Страница 24 от 78 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #346

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Интересно. Всички коментират високата цена. А поне направихте ли си труда да погледнете какво включва. Ами то само допълнителните работи надхвърлят 500-те лева. Която и друга произволна фирма да изберем колко ли ще калкулира монтаж с 7м тръби, всичко вкопано, дренажна тава, качване по стълби без асансьор, монтаж на 2 етапа, неограничено удължаване на захр. кабел и дренаж. Че и с включено ДДС. Да разгледаме случая монтаж на 5-ти етаж без асансьор , тръбен път 7м, 6 м вкопаване, удължаване на кабел и дренаж по 4м, монтаж на 2 етапа и дренажна тава. Да сравним други 3 фирми:
    Вулкан 2000 , Варна http://v-clima.com/montaj.php 550лв с ДДС
    Климафрост , София http://klimafrost.com/index.php?opti...d=64&Itemid=41 600лв с ДДС
    Екоматик , София http://www.ekomatik.com/services.php?sub=install 900 лв с ДДС
    Климасторм , София http://climastorm.com/luks.html 500 лв. с ДДС

    Та кое им е невъзможно скъпото нещо ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #347

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    че са безумни тия цени -това няма смисъл да се коментира. Обаче е още по безумно и самата идея за това да го разделим на икономичен, нормален и лукс. Интересно в коя графа спадам ако искам да ми вкопаят тръбите но те са до 3метра? Едва ли ще ме "пуснат тънко" с икономичния - по скоро влизам в "лукса - с тръбен път ДО 7 метра" - нищо че моя е 3м и си имам асансьор...

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #348

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от peshooo
    Интересно. Всички коментират високата цена. А поне направихте ли си труда да погледнете какво включва. Ами то само допълнителните работи надхвърлят 500-те лева. Която и друга произволна фирма да изберем колко ли ще калкулира монтаж с 7м тръби, всичко вкопано, дренажна тава, качване по стълби без асансьор, монтаж на 2 етапа, неограничено удължаване на захр. кабел и дренаж. Че и с включено ДДС. Да разгледаме случая монтаж на 5-ти етаж без асансьор , тръбен път 7м, 6 м вкопаване, удължаване на кабел и дренаж по 4м, монтаж на 2 етапа и дренажна тава. Да сравним други 3 фирми:
    Вулкан 2000 , Варна http://v-clima.com/montaj.php 550лв с ДДС
    Климафрост , София http://klimafrost.com/index.php?opti...d=64&Itemid=41 600лв с ДДС
    Екоматик , София http://www.ekomatik.com/services.php?sub=install 900 лв с ДДС
    Климасторм , София http://climastorm.com/luks.html 500 лв. с ДДС

    Та кое им е невъзможно скъпото нещо ?
    Няма проблеми, не се коси! И аз въвеждам такса "носене на инструменти"(освен цената на транспорта която е отделно включена) до мястото където престирам моя труд!Еми ако искат аз да им нося инструментите.Ако ги мързи да си носят инструментите какви техници/монтажници са изобщо и за какво са ми???Въпроса не е много ли е или малко-всеки труд заслужава достойно заплащане, просто не е сега времето за "пъчене на гърди".Преди 3 седмици ми монтираха ФУДЖИ 12 ЛДЦ за 1570 лева с включен монтаж и тава под климатика за отвеждане на водата от дефроста...Темпекс спечелиха в конкуренцията с останалите(Булклима и Пингвин ЮН).Отгоре на всичко климатика работи по-тихо от дженерала в спалнята ми(купен и монтиран за общо 1760 лева-без тава за дефрост)!?!

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #349

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Хайде сега да комнетираме тази "помия" наречена монтаж, която видях днес.....В този случай, аз бих пребил монтажниците.....и те после да ми платят, че повече няма де се занимават с това!!!



  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #350

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Сашо те и собствениците са за порицание, къде са били като им монтират климатика, ама явно им е допаднал. Като гледам дълго време е функционирал, че чак бандажната лента се е олющила.
    Иначе не може такъв обратен наклон към вътрешното тяло и половината тръбен път без изолация и смачкването му, избива ме на смях, но като си помисля за ползвателя ми е мъчно.
    Ако може да споменеш името на фирмата, за да се знае от кого да се пазят следващите мераклии за климатик.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #351

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Това го гледам и не искам да повярвам че съществува. Задължително трябва да се разбере коя е фирмата това е пълно безумие.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #352

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    ... Е това са така наречените безплатни монтажи. Дето си плащаш с разрушаване на имуществото!


    Гледам, че и тръба десетка са успяли да прегънат, явно имат талант.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #353

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Днес отивам в този апартамент да видя какви са помещенията, за да преценя два климатика които свалихме от едни адрес как ще се разположат в това жилище...И влизам и виждам това....Останах без думи...Идваше ми да взема една брадва и да го ударя в средата. Колкото до фирмата, незнам коя е....но са за трепане!!!Все бях виждал "адски" монтажи, но такова нещо не....

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #354

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Хайде сега да комнетираме тази "помия" наречена монтаж, която видях днес.....В този случай, аз бих пребил монтажниците.....и те после да ми платят, че повече няма де се занимават с това!!!

    Какъвто "климатика" такъв и "монтажа"...

    П.П.като гледам как е "монтирано" въжето на простора ме гложди съмнението дали собственика сам не си е направил монтажа и на климатика или "монтажника" на простора е монтирал и климатика...

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #355

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    На мен ми прилича на свален от друго място, заедно с тръбния път и направен монтаж НАПРАВИ СИ САМ от собствениците.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #356

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Възможно е и сам да е монтирал май NEO идват с монтажен КИТ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #357

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Е това са така наречените безплатни монтажи. Дето си плащаш с разрушаване на имуществото!
    Не се знае дали е бил "безплатен" или "от икономичните" от по-горните линкове...

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #358

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цари пълно единодушие, явно.............

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #359

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Като гледам за какви "хонорари" говорите, и казвате, че е нормално, вие ще надминете адвокатите и докторите, бре !

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #360

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Не се знае дали е бил "безплатен" или "от икономичните" от по-горните линкове...
    По-скоро това е монтаж за социално слаби клиенти, от всичко са пестили по много!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 78 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе