Страница 16 от 78 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DAV
    DAV е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    4
    #226

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности



    така монтират аспирация специалистите от термоклима варна. клапичката на изхвърления въздух е винаги отворена. така както са монтирани един до друг двата маркуча, мръсния въздух се засмуква обратно в помещението.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #227

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Голям бъзик е тая аспирация. Хич не си го слагай на сърце. Това е някаква простотия с тия маркучи дето ще правиш вентилация със външен въздух. Не съм виждал досега такъв модел, сигурно в документацията му пишат, че има и "free cooling" Представяш ли си примерно на аспиратора над кухненската печка вместо алуминиева гофра с диаметър 10-15см, да се слага маркуч с 2см диаметър. За мен това е някаква смешка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #228

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Верно тая аспирация си е смешка.Дори на Уруру Сарара,където маркуча е около 4 см, й дават 30-40 м3/ч обмен.За сравнение-едно вентилаторче за баня осигурява 100 м3/ч.В една стая за да има ефект,аспирацията трябва да осигури няколкократен обмен на въздуха за час.В хол 20 м2,което е 50 м3,вентилацията трябва да е поне 150-200 м3/ч.

  5. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #229

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    може би ако работи цял ден няма да е нужно да си отваряш прозореца за проветрение. ако си на много оживено място, където е много запрашено, вместо да си отваряш прозорец, това ще свърши същата работа.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #230

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Представяш ли си примерно на аспиратора над кухненската печка вместо алуминиева гофра с диаметър 10-15см, да се слага маркуч с 2см диаметър. За мен това е някаква смешка.
    Това все-пак е климатик, а не абсорбер. Не мога да си обясня, защо толкова хора /в това число и сред професионалистите/ подценяват вентилацията като функция.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #231

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Защото provigo и аз сме ти го обяснили елементарно,защото си е функция за парлама,за зарибяване на шарани,готови за едно вентилаторче 10 Вт и парче маркуч да дадат още 500 или 1000 лв,затова.
    Ако ще е вентилация,да е вентилация.Ако искам снимки,си купувам огледалнорефлексен фотоапарат с 10-12 МP,а не снимам с GSMa с 1,3 MP.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #232

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Аз не подценявам вентилацията като функция. В случая казвам, че се съмнявам много във вентилационните функции на тия два маркуча. Вентилация не се прави с маркучи. Ванко ти е дал добър пример. Просто това е една парлама така да се каже. Опит за някаква екстра, с която да се привличат клиенти. Не знаех че има и вентилаторче, за допълнителна циркулация То е сигурно по-малко и от вентилатора на един процесор за компютър

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #233

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Ванко68, с цялото ми уважение, не мога да се съглася с горното. Екстрата да имаш свеж въздух, без да отваряш прозорците през зимата и без да си нарушаваш комфорта си струва. Казвам го, като потребител, който ползва активно въпростана функция.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #234

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Касап, в цялата работа едно е важно - клиентите да са доволни. Ти си доволен, това е добре. Но коментара е, дали това нещо е технически издържано и дали на колегата по-горе му е направен добре монтажа, като двата края на маркучите са един до друг. С маркучи тука хората си поливат градините. А за вентилации ползват други неща.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #235

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Какво значи "свеж"въздух?Ако живея горе в планината,съм съгласен.Но ако си в София или друг голям град,трябва да си купя само Уруру Сарара с нейните 6-7 ката филтри на входящия въздух,за да дишам "свеж"въздух.Е,3000 лв за едното дишане няма да дам.Предпочитам да дам 700 лв за въздухопречиствателя на Дайкин,отколкото да си спестявам отварянето на прозореца за 1000 лв.Е те с това чудо
    http://www.sofiadnes.com/i/f/841_1.jpg
    можеш да ми кажеш,че ще дишаш свеж въздух,иначе просто си караш с външния ,амърсен до безумие от заводи и автомобили,въздух.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #236

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    @provigo Когато се работи както трябва, клиентите са доволни, случая не е такъв, но пък и рядко се ползват аспирацията и вентилацията едновременно. При новите клими, дори се ползва една и съща тръба. т.е. 2те функции са алтернативи.

    @ванко - наистина живея в планината, но дори в центъра на София има повече кислород, отколкото в спалня, в която дишаш и пръцкаш цяла зима. А когато отвориш, да проветриш, не получаваш по-качествен въздух, отколкото този през "маркуча за поливане" - той поне е филтриран и темпериран /особенно последното/.

  14.  
     
  15. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #237

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности


  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #238

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    За половин метър тръба да се направиш на маймуна... За риска да не говорим, особенно ако се наложи сервизиране посред зима.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #239

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Във великата руска страна какво ли не се случва, какво ли не прави човек за шише водка.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #240

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    И в България съм виждал доста шантави монтажи като тоя хамавия дето е възседнал климатика.
    Касап, тази "вентилация - fresh air" на тоя минисплит ще да е толкова ефективна колкото вместо да си взимаш климатик, си отваряш вратата на хладилника у дома. Затова писах на човек да не и обръща внимание че маркучите били близо. НА неговия монтаж аз бих обърнал внимание на естетиката. Пак тръби по диагонала, нефиксирани, кабела минава по-долу пак накриво. Погледни примерно съседния дайкин, дори и дренажа му е хванат със скобички към стената.
    Я да питам в БГ ползвате ли за монтажи твърда медна тръба. Някои може да я наричат и закалена не знам. Продава се на дължина и не се огъва, освен ако не се нагрее преди това. Иначе се запояват колена за завоите. Мога да кажа, че на видимите участъци от един монтаж, такова изпълнение изглежда много добре. Тръбите са изпънати като струни, няма гънки, няма "маслени трапове" по хоризонталните участъци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 78 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе