Страница 101 от 135 ПърваПърва ... 519199100101102103111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 2018
Like Tree1799Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1501

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мимоджев, това което виждам от твоята графика е горе долу 10 минути завършен цикъл, тоест бая он-офф цикли ще избичи климата. Щом си го понасяш ок, аз не. Панасоника също офф-и но го прави много различно, от сорта след офф качи на 340 вата после пада на 270-280, няма го това изрязване във ватовете. В темата на МХИ-то го обяснихме това нещо, ако един климатик излезне в ОФФ то значи че си е достигнал температурата и евентуално е надградил половин или един градус повече защото не може да слиза примерно на 100-120 вата, това е първия проблем че не може да слиза, ама щом е стигнал и излиза офф защо след излизане от оффф ще тръгне от 650 вата като и 250 и са му много а той под 400 примерно не може да слиза(говорим за по ниски температури).

    аз съм го пуснал на 25 и нямам офф,работи за сега с 350 вата, вент на 2.

    Ако имам 40 офф-а с, 40 вдигания+40 сваляния на клапи и 4 дефроста с виздишки и бълбукания за една нощ в спалнята ще се метна от терасата по очи на Хасфалта.
    Alexi и UW харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,896
    #1502

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    Вдигането на консумацията на спиртни напитки вечер прави нощните он-офи и дефрости незабележими.
    Но и то има нежелани ефекти….
    bobivg, CubanLinx, rosswen и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1503

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз толкова не мога да пия
    Alexi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1504

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    ако един климатик излезне в ОФФ то значи че си е достигнал температурата и евентуално е надградил половин или един градус повече защото не може да слиза....
    Принципно съм съгласен и би ми се искало да е така, понеже комфорта ще е по-голям, но простичкия отговор на това е защото не е толкова умен, колкото ни се иска да бъде.

    При мен максималното развъртане след излизане от офф е зависимо от заданието. При 18C макса е еднин, при 20C е повече, при 22C е още повече. При темперирано помещение на съответната температура. Не говоря да има да гони градуси.

    Ако вдигнеш заданието с +2C тръгва да ги гони кротко, дори не прави впечатление, обаче ако е повече.... турбини на макс, развъртане на компресор.... абе как си трябва, щото може и да ги догони, ма може и да не може.

    Като намесим и още една торба с фактори, и виждаме, че не е толкова лесно колкото ни се иска.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    peter`s одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1505

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Aз при теб не мога да видя климатик за над главата. Съгласявам се но разбери или климатикът ти не може да пада на добър минимум или е преоразмерен, иначе защо имаш толкова много оффф-ве

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1506

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Климатика ми е баш над главата ми и проблеми от към шум нямам. Не че е безшумен просто за 15год. съм свикнал да не ми прави впечатление. Минимума му е 300-320W, и при някви условия неясни за мен съм го виждал и на 230W, но пак бичише ОН/офф.

    Не знам дали е преоразмерена 9-ката, може би е, щот е по-корава от съвремените 12-ки. Ма навремето такива клими правиха, изолацията беше нещо ново, пък и зимите си бяха по-зими отсега. Не ме е страх от зими с падне на темп. -15, -20C доказал се е в боя. Скъпо ще ми е, ма ще ми е топло.

    Както казах не се оплаквам, спинкам си като къпан пък на половин кана червено вино спинкам още по-добре.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от morfei1; 13-01-22 в 20:09.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1507

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    . Я половин я цяла кана, после и 20 градуса са ти много
    morfei1 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1508

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ползва се само вечер помещението, но го топля денонощно. През деня е необитаемо държа 18C, вечер при дневни 0C и нощни -5C, 20C ми идват ОК дори без вино и пижама. При плюсови темп. 20C ми идват множко и му бутам 19C за спане.

    Ако легна да гледам ТВ случайно на 22C ми е ОК. 20C комфорта не е ОК за телевизия.

    Ако гоня 24-25C едва ли ще имам проблем с ОН/офф-и.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от morfei1; 14-01-22 в 10:00.
    Mig82 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #1509

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето я и пробата от снощи. Към 22:00 външна -3. Нагласих го на 24, Авто вентилатор и отворена врата наполовина. В стаята 23,7
    Към 8:00 го смъкнах на 23 а температурата навън вече беше около 0. Сега се моля на един дефрост да му стопли датчика за да смъкне минимума
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg, rosswen и morfei1 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #1510

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ето я и пробата от снощи. Към 22:00 външна -3. Нагласих го на 24, Авто вентилатор и отворена врата наполовина. В стаята 23,7
    Към 8:00 го смъкнах на 23 а температурата навън вече беше около 0. Сега се моля на един дефрост да му стопли датчика за да смъкне минимума
    Ами ето, че вече имаш недефростващо Хеви. Аз така лекувам ZMX в детската.
    peter`s и bobivg харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #1511

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И чудото се случи. Малко след като написах предният пост с молебен за дефрост, той е вече на лице.
    Стопли датчика и сега съм с нисък минимум при 0 градуса.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1512

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Aз при теб не мога да видя климатик за над главата. Съгласявам се но разбери или климатикът ти не може да пада на добър минимум или е преоразмерен, иначе защо имаш толкова много оффф-ве
    Виж к'во прави същата машина като и бутна 20C задание, започва да работи почти без оффове, ма и средния и разход отива с едни 100W на час в повече.
    Общо взето същата история като вчера, контролни дефрости на 4-ри часа с продължителност около 5мин, без оглед дали е офф-нал междувременно. Нищо не съм чул докато спя, дори без кана вино.
    Малко по-висок среден разход на час спрямо предното денонощие, нормално, помещението започва да изстива, загубите се покачват бавно, но славно.
    Ако задържи още няколко дни така, разхода ще се покачи още повече, при същото задание.



    OpenWeatherMap е показвал около -5C, а strigmeteo -8C
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morfei1; 14-01-22 в 09:53.
    mimojef, peter`s и bobivg харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1513

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Вчера Пуснах Панасоника на 23 градуса и вент на 4 за да изравни. После промених вента на ауто и 23 градуса по ДУ и преди лягане намалихме пената на 22 и вента си остана на ауто- разход 5,3 киловата за помещението от 37м2. Пуснат е към 2 следобед. МХИ-то за сметка на това от вчера сутринта бичише на 25 градуса и вент на 2 като термометъра показваше 26, към 21.00 му зададох 18 градуса за да спре и после жената го направи на 24 към 23.00( за да падне температурата и да не офф-и след промяна от 25 надолу), до днес 10.00 часа 8 киловата и температура 24,5-25(показва на термометъра 25)- общо 13,5 киловата за 50м2 за 24 часа. Офене и дефрости не съм имал до днес. Преди малко офф-на мхи-то но слънцето го напече вече.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1514

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    МХИ-то за сметка на това от вчера сутринта бичише на 25 градуса........, до днес 10.00 часа 8 киловата и температура 24,5-25(показва на термометъра 25)
    Ами перфектен си благородно завиждам. Аз за 25m2 и поддръжане на темп. от 8:30 до 18:30 - 18C и от 18:30 до 8:30 - 20C за изминалото денонощие от 00:00 до 23:59 имам 7,28KW изразходвани.



    24-ката не и правя мониторинг, но я чух да дефроства снощи към 20:00 - 21:00, след това около 23:00 - 24:00. И предходната вечер си дефростваше.... ма там хамбара е голям и не прави впечатление
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    peter`s одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1515

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Благодаря Морфи. Наблъскана е много изолация, както и съм с южно изложение, От 10 сутринта до към 4 си блъска слънце вътре когато е слънчево, колкото и малко да е не е за пренебрегване. Хора под мен и над мен не живеят, ако и това се промени някой отдолу да пуска едни 25 градуса и отгоре 20 градуса минавам на конвектори в спалнята. Исках и друго да кажа че 20-ката се справяше с всичките 50м2 но за сметка на това с повече веене и дефрости, а сега всичко е на 2 и ауто. Но ако температурите навън са между 2 -13 градуса не си струва да пускам панасоника и мхи-то се справя чудесно в този диапазон и то с 6 киловата. Днес сигурно пак ще го сложа на 18 градуса до 15.00 часа тъй като слънцето е силно и прави вътре 25-26 и обезмисля климатика. Сега заради новия датчик толерира по висока температура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе