Страница 130 от 135 ПърваПърва ... 80120128129130131132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1936

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Случайно в една от темите, един човечец сподели графики и моментна консумация от смарт контакт tapo p110. Взех та поръчах и честно казано ми харесва. Само че, графиката я изчертава на стъпки по 5мин., което често не хваща офф или контролен дефрост, които обикновено води до пропускане изчертаването им на графиката.

    Някой знае ли друг модел, подобен на този, само че да чертае графиките с по-малка стъпка, примерно 1 мин.? Само че, да си ги изкарва в приложението на телефона, а не да се занимавам да инсталирам софтуери за PC, което да седи денонощно включено, за да ми изкара някаква адекватна графика.
    Иначе, ето 1-2 снимки как изглежда приложението:


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1937

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз лично не знам за такъв контакт.
    Толкова ли нямаш един лаптоп който да седи включен постоянно?
    Аз лаптоп никога не изключвам седи си забит в контакта постоянно. Нагласил съм само екрана да се изключва след 30мин неактивност.
    Да не казвам, че има и два настолни които па дори и мониторите им не се изключват по 24ч. Не мога да се разправя с мойте дебелоглавци. Горят ми ток колкото АП-то във всекидневната.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1938

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Лаптоп нямам, защото не ползвач, имам си настолен. Въпросът е, че разправията е голяма, не нещо друго. А и ми се ще да си го гледам на телефона. На PC-то не прекарвам много време.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1939

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е кво има да му гледаш. Веднъж на 24 часа да си видиш подробна графика. На телефона си го гледай от приложението на контакта. За обща култура.
    Ти си го инсталирай и когато решиш да го следиш го оставяй да бачка.
    Като се наиграеш си го изключвай.
    Няма нищо сложно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1940

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е кво има да му гледаш. Веднъж на 24 часа да си видиш подробна графика. На телефона си го гледай от приложението на контакта. За обща култура.
    Ти си го инсталирай и когато решиш да го следиш го оставяй да бачка.
    Като се наиграеш си го изключвай.
    Няма нищо сложно.
    Абе четох ти напъните, докато нагласиш всичко, че да изкараш графиките. Не е работа за 5-6мин.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1941

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сега го правя за 5 минути.
    Само ми трябват 1-2 часа да си припомня
    Ама пък спя спокойно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1942

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Сега го правя за 5 минути.
    Само ми трябват 1-2 часа да си припомня
    Ама пък спя спокойно.
    И да следя, и да не следя, машината все така ще си работи. Въпросът е психологически.
    ccankov73 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #1943

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    50ZS-W оставен да се бори с 35+15 кв.м гълта средно 550 вата. В по-голямата част от времето е на 24 градуса, когато къпем хлапето го вдигам на 25-6.

    Машината е в къща с външна изолация и изолирани тавани.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1944

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е кво има да му гледаш. Веднъж на 24 часа да си видиш подробна графика. На телефона си го гледай от приложението на контакта. За обща култура.
    Ти си го инсталирай и когато решиш да го следиш го оставяй да бачка.
    Като се наиграеш си го изключвай.
    Няма нищо сложно.
    Туй за което говориш, ако няма нет в къщата ще си записва ли данните на лаптопа и аз като отида до село да мога да си разгледам записите?

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1945

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ееееееее чак без НЕТ не става.
    Въпреки, че не съм пробвал. Сега като се замисля що да не стане. Ама поне рутер трябва да има.
    Не знам, не знам......... Да не заблудя някой.
    Има контакти които се интегрират директно през мрежата, но има и такива които бачкат с Туя примерно и се интегрират през Облак и си трябва нет.
    Ако искаш повдигни темата за Home Assistant може да се включи някой от по запознатите.
    bobivg одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1946

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ей ви една графика на Daikin 25 FVXM. Работи в 14.5м2 спалня, с отворена врата (за това и не изключва общо взето), поддържа 23гр+. Външна температура -1 до +1гр.
    mimojef, Stoqnov Veselin и Lalito харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1947

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Графика от снощи на Midea 09 Breezeless от първия модел с по тежкото външно тяло 29 кг. отопляваща само 14 кв.м. спалня с вътрешна топлоизолация при поддържана температура в спалнята 24 градуса на 40 процента на турбината и затова често влиза в ОФ. Външна температура минус 5 градуса.

    Screenshot_20240122-195901.jpg.

    Това е графика с консумацията на Мидеята за последните няколко денонощия като климатика работи 24 часа в денонищието.
    Screenshot_20240122-200914.jpg

    Това е максималното развъртане на Midea 09 Breezeless при охладена след проветряване стая но през деня като външната температура беше плюс 4 градуса при зададени 30 градуса и 100 процента на турбината се форсира до 1500 вата.
    Screenshot_20240115-180043.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 22-01-24 в 22:35.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1948

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сложих смарт контакт и на Тошо.
    Ама чертае ли ги графиките?
    Задание 23 и турбина на 1 черта (лоу), поддържа 23+гр.
    Ето и какво прави след дефрост на -5гр:

    Дайсейкай 6.5, 10-ка в 14м2, без изолация на таван и топлещи съседи, външно помещение.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1949

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    А Бушито във всекидневната как е? Дай една негова диаграма и дневната му консумация.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1950

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На Хевито нямам смарт, там си е стандартен ватметър. Не съм слагал там, защото изненади няма. Куче е и вади е*аси ефективността, дори заскрежен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе