Страница 32 от 135 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #466

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е нали отгоре тече рекламата на Дайкин. Със сигурност са хубави климатиците им. Жалко че нямам още стаи.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 23-11-19 в 19:01.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #467

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Незнам не ви ли омръзна да ги гледате тези ватметри постоянно.Нали знаете кой отпрделя сметката.
    При мен две от машините вече две отминали зими съм и се нгаледал колко харчат,само че аз не ги държа на 20 градуса а ,на 23-25.Единствено на япончето незнам колко ще глътне за месец,(досега е навъртял 104 kw/h, за около 20 часа работа на ден и то при 25 градуса),все пак е по голям от останалите два.
    Важното е че ми е топло и комфортно.
    ccankov73 одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #468

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Дайте да се обединим около следната теза и да го убеждаваме до дупка:
    Ватметъра му е счупен и му е студено при 22,5градуса в помещението.
    Да си продава бангията и да си вземе правилната за да се наслади на незабележимия он/оф, поканването на минимума, винаги горещата струя, да му изследва обема на помещението, да му мери температурата на стените и други премиум изживявания.
    Ако пък се окаже упорит и недай си боже зимата напише, че не прави дефрост по време, направо бан.
    Нали не се опитваш да ми отнемеш правото да се съмнявам? Още повече, след 12 годишен опит с марката.
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #469

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Много си ми драг, но дори за теб няма да направя клип и да го кача в тубата. А снимки с консумация 45 и 50W съм качил колкото искаш и то при задания 24, 25, 26 градуса. Тони също е качвал такива снимки и ти много добре го знаеш. Затова считам предишното ти мнение за преднамерена провокация.
    50 вата с трафа или без трафа? Не вярвам аз. Искам видео с консумация документирана от ват-метър за доказателство. Все пак темата се казва Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #470

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз пък Хитака никога не съм го виждал на минимум, върти се дзвера и тва си е, ама кат гледам накрая и той изгорил колкото другите дет кретат.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #471

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Господа,ама вдигнете им градусите на тези машини нещо 24-25 градуса да им видим тогава консумацията.
    Целта беше да се види, че при този модел на Дайкин няма покачване на минимума (поне до 0С.) Експериментални действия

    Нали се сещатае, че при тази консумация реално няма топлене. Турбината върти с много по ниска скорост от "ULo" а струята е с 3-4 градуса над стайната.
    Явно няма въртене на турбината без работа на компресора.
    Не е важно на колко е нагласен. И на 28 да е, пак ще работи по същия начин. Стига да го позволят топлозагубите на помещението.

    При мен е сложен в спалня и там повече от 22С не ми трябват. А те се поддържат като е нагласен на 20С
    Като трябва да гони или да държи по висока температура от топлозагубите на стаята си харчи като всяка машина. разликата са едни 150W.
    Във всекидневната в момента е 25С МЕ АП35 работи на 300W с 438м3 дебит струята е ~37С.
    В детската при 20ZS-w е 24С при 450W преди да изключи струята е 39~40С там обаче вентилатора е на АВТО и си духа на 2-рс с 390м3
    На FTX20N като му бутна температурата с 1С вдига оборотите на турбината може би на степента между Lo и Med. което е повече от 390м3 струята е 37С а консумацията 260-280W въпреки, че в стаята е 22С
    Вероятно повечето бакър оказва влияние.
    А може и да е счупен. Знам ли?

    edit: Поправил съм температурата на струята при 20ZS-w бях написал 29-30С а тя е 39-40
    Този пост е редактиран от mimojef; 24-11-19 в 08:45.
    stiv13, bobivg, ivanvanovvv и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #472

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето Ви как е когато машимата над главата ми бачка пр 24 градуса задание в кухнята.12-ка в кенеф както се казва.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #473

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    50 вата с трафа или без трафа? Не вярвам аз. Искам видео с консумация документирана от ват-метър за доказателство. Все пак темата се казва Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред
    45W без траф, с траф 52-57W. И аз искам Бентли с газова уредба, ама няма. И аз не вярвам, че с един Панасоник 12-ка топлиш цял апартамент, ама това не ти пречи да го твърдиш. За консумации и дефрости няма да говорим! И ....темата е за консумация на климатизатор, а не на трансформатор!
    oska и ruuni9 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #474

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    45W без траф, с траф 52-57W. И аз искам Бентли с газова уредба, ама няма. И аз не вярвам, че с един Панасоник 12-ка топлиш цял апартамент, ама това не ти пречи да го твърдиш. За консумации и дефрости няма да говорим! И ....темата е за консумация на климатизатор, а не на трансформатор!
    При мен трафа (200 волта ) е 11w.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #475

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    И аз не вярвам, че с един Панасоник 12-ка топлиш цял апартамент, ама това не ти пречи да го твърдиш.
    Аз пък съм склонен да му вярвам на Jack, ако апартамента е модерен тип и хола и кухнята са 2 in 1, като отвори вратата към коридора и спалнята и всичко е ОК.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #476

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    При мен трафа (200 волта ) е 11w.
    Генади, консумацията на трафа е нелинейна зависимост. При моите /220/100V/ се движи между 7 и 26 W, като при изключен климатик /standbay/ е 10,6 W.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #477

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    М/у другото преди да затрия накъде ватметъра Нексурата съм я гледал работи стабилно на около 150W .
    Под 140W обаче изключваше.

    п.с. днес си наблюдавах дефроста на едното Fujitsu 12LKC.
    На 3-4 минута стопи видимата скреж и още една минута тече отдолу.
    После 5-6 минути добавя коледни бонуси към заплатите в енергото ( разбирай бръмча напразно), и на
    14та минута след като външното изкара звук като от витлов самолет вътре задуха жега .
    През цялото време вътре се чуваше шума от фреона (-), но при работа е сравнително тихо тялото.
    Виж външното е друга работа - мисля, че е най-шумно от всички коити имам,
    без проблем заглушава и MHIто(63ка), което е до него.
    п.с. още един (+) - топли при всякакви външни.
    bobivg, rosswen, Genadi80 и 1 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #478

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Ето ги и моите хубавци. Малкият - включва компресора, вдига до 450-500 вата за около минута, после слиза до към 320-330 за около минута половина, после леко качва до към 350-360 и спира компресора. По абсолютно същия начин работи и големият, само че при него числата са с +30, +40 вата, но пак следва същия начин - включва, вдига до към 0.5 КВ, слиза до 350, качва до 380-390 и изключва. Работят и двата между 3:15 и 3:45 минути, после малкият почива 5-6 минути, големият почива 10-11, всички врати са отворени, навън е 7-8 градуса, зададени са 22 на малкия и 20 на големия. Минимумите в сервизното ръководство са 180 и на двата.

    https://youtu.be/kUtVljzvlCk
    моят Panasonic CS-XE9QKEW / CU-E9QKE Etherea 2014

    работи по абсолютно същия начин и постонно надвишава заданието, гледам че температурният датчик на вътрешното тяло е заводско в нещо като найлонова торбичка и е вакуумиран в нея , явно за да няма резки температурни изменения и се чудя дали ако не го оголя няма да е по-добре?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #479

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Нали не се опитваш да ми отнемеш правото да се съмнявам? Още повече, след 12 годишен опит с марката.
    От около 4-5г.нещата с минимумите при Дайкин не са това което пише.Старите изключваха на 300w.сега и най-ниският им клас слиза на 130w.а за средният и висок клас се вижда от видеото.
    bobivg, ccankov73, Rafailiev и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #480

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Неката, нито една машина не бива да слиза под 100W, за да върши работата си, както трябва. 130W e добре. МоятЕ9PKE на Панасоник го прави, понякога.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 135 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе