Страница 202 от 348 ПърваПърва ... 152192200201202203204212252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,016 до 3,030 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #3016

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    И тука така, много питат ама само на тия от Пловдив се отговаря [emoji1]

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #3017

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Xa-xa-xa.... Това доста ме разсмя по изгрев

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3018

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bullyboy Виж публикацията
    И тука така, много питат ама само на тия от Пловдив се отговаря [emoji1]

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    А бе не е точно така. Каквото съм попитал, все се е намерило кой да отговори (помогне), а не съм от Пловдив. Като питаш във форум, може и да не получиш съвета, който очакваш или искаш, но това не значи, че не трябва да го вземеш под внимание. Разбира се, последното си е твое лично решение.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3019

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Още малко картинки от новата ми играчка с другата програма.
    Графиките съм ги качил в екселска таблица. https://dox.abv.bg/download?id=a6d574bc0f
    Най- доброто му постижение при тези условия са последните 15мин. преди да спре. Компресора е на 10Hz с консумация 1-1,2А. Вчера при външна над 12градуса не можеше да свали на 10Hz и си бачкаше он/офф.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #3020

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    WiFi-то при климатиците не го смятам за никаква премиум екстра, а по-скоро всеки климатик трябва да го има. Щом на брат ми хладилника LG за 800 пари има WiFi, не знам защо климатик за над 2 бона да няма. Явно не струва толкова пари тая платчица. При хладилника не знам каква е идеята де, да си изстудиш бирата преди да се прибереш може би

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3021

    Отговор: Свободна тема за цепеници...


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3022

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Още малко картинки от новата ми играчка с другата програма.
    Графиките съм ги качил в екселска таблица. https://dox.abv.bg/download?id=a6d574bc0f
    Най- доброто му постижение при тези условия са последните 15мин. преди да спре. Компресора е на 10Hz с консумация 1-1,2А. Вчера при външна над 12градуса не можеше да свали на 10Hz и си бачкаше он/офф.
    това колко вата са ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3023

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Еха,

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3024

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ми аз със тока съм скаран, та ако греша някой ще ме поправи.
    Мисля, че e 1*230= 230W -> 1.2*230=276W
    При по-ниска външна температура, ако задържи 10Hz компресора, би трябвало да падне малко тока под 1А, но дали ще стане така ще видим. От това което рекламират ЛГ 10Hz е минимума на тези компресори.
    При другите марки не знам колко е, ако някой знае да сподели.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3025

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Има и един cosфи 0,7 и ако слажиш ватметър ще отчете около 0,7*230=160..170W
    bobivg и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3026

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    това колко вата са ?
    По мерните единици в една друга тема само 1 змей , но поне отговаря на обявения минимум на отопление и има оригинално ДУ ...
    Сезона е открит съдейки по раздвижването. Дочух че една бабичка вече се е опарила на стар чайник
    milanov, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #3027

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ами какво да прави женицата...... с тези пенсии!
    Genadi80 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3028

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Най-големите противници на пушенето са бившите пушачи. И тук така-като не успееш да се снабдиш със стар чайник, си купуваш нов и започваш да плюеш по киселото грозде. Ама, че цяла зима в темата за старите се умираше от скука, а при новите дрънкалки беше много забавно не е от значение.
    Ще цитирам един титан на мисълта: "Умри, но не се минавай, а ако си се минал, никога не го признавай". Явно нещата са различни-бабата дала 500-600лв. и се е опарила, обаче 2500 лв. са нищо за някои баровци и ако случайно няколко такива екземпляра от различни европейски модела чукат, тракат, пукат, пуфкат, то това е частен случай и все едно го няма. Да не говорим колко не смеят да си признаят или го правят "под сурдинка" и ей така между другото за някакво "малко проблемче" /нищо особено/, при някой мноого хвален чисто нов и лъскав чайник.
    Не дай боже някой да си признае, че "совите не са това, което са", стой та гледай как почват да го убеждават, че той нещо не е разбрал или, че просто точно той изтеглил късата клечка.
    Със здраве! Дерзайте и гледайте в собствените си канчета!
    Aleksandars, Phoenix_1 и ivan9494 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3029

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Най-големите противници на пушенето са бившите пушачи. И тук така-като не успееш да се снабдиш със стар чайник, си купуваш нов и започваш да плюеш по киселото грозде. Ама, че цяла зима в темата за старите се умираше от скука, а при новите дрънкалки беше много забавно не е от значение.
    Ще цитирам един титан на мисълта: "Умри, но не се минавай, а ако си се минал, никога не го признавай". Явно нещата са различни-бабата дала 500-600лв. и се е опарила, обаче 2500 лв. са нищо за някои баровци и ако случайно няколко такива екземпляра от различни европейски модела чукат, тракат, пукат, пуфкат, то това е частен случай и все едно го няма. Да не говорим колко не смеят да си признаят или го правят "под сурдинка" и ей така между другото за някакво "малко проблемче" /нищо особено/, при някой мноого хвален чисто нов и лъскав чайник.
    Не дай боже някой да си признае, че "совите не са това, което са", стой та гледай как почват да го убеждават, че той нещо не е разбрал или, че просто точно той изтеглил късата клечка.
    Със здраве! Дерзайте и гледайте в собствените си канчета!
    Spst , говорили сме си , че единствения модел к2у който бих си купил е DR-ка и то перфектно запазена.Знаеш ми мнението както и аз твоето, а защо се засягаш всеки път , след като твоите са DR а те са 0,1% от вноса ?

    Цялата работа тръгва от подхвърляния и закачки и то всеки път е от темата "Светая свети -част 3". Така че , Много си прав с последното изречение от поста си -
    "Дерзайте и гледайте в собствените си канчета"

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3030

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Дочух че една бабичка вече се е опарила на стар чайник
    Сигурно бабата не е видяла въпросника от първа страница или някой друг и го е попълвал.

    За да получите компетентни съвети и правилна информация, е необходимо да отговорите на въпросите:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва чайника:
    · жилищно;
    · обществени сгради - заведение, кафене, ресторант или магазин;
    · промишлено помещение за варене на чай;
    · офис и т.н
    2. За лятно ползване, за зимно или и за двете (цяло сезонно ползване - лято и зима) ще се ползва чайника?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa кухнята;
    · вид нa готварския уред и източника на топлина (газ/електричество/открит огън или дpyг вид);
    · ĸвaдpaтypa нa нагревната повърхност;
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- кухня, xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo монтирането на чайника?
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe на водата в чайника лятo/зимa?
    6. Имa ли топлоустойчиви ръкавици изoлaция нa пръсти/длан/китка, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa чайника и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на чайника (включва ли монтаж)?
    9. Дo колко чая на ден зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa чайника?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa готварските уреди), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниeто.
    Phoenix_1, Vizi и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе