Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 173
Like Tree185Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Тъй..., “хладилната” ми спалня вече се стопли достатъчно за тест на нексурата.
    Обаче ударих на греда - не мога да намеря ватметъра...
    Така, че тея дни ако излезе от някъде ще пиша.
    Иначе в хола 12LB 50+20кв на 25С :

Юг-запад, Ка стъклата направо парят
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

2.  
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2019

Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Хареса ми темата и си викам и аз да се отбележа.
    Климатика е HITACHI RAK 35 PXA / RAC 35 WXA разположен в 59 кубика стая. Седи си така 350-360в. по-ниско не иска да падне или другото положение е на 20в. когато върти само вентилатора. Настроен е на 26 градуса, 3 степен на вентилатора.
    п.п. часовника на уреда не е верен
    Прикачени изображения Прикачени изображения

4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от mitky Виж публикацията
    Хареса ми темата и си викам и аз да се отбележа.
    Климатика е HITACHI RAK 35 PXA / RAC 35 WXA разположен в 59 кубика стая. Седи си така 350-360в. по-ниско не иска да падне или другото положение е на 20в. когато върти само вентилатора. Настроен е на 26 градуса, 3 степен на вентилатора.
    п.п. часовника на уреда не е верен
    Това не е ли множко? Настроен на 26°, а харчи 350-360w?

5. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Пробвайте на АВТО вентилатор. Може да намали консумацията и да не ОФФ-и.

6. Novice
    Тук е от
    Jul 2019

На ауто работи на втора степен на вентилатора и седи на 340-345 вата. Нямам идея дали е много за този климатик. Аз от тава лято си взех 2 уреда за мерене на консумация и този климатик под 320 вата никога не съм го виждал (освен когато е само на вентилатор). В Свищов в момента денем си е 34-35 градуса на сянка.

7.  
  8. Member Аватара на the inquirer
    Тук е от
    Jan 2019

Като паднат температурите до колко слиза?

9. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Под 320 не го е виждал.
    Интересно. 350W - OFF. Не вярвам това да му е минимума на охлаждане. А и щом ОФФ-и значи не са му чак толкова големи загубите. Може да има нещо сбозено.

10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017

Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Под 320 не го е виждал.
    Интересно. 350W - OFF. Не вярвам това да му е минимума на охлаждане. А и щом ОФФ-и значи не са му чак толкова големи загубите. Може да има нещо сбозено.
    При тези високи външни над 35 градуса ,няма да падне под 300

11. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Дават му 250W миниму на +35С по спецификация. Логично е на падне поне на 200 вата на по ниските степени преди да изключи.
    Всъщност колегата не е описал подробно работата на машината. И все пак, ако работи на цикли 350-ОФФ, 350-ОФФ ....... на Авто вентилатор ми се вижда нелогично.

12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017

Дават му 250W миниму на +35С по спецификация. Логично е на падне поне на 200 вата на по ниските степени преди да изключи.
    Всъщност колегата не е описал подробно работата на машината. И все пак, ако работи на цикли 350-ОФФ, 350-ОФФ ....... на Авто вентилатор ми се вижда нелогично.
    На всички евро Хитачита им дават минимум 250 вата,но рядко го стигат.
    rosswen одобрява това.

13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017

Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    На всички евро Хитачита им дават минимум 250 вата,но рядко го стигат.
    То си е масово явление, не само при Хитачи. Няма да се учудя, ако реалният минимум си е такъв.

14. Novice
    Тук е от
    Jul 2019

Като го сложа на авто вентиалтор (което за мен реално е втора степен) седи на около 340вата и рядко прави офф.
    Ако го сложа на 3-та степен на вентилатора (а аз така го държа,защото така ми е комфортно) седи 350-360вата след известно време прави офф за около 10 тина минути.След което развърта до около 450-500вата за някоя друга минута и пак застава в положението 350-360вата.
    В момента 14:10 на северната стена на къщата имам закачен термометър и показва 34 градуса. Вътре е настроено на 26 и си работи по гореописания начин.
    Не зная колко му е минимума на климатика, но вчера вечерта като се позахлади слезе най- ниско до 318вата за няколко минути след което остана само на вентилатор.

15. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    То си е масово явление, не само при Хитачи. Няма да се учудя, ако реалният минимум си е такъв.
    Защо да е масово явление? При МХИ и Дайкин вече знаем, че си слизат доста под обявения минимум. Скоро колега с МЕ показа минимуми като на ДР-ка. Остава да видим с Тошиба и с "триото" какво се случва. Дори колеги с китаици са отбелязвали консумация около 100-те на охлаждане.
    За Хитачи май стана ясно вече. 300 минимум на охлавдане! Не е за вярване.

16. Member
    Тук е от
    May 2017

IMG_20190825_143927.jpgЕто го Кози Еко 12-ка в момента. Това не му е минимум, а толкова си му трябва.

17.  
  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Защо да е масово явление? При МХИ и Дайкин вече знаем, че си слизат доста под обявения минимум. Скоро колега с МЕ показа минимуми като на ДР-ка. Остава да видим с Тошиба и с "триото" какво се случва. Дори колеги с китаици са отбелязвали консумация около 100-те на охлаждане.
    За Хитачи май стана ясно вече. 300 минимум на охлавдане! Не е за вярване.
    Преди много лъжеха с минимумите на отопление, доста от производителите. Включитено МХИ, Тошиба и Фуджицу. Последните години, се попромениха нещата, в положителна посока. Много от потребителите, на всякакви машини, не слагат ватметри и не пишат като цяло из темите. За това и много пъти съм казвал, че като не се пише много за дадени модели, е критерий, че са по-добри от други.
    За да не съм офф-топик.
    60ZSX-S, над 35гр. слиза до 170W. Под 35гр., може да работи на 120W минимум. Под 28гр. (Не съм сигурен) слиза и на 100W. Вентилаторът винаги е на Ауто, задние 25гр.

MHI 60 ZSX-S, в момента, в 115м3.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-08-19 в 15:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 22-02-19, 00:44
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе