вижда нелогично.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #100

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Дават му 250W миниму на +35С по спецификация. Логично е на падне поне на 200 вата на по ниските степени преди да изключи.
    Всъщност колегата не е описал подробно работата на машината. И все пак, ако работи на цикли 350-ОФФ, 350-ОФФ ....... на Авто вентилатор ми се вижда нелогично.
    На всички евро Хитачита им дават минимум 250 вата,но рядко го стигат.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #101

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    На всички евро Хитачита им дават минимум 250 вата,но рядко го стигат.
    То си е масово явление, не само при Хитачи. Няма да се учудя, ако реалният минимум си е такъв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #102

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Дават му 250W миниму на +35С по спецификация. Логично е на падне поне на 200 вата на по ниските степени преди да изключи.
    Всъщност колегата не е описал подробно работата на машината. И все пак, ако работи на цикли 350-ОФФ, 350-ОФФ ....... на Авто вентилатор ми се вижда нелогично.
    Като го сложа на авто вентиалтор (което за мен реално е втора степен) седи на около 340вата и рядко прави офф.
    Ако го сложа на 3-та степен на вентилатора (а аз така го държа,защото така ми е комфортно) седи 350-360вата след известно време прави офф за около 10 тина минути.След което развърта до около 450-500вата за някоя друга минута и пак застава в положението 350-360вата.
    В момента 14:10 на северната стена на къщата имам закачен термометър и показва 34 градуса. Вътре е настроено на 26 и си работи по гореописания начин.
    Не зная колко му е минимума на климатика, но вчера вечерта като се позахлади слезе най- ниско до 318вата за няколко минути след което остана само на вентилатор.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #103

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    То си е масово явление, не само при Хитачи. Няма да се учудя, ако реалният минимум си е такъв.
    Защо да е масово явление? При МХИ и Дайкин вече знаем, че си слизат доста под обявения минимум. Скоро колега с МЕ показа минимуми като на ДР-ка. Остава да видим с Тошиба и с "триото" какво се случва. Дори колеги с китаици са отбелязвали консумация около 100-те на охлаждане.
    За Хитачи май стана ясно вече. 300 минимум на охлавдане! Не е за вярване.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #104

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    IMG_20190825_143927.jpgЕто го Кози Еко 12-ка в момента. Това не му е минимум, а толкова си му трябва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #105

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Защо да е масово явление? При МХИ и Дайкин вече знаем, че си слизат доста под обявения минимум. Скоро колега с МЕ показа минимуми като на ДР-ка. Остава да видим с Тошиба и с "триото" какво се случва. Дори колеги с китаици са отбелязвали консумация около 100-те на охлаждане.
    За Хитачи май стана ясно вече. 300 минимум на охлавдане! Не е за вярване.
    Преди много лъжеха с минимумите на отопление, доста от производителите. Включитено МХИ, Тошиба и Фуджицу. Последните години, се попромениха нещата, в положителна посока. Много от потребителите, на всякакви машини, не слагат ватметри и не пишат като цяло из темите. За това и много пъти съм казвал, че като не се пише много за дадени модели, е критерий, че са по-добри от други.
    За да не съм офф-топик.
    60ZSX-S, над 35гр. слиза до 170W. Под 35гр., може да работи на 120W минимум. Под 28гр. (Не съм сигурен) слиза и на 100W. Вентилаторът винаги е на Ауто, задние 25гр.

    MHI 60 ZSX-S, в момента, в 115м3.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-08-19 в 15:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 135 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе