Страница 91 от 135 ПърваПърва ... 41818990919293101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1351

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Значи ти е правил дефростите на он/офф цикли, най-вероятно.
    peter`s одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1352

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    аз съм забравил къде са дистанционните на климатиците ми .. клапи пък се пипат през 3 години един път по някакъв повод .. в момента засичам мидеята ,средния и разход е 4кВ/ч на денонощие за последните 2 месеца ,като поддържа 22° на тих режим ( 19дБ ) в 15 квадрата стая ,чат пат и отпускам и коридора ( още 10тина квадрата )
    GLARYS и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1353

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ще отпускаш я ... дали ще топлиш една стая с машина работеща на 200вата или две с два климатика работещи с минимуми по 100 вата е все едно за семейния бюджет да не кажа в +
    peter`s одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1354

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Значи ти е правил дефростите на он/офф цикли, най-вероятно.
    Възможно е Рос, но да не забравяме и мистър Ф, нещата се промениха доста след него, все към добро за сега. Турбината взе да работи доста по монотонно като при изравнена температура. Постъпването на новите порции въздух не влияат на датчика веднага че да напъва и отпуска. Все едно съм с Панасоника,дебита един и същ но само температурата на изхода се променя а от там разхода, нещата станаха много плавни, както виждаш и от написаното намалям вента на 2 което малко или много ограничава обмена с хола и сутринта когато температурите се повишат климатика освен спалнята получава и бонус хол с 1,5 градуса разлика и докато го нормализира все е в режим на догонване +загубите които така или иначе се получават а вечер е нормализирано тъкмо навреме за саладката със....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ще отпускаш я ... дали ще топлиш една стая с машина работеща на 200вата или две с два климатика работещи с минимуми по 100 вата е все едно за семейния бюджет да не кажа в +
    Миг писано е, и двата климатика не могат да слизат на 100 вата единия е уж к2у, под 170-180 вата( тоест виждал съм го пенатата но за 2-3 мин,после или нагоре или офф, после мхи-то е офф и така) не съм го виждал, а мхи-то съм го виждал на 144 вата. Тоест трябва да паднат температурите под минус 2 за да ми работят нормално и двата на около 180-200 вата, но тогава и минимумите им няма да са същите. тоест колкото и да стане студено аз все ще се въртя около минимумите при два работещи климатика
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1355

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз и на 3-те си машини не пипам клапите. На Петър схемата е по-сложна, за това ги мести насам-натам. В крайна сметка, нали за това са направени да могат да се местят. Не виждам нищо лошо в това.
    peter`s одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1356

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Важното е че съм достигнал някакво ниво на комфорт с машинката и сме се разбрали как да работи, иначе ще водим сериозни разговори. За последните 3 часа гледане в ватметъра все на 285-286 вата си цикли монотонно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1357

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цели 3 часа..., имаш да черпиш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1358

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето така се прави:
    20220109_161819.jpg
    peter`s, tolostoi, GLARYS и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1359

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    milanov, ма ти сериозно ли си го качил на ТВто…
    Е, признах те….

    п.с… и на жена ти нервите - железни са.По стените - фибрани, на ТВто - консумацията…..
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1360

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    milanov, ма ти сериозно ли си го качил на ТВто…
    Е, признах те….
    Опасен е. [emoji1787]
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-01-22 в 21:33.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1361

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А 400W при -2° къде ги забравихте.
    Аз затова писах че ако пусна и двата климатика от подписа ми пак ще съм под минимумите и пак дървото, по мои разсъждения имам нужда от реални 450-550 вата за 50м2 при минус 2 и 24 по ДУ, ако пусна двата минимума ще е 700-800 и пак нещата са он-офф. Иначе 6 киловата от вчера 11 до днес 10=23 часа външна около 4-5 и вътре около 24

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1362

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    по мои разсъждения имам нужда от реални 450-550 вата за 50м2 при минус 2 и 24 по ДУ
    Ако тия 50m2 са едно помещение ОК, иначе трудно се постига еднаква температура в двето помещения и много зависи от тяхното разположение и разположението на климатика. Получават се 1 - 2C може би дори повече разлика, и така комфорта отива на...
    peter`s и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1363

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Ако тия 50m2 са едно помещение ОК, иначе трудно се постига еднаква температура в двето помещения и много зависи от тяхното разположение и разположението на климатика. Получават се 1 - 2C може би дори повече разлика, и така комфорта отива на...
    Така е. По-лесно се постига, ако е обратното, както е при мен. Машината да е монтирана в най-голямото помещение.
    peter`s одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1364

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Ако тия 50m2 са едно помещение ОК, иначе трудно се постига еднаква температура в двето помещения и много зависи от тяхното разположение и разположението на климатика. Получават се 1 - 2C може би дори повече разлика, и така комфорта отива на...

    Така е спор по въпроса няма, писано е назад и в темата за мхи-то зсх, но при по благоприятни външни разликата е под 1 градус разлика, нещо като 0,5 градуса. Даже съм пускал и снимка с разположението. Ясно е че ако навън е минус 10 няма как да няма 1 градус разлика. Но това е експеримент който съм решил да проведа от малко помещение към голямо с мощен климатик, и давам максимално данни за да се знае

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1365

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Така е. По-лесно се постига, ако е обратното, както е при мен. Машината да е монтирана в най-голямото помещение.
    При мен 9-ката е перфектно разположена срещу вратата на стаята и топли стаята и коридора без проблем. Вратата на банята ми се пада в ляво на коридора и температурата в нея е винаги 2C под заданието. Общо е около 25m2. Правил съм си експерименти да му пусна още една спалня около 17m2, чиято врата е точно срещу климатика. Успява да качи градус, но е 3-4C под заданието.

    24-ката е в хол+кухня 70-75m2, отворено помещение без прегради, стени и врати. Държи навсякъде заданието, че и малко отгоре.

    Едната 12-ка е навряна 22m2 малък хол, с преходна врата към малка спалня и там няма драма с подръжането на темп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе