Страница 83 от 348 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1231

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Компресорът работи на интервали и се образува лед, а не скреж.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1232

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Джак, точно така е. При МЕ-то ми често се наблюдава, понянога и при ZMX, тъй като работят доста он/офф и около 0-та се получава точно този ефект. Гаранция, за това е и зададен в алгоритъма на хевито, въпросното условие за брой изключвания на компресора, за определен интервал от време. Превенция от натрупване на лед.
    Gyokov, каква е твоята машина?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1233

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Машината ми е в подписа - Fujitsu 9ldc. Имам я от 10 години, до около -5 градуса винаги работи Он-Оф, но досега не съм я виждал с такъв прозрачен лед. Възможно е просто да съм пропуснал тези моменти.
    Може би е важно да уточня че машината е монтирана на сушина и изключвам обледеняването да буде от изтекла върху нея вода.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1234

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Пропуснал си моментите.
    ----------
    При температури над 0-та високата влаждност и гъстата мълга всъщност предотвратяват дефростите, под нулата е обратното.

    Миналата зима наблюдавах следното - външна температура 2-3 градуса над нулата, влажност 99% + гъста мъгла, по-скоро нещо средно между ситен дъждец и мъгла. Климатикът бичи на висока мощност и вътре топли като калорифер, а отвън тече яко конденз, но питата не замръзва.

    При 99% влажност точката на оросяване се изравнява с околната температура и ако има достатъчно дебит, топлообменника не може да започне да трупа скреж.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1235

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Машината ми е в подписа - Fujitsu 9ldc. Имам я от 10 години, до около -5 градуса винаги работи Он-Оф, но досега не съм я виждал с такъв прозрачен лед. Възможно е просто да съм пропуснал тези моменти.
    Може би е важно да уточня че машината е монтирана на сушина и изключвам обледеняването да буде от изтекла върху нея вода.
    Най-вероятно не си обръщал внимание. МЕ-то го имам от 3-4 години и все си мислех, че нещо е текло отгоре, затова се получава. Тази година, обаче, се чатнах, че причината е друга. Явно не им пречи. Скреж имаше ли по питата?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1236

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Нищо му няма на ЛДС -то.Може да работи с дни със заскрежена и заледена пита без проблеми, в зависимост от заданието.Само понякога събира малко лед на ръба на тавата отзад при обменника, но не е проблем не мачка тръби и не пречи на работата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1237

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Само прозрачен лед. По-тънък най-отгоре и по-дебел най-отдолу (около 5мм).
    Всичко се стопи за времето на дефроста.

    Предните няколко дни заскрежаването беше бяло. Изхвърлях по една кофа вода на всеки 5-6 дни.

    Нямам притеснения,че му има нещо. Просто споделям защото ми стана интересно.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1238

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Машината ми е в подписа - Fujitsu 9ldc. Имам я от 10 години, до около -5 градуса винаги работи Он-Оф, но досега не съм я виждал с такъв прозрачен лед. Възможно е просто да съм пропуснал тези моменти.
    Може би е важно да уточня че машината е монтирана на сушина и изключвам обледеняването да буде от изтекла върху нея вода.
    Допустима е работа на машината със заскрежаване, чиято дебелина допуска различаването на отделните ламели на топлообменника. В Пловдив, при такъв режим на работа, дефростите са на около 2 часа, при мощност около 70% от номинала. Ако скрежът е по-дебел и дефростите са по-редки от през 40 минути, се иска фина настройка на сензорите за външна температура или тръбния. Решавал съм такива проблеми при стари машини.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 25-11-18 в 13:06.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1239

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Джак, когато е на суинг/реене няма нужда да се помни нищо друго освен, че е избрано реене. Идва токът и клапата почва да се рее.
    Има разни техники за щадене на епрома от записи/презаписи. Съхраняват се в рама и при отпадане на мрежовото напрежение се записват в епрома.
    Gyokov и Ventsislav Negentsov харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1240

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    dodo_pv, за първи път чувам за такива фини настройки и така специфицирани критерии за дефрост.
    Би ли споделил повече информация.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1241

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. stainway, не се притеснявай, явно се е случило така, че е удовлетворило всички условия на дефрост алгоритъма.
    Изобщо не се притеснявам, просто го видях за първи път с очите си. Така или иначе щеше да мине в офф, защото си беше подминал заданието. Но тук е дни наред около +4 през деня и много влажно, няма слънце и т.н. Не съм видял никакво заскрежаване засега и никакви дефрости, поне през деня или когато съм у дома...
    Колкото до "помненето" на настройките-снощи си направих отново експеримент, като му вдигнах нарочно клапата нагоре и после прекъснах захранването. Всичко си помни цепеницата ми Ето видео:
    https://drive.google.com/open?id=1Hd...sroaja0sO05Th9

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1242

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    dodo_pv, за първи път чувам за такива фини настройки и така специфицирани критерии за дефрост.
    Би ли споделил повече информация.
    Това е цялата информация. Когато започне да заледява, намаля дебита на въздуха, пада температурата на тръбите и разликата спрямо външната температура започва да нараства. При определена разлика се инициализира дефрост. Тази разлика се подбира така, че да е изпълнено написаното по-горе от мен. Първо се пробва с местене на сензора за околна температура, ако не става, с тръбния. Това, при положение, че и двата са изправни.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Gyokov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1243

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Машината си е перфектна и работи без проблеми, не се занимавайте с глупости и не разваляйте хубавата работа.
    Gyokov, rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1244

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Не само китайските какво?
    Не си помнят настройките на клапите при спиране на захранването.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1245

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Джак, когато е на суинг/реене няма нужда да се помни нищо друго освен, че е избрано реене. Идва токът и клапата почва да се рее.
    Има разни техники за щадене на епрома от записи/презаписи. Съхраняват се в рама и при отпадане на мрежовото напрежение се записват в епрома.
    Че как ще стане този номер, при спиране на тока, процесора да запише данните в епрома? Нали платката остава без захранване. Интересно ми е, не разбирам много от платки..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе