Страница 31 от 135 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #451

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    В подписа са.
    Панасоник Етерия 25-ца и 35-ца? Учудих се, защото от Джак знам, че слизат до 200W.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #452

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    FTXM20N Кретане в 15м2
    Външна ~(+1)С
    Вътре 22.5С
    Настроен на 20С

    Тук оспях да снимам как плавно слиза към минимума и после пак плавно качва. Външната вече е ~(+3)С, но това не е от значение защото по рано го хванах и на по-ниска мощност а температурата беше 1С

    Най ниския минимум на който съм го хващал да работи.
    Ня този Дайкин не му ли дават 300Вт на минимум?
    Тия 60-70Вт да не са в off? Не ми изглеждат реални такива консумации за Дайкин.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #453

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    OFF-a e 6W

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #454

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Господа,ама вдигнете им градусите на тези машини нещо 24-25 градуса да им видим тогава консумацията.
    Jack Krauser и ivan9494 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #455

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И при нас са на 23 и 24 нз какви са тия 20 или 21 градуса
    Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #456

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    OFF-a e 6W
    Трудна работа...

    Енергиен клас:A+++
    Капацитет:2.50 (1.30 - 4.30) kW
    Консумирана мощност:0.50 (0.31 - 1.12) kW

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #457

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз не съм изненадан от супер-ниския минимум. Все пак Дайкин разполагат с най-технологичния/ефективен компресор спрямо останалите. Както се вижда, явно добре са го балансирали за да работи стабилно при ултра-ниски честоти. Дори японските бракми не могат да слязат до толкова ниска консумация...
    shener84 одобрява това.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #458

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Аз не съм изненадан от супер-ниския минимум. Все пак Дайкин разполагат с най-технологичния/ефективен компресор спрямо останалите. Както се вижда, явно добре са го балансирали за да работи стабилно при ултра-ниски честоти. Дори японските бракми не могат да слязат до толкова ниска консумация...
    Гледам си мача, ама влезнах в сайта, защото, усетих че има нещо смешно!
    Aleksandars, vadim, ivan74 и 4 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #459

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Аз не съм изненадан от супер-ниския минимум. Все пак Дайкин разполагат с най-технологичния/ефективен компресор спрямо останалите. Както се вижда, явно добре са го балансирали за да работи стабилно при ултра-ниски честоти. Дори японските бракми не могат да слязат до толкова ниска консумация...
    Щом ти не си постваш мненията в темата за бисерите, ще взема аз да отворя една тема "Избрано от Джак-бисери и лакърдии". Ще можеш направо там да си пишеш.
    ruuni9 одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #460

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Аз не съм изненадан от супер-ниския минимум. Все пак Дайкин разполагат с най-технологичния/ефективен компресор спрямо останалите. Както се вижда, явно добре са го балансирали за да работи стабилно при ултра-ниски честоти. Дори японските бракми не могат да слязат до толкова ниска консумация...
    И защо си траят, а не си го напишат в техническите данни? Между другото, данните на тия модели не са мръднали от 20г., не знам за компресорите.
    justify одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #461

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Щом ти не си постваш мненията в темата за бисерите, ще взема аз да отворя една тема "Избрано от Джак-бисери и лакърдии". Ще можеш направо там да си пишеш.
    Можеш да ме опровергаеш като покажеш видеоклип от работата на някой стар японски климатик с по-ниска консумация на отопление от 60 вата. Дали при тях само трафа не лапа толкова?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-11-19 в 18:32.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #462

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Можеш да ме опровергаеш, като покажеш видеоклип от работата на някой стар японски климатик с по-ниска консумация на отопление от 60 вата.
    Тази 7-мичка да я настрои на 18° може да падне още разхода!

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #463

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Можеш да ме опровергаеш като покажеш видеоклип от работата на някой стар японски климатик с по-ниска консумация на отопление от 60 вата.
    Много си ми драг, но дори за теб няма да направя клип и да го кача в тубата. А снимки с консумация 45 и 50W съм качил колкото искаш и то при задания 24, 25, 26 градуса. Тони също е качвал такива снимки и ти много добре го знаеш. Затова считам предишното ти мнение за преднамерена провокация.
    oska и ruuni9 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #464

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Дайте да се обединим около следната теза и да го убеждаваме до дупка:
    Ватметъра му е счупен и му е студено при 22,5градуса в помещението.
    Да си продава бангията и да си вземе правилната за да се наслади на незабележимия он/оф, поканването на минимума, винаги горещата струя, да му изследва обема на помещението, да му мери температурата на стените и други премиум изживявания.
    Ако пък се окаже упорит и недай си боже зимата напише, че не прави дефрост по време, направо бан.
    zxc0, milanov и Mig82 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #465

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    FTXM20N Кретане в 15м2
    Външна ~(+1)С
    Вътре 22.5С
    Настроен на 20С

    Видео:
    https://www.youtube.com/watch?v=fM7qi9EWSsk


    __________________________________________________

    Тук оспях да снимам как плавно слиза към минимума и после пак плавно качва. Външната вече е ~(+3)С, но това не е от значение защото по рано го хванах и на по-ниска мощност а температурата беше 1С

    Видео:
    https://www.youtube.com/watch?v=jKCM81Duo0Q


    ___________________________________________________

    Най ниския минимум на който съм го хващал да работи от както му подарих ватметър (няма още 24 часа)

    Видео:
    https://www.youtube.com/watch?v=hNFbesmP6AA



    П.С. Кучето от първия клип не хапе!
    Мерси !
    Така и подозирах !
    Остава само за АП да кажеш данни и за мен картинката е ясна.
    Именно за спалня Дайкин ( може би и МЕ)
    За хол Дайкин / Фуджицу .
    П.П.
    От няколко човека чух за минимума на Дайкин , но все някакси не ми се вярваше .
    Явно спецовете са били прави и за това .
    Сега само остава някой от тях да се предтрашат да пишат явно това което знаят ......, но интереса клати феса

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 135 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе