Страница 132 от 135 ПърваПърва ... 82122130131132133134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,966 до 1,980 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #1966

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Сметката за ток януари ми е 211лв, точно 3лв повече от декември.
    Това доказва, че Star-Light никак не са икономични.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #1967

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Пускам за Декември и Януари консумацията - МHI 35zs-w - тоест оплюваната 12ка хеви , климатика се намира в планината , 3ти тавански етаж от къща (около 60кв ) с доста добра изолация , като втория за момента не се ползва - тоест не ме грее никой отдолу . Прозорците са доста големи , с обикновена пвц трикамерна , и заради западното изложение слънцето помага за затоплянето на етажа(когато го има естествено) .Температурата (реална измерена )е в диапазона 23-24 според зависи от студ , часове и т.н. Има 2 мода , чака се 3ти


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #1968

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Това доказва, че Star-Light никак не са икономични.
    Климатиците имат изгорени по 203-5 кв от 1ви до 31ви януари. Това прави малко над 80лв за двата.

    П.п. снимката е на 12wifi. На TSWF приложението не ги пресмята,но имат почти еднаква консумация.
    Този пост е редактиран от HiDefinition; 02-02-24 в 19:35.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #1969

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Климатиците имат изгорени по 203-5 кв от 1ви до 31ви януари. Това прави малко над 80лв за двата.
    Щом казваш
    Този пост е редактиран от HRS9; 02-02-24 в 15:51.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1970

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Сметката за ток януари ми е 211лв, точно 3лв повече от декември.
    При мен сметката за януари ще е около 260 лв,като мойте машини са работили при задание от 25 градуса(машините който имам се знаят от постовете във форума),като са имали почивка от 4 до 5 часа през деня когато не е имало никой вкъщи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #1971

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Здравейте, използвам смарт контакт p110 в случая за измерване консумация на климатик 9-ка инверторен. Забелязах че моментната мощност която виждам през приложението на телефона е по-висока с около 10-15% от това което показва електромер(от тези който се включват в контакта). Електромера съм му сравнявал показанията с калибриран, за измерването използвах хладилник, разликите бяха около 2-3 вата показваше повече на моментна мощност. Искам да попитам други който използват смарт контакти забелязали са подобни разлики или този който съм купил е проблемен?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1972

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да не би да измерва реактивна мощност контактчето? Измерва ли отделно косинус Фи? Дай скрийншот на приложението.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #1973

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Опитах да приложа снимки през телефона, но не успявам, прикачих ги. Да електромера (модел утре ще го изключа за да го видя, купих си го преди 10 години от Германия), модела е ПМ 230 може да показва и фактора на мощността. В момента показва 0,84. Разликите са приблизително 40-50 вата повече спрямо показанието на електромера.
    Утре ще редактирам и ще се опитам да кача снимки през лаптопа.
    Първата снимка е от приложението на телефона показва 244с (като се надявам това "с" същност да е моментна консумация във ватове), втората снимка е показанието на електромера. И последната е модела на електромера.




    Тази сутрин направих и проба с Ютия ( ел. мощност 2000 вата) показанията на електромера варираше докато загряваше около 1900 вата (фактора на мощността беше 1), но за съжаление смарт контакта прави запис на 5 минути и не успя да запише стойността, ютията изключи бързо и не ми се чакаше и предполагам тя щеше да изключва през секунди. Електромера измерва активна мощност според този тест. Може би от там идват и разликите в показанията.


    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Profi_cooler; 04-02-24 в 09:48.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #1974

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    ами то и тоя "електромер" стария пак е контакт - откъде може да си сигурен ,че той е верния ?

    иначе и аз имам Тапо и като го сравня със сметката от ЧЕЗ е доста точно , а това С - ватове е да - на английски променя на W , нa български си нямам на идея защо е C

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1975

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мен сметката е 1,34 лева разлика между тази декември и януари или 150.8 срещу 149,46 лева, гледам и на други сметките съм почти едни и същи за двата месеца, каквото и да означава това. Иначе 260 киловата за януари 162кв за Пената и около 100кв за Мишо който работи на 24гр от 11-ти януари на трета скорост ръчна а Пената на 4-та ръчна на 21-22 градуса като до 11 януари беше основен за 50кв.м чисто рзп или осреднено по 22ст. към 57 лева.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #1976

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Profi_cooler Виж публикацията
    Опитах да приложа снимки през телефона, но не успявам, прикачих ги. Да електромера (модел утре ще го изключа за да го видя, купих си го преди 10 години от Германия), модела е ПМ 230 може да показва и фактора на мощността. В момента показва 0,84. Разликите са приблизително 40-50 вата повече спрямо показанието на електромера.
    Утре ще редактирам и ще се опитам да кача снимки през лаптопа.
    Първата снимка е от приложението на телефона показва 244с (като се надявам това "с" същност да е моментна консумация във ватове), втората снимка е показанието на електромера. И последната е модела на електромера.




    Тази сутрин направих и проба с Ютия ( ел. мощност 2000 вата) показанията на електромера варираше докато загряваше около 1900 вата (фактора на мощността беше 1), но за съжаление смарт контакта прави запис на 5 минути и не успя да запише стойността, ютията изключи бързо и не ми се чакаше и предполагам тя щеше да изключва през секунди. Електромера измерва активна мощност според този тест. Може би от там идват и разликите в показанията.


    Поздрави!
    Когато се даде назад в приложението(там където пише енергиен мониторинг) на въпросния контакт се вижда моментната консумация...IMG_20240204_134515.jpg

    Изпратено от моят 21081111RG с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1977

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Не духа много студено на практика. Даже е някак деликатно и щадящо. Не знам как са я направили цялата тази работа. Съгласен съм, че ниският минимум на охлаждане е нещо хубаво обаче, поне на теория. Хевито например поддържа два пъти по-нисък минимум, но пък след офф развърта на два пъти по-висок максимум, което води до едно излишно набиране. Хитачито поддържа два пъти по-висок минимум, но и развърта почти два пъти по-ниско, което е интересен алгоритъм и допринася за сравнително деликатното и щадящо охлаждане. Определено приятно работи машинката засега.
    Как работи хитачино на отопление? Консумация, минимуми дефрости?

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #1978

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Време е за мерене на минимуми , то днес че косих + торих тревата и простирахме навън(без миризмата на печки) добре,
    но все пак - +16С посреднощ февруари
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 12-02-24 в 00:40.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #1979

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Някой с Термопомпа и локално парно(подово,конвектори,радиатори) би ли споделил сметките от последните няколко месеца?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #1980

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Комшията сложи 2 термопомпи на LG - 3 етажна къща + бойлер - по 250лв му връзва на месец - на радиатори е обаче , но вътре е приятно - 24гр държи , но не съм го разпитвал каква точно е помпата

    иначе и аз се замислям за първия етаж едно подово да сложа , само че , термопомпата да си я преправя от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе