Страница 27 от 78 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #391

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Dkolov, колкото и да пишем и да се пенявим в някои държави има съсловни организации, занаятчийски сдружения и т.н. Тука го има само на думи. Ако видиш някой гащник да кове външно тяло на накоя стена и подадеш сигнал в инспекцията по труда ще получиш любезен отговор от държавата (защото инспекцията е точно лицето на държавата по повод на трудово-правните отношения), че те не можели да санкционират физически лица, а само фирми, че не можели да влязат в апартамента на еди кой си и да съставят акт на физическо лице и какво ли не още. Казано с дуги думи първо ДЪРЖАВАТА и след това липсващото гражданско общество не искат (то гражданското общество като не съществува няма и как да поиска) да има ред, да се плащат данъци, да има пътища, да има просперитет. Но това е безкрайна тема и няма нужда повече да се отплесвам в тази посока...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1313348308[/time]_________________________________________________


    climamarket, Нямам нищо против да си правиш в различните теми реклама, но нещата би трябвало да са равнопоставени за всички. Щом на теб ти е разрешено би трябвало и на другите да е.
    [/quote]
    моите линкове не са единствените тук и не виждам защо трябва да ме упрекваш само мен
    по повод на конкретния линк това не е никаква реклама, а напротив опит да се внесе яснота по въпроса как да се ценообразуват монтажите
    ако все пак ти преча с нещо мисля, че е редно да се обърнеш към администраторите и те да решат как да постъпят
    аз ще се съобразя с тяхното решение

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #392

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    ... По повод на написаното от колегата Kalcheff1 по-горе относно ниската цената за монтаж на колоната ще кажа лафа на един колега...

    Цитирам: "Няма клиент на който да съм отрязал главата и да не е останал доволен, а тези на които съм спестил сума ти пари са вечно недоволни и с претенции!"

  4. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #393

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    такива канали съм виждал в БРИКОЛАЖА а МЕГА към теб кво прайш когато тръбния път е под 3 метра връщаш ли пари

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #394

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    ... Много е смешно, но ние спазваме предписанията за монтаж на производителя и обикновено си слагаме целия предписан тръбен път навит зад външното тяло.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #395

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Това в някаква степен е резхищение. Аз съм забранил да се монтира под 1,5м, но да се размотава повече тръба едва ли има смисъл...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #396

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Много е смешно, но ние спазваме предписанията за монтаж на производителя и обикновено си слагаме целия предписан тръбен път навит зад външното тяло.
    Да бе, голям смях пада зиме тъдява. Особено с три марки...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #397

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Може да има и има безплатни монтажи всичко е въпрос на правилно смятане кое колко струва.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #398

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Това в някаква степен е резхищение. Аз съм забранил да се монтира под 1,5м, но да се размотава повече тръба едва ли има смисъл...
    Отдавна съм спрял да мисля по въпроса, щом "тъпанарите" от Тошиба или друга компания са написали мин. 2.5 метра, слагам толкова колкото пише, едва ли са си го изсмукали от пръстите. Не съм учил повече от тях. Ако бях щях да правя Тошиба, не да споря във форума.

    p.s. Това не е заяждане с колеги, просто принципи.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #399

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Самата дума "безплатен" за монтаж, който няма как да не струва пари е неуважение към собствения труд и парите на клиента. Трябва да се нарича "монтаж, включен в цената" и ако имаше на място комисия за защита на потребителите щеше да санкционира всеки, който пише "безплатен" за подвеждаща реклама.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #400

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Лично аз смятам, че термина "безплатен монтаж" няма много смисъл, въпреки че може да бъде използван с търговска цел. Иначе съм чувал, че само сиренцето в капана за мишки е безплатно.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #401

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Добре тогава да кажем как точно става безплатен. Така климатика струва например 1000лв.по ценова на доставчик климатика се продава на тази цена без монтаж. Аз решавам да го продавам на същата цена като обявявам безплатен монтаж и го покривам от търговската отстъпка ако позволява това. В същото време ти го продаваш на 1000лв и обявяваш монтаж + 150лв. И сега ако кажеш че това не е безплатен монтаж.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #402

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... По повод на написаното от колегата Kalcheff1 по-горе относно ниската цената за монтаж на колоната ще кажа лафа на един колега...

    Цитирам: "Няма клиент на който да съм отрязал главата и да не е останал доволен, а тези на които съм спестил сума ти пари са вечно недоволни и с претенции!"
    И най-вероятно ще се окажеш прав. От клиента трябва да се смъкнат поне три кожи, за да си каже накрая: "Е те това е майстор, знае си цената!"

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #403

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Отдавна съм спрял да мисля по въпроса, щом "тъпанарите" от Тошиба или друга компания са написали мин. 2.5 метра, слагам толкова колкото пише, едва ли са си го изсмукали от пръстите. Не съм учил повече от тях. Ако бях щях да правя Тошиба, не да споря във форума.

    p.s. Това не е заяждане с колеги, просто принципи.
    Винаги съм уважавал хората с принципи. Още повече уважавам компромиса.
    По отношение на дължината на тръбния път съм на мнение, че е желателно да е по-голяма по ред причини. 1,5м е компромис между това, което пише в инструкциите, естетиката, пилеенето на материал.
    Но без да си кривя душата ще призная, че само с този (на mega) начин на мислене може да има просперитет. Останалото са дървени философии...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #404

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Добре тогава да кажем как точно става безплатен. Така климатика струва например 1000лв.по ценова на доставчик климатика се продава на тази цена без монтаж. Аз решавам да го продавам на същата цена като обявявам безплатен монтаж и го покривам от търговската отстъпка ако позволява това. В същото време ти го продаваш на 1000лв и обявяваш монтаж + 150лв. И сега ако кажеш че това не е безплатен монтаж.
    И по този начин директно можеш да попаднеш под ударите на закона за защита на конкуренцията, защото може да има фирми, които се препитават само с монтаж на климатици и не се занимават с търговия. При доказване на последното целия оборот три години назад може да представлява глоба.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #405

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    А какво да кажем като даден климатик се продава от някой вериги на цена на която ние го купуваме тоес нулева тогава кво правят тия комисии. И къде са те за да глобят еон чес лук и тем подобни монополисти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 78 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе