Страница 204 от 348 ПърваПърва ... 154194202203204205206214254 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,046 до 3,060 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3046

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз пък не съм съвсем на мнението, че колкото по-ниски са оборотите на компресора, толковя по-висока е неговата ефективност. Дори при "флагманите", с двойнороторни компресори.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3047

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    surfi, имате ли подобен форум при вас? Може ли линк да го разгледам?
    rosswen, пиши ако хванеш ЛМСА да падне на първа скорост и при какви условия се е случило. Лично аз не вярвам да се случи и обясних защо, ако го видиш 3 пъти тая зима в различни дни обещавам да ти изпратя нещо за почерпка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3048

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    surfi, имате ли подобен форум при вас? Може ли линк да го разгледам?
    rosswen, пиши ако хванеш ЛМСА да падне на първа скорост и при какви условия се е случило. Лично аз не вярвам да се случи и обясних защо, ако го видиш 3 пъти тая зима в различни дни обещавам да ти изпратя нещо за почерпка.
    За съжаление, най-вероятно няма да имам възможността да го следя много, много. Имал съм тази възможност при баджанака, който е с ниски топлозагуби и го държи на ниско задание 20-22гр. Седи на фиксирана последна степен на турбината. Тази машина 99% от времето работи на втората си степен. Да не кажа, че си е събитие да го видиш на 1-ва. После леко покачва минимума, така че реално трудно ще падне толкова температурата на топлообменника, че да включи на нея. Това е и единствената причина да избегна Фуджицу за по-малките ми стаи. Много ми идват над 30дб, за 14м2.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3049

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз пък не съм съвсем на мнението, че колкото по-ниски са оборотите на компресора, толковя по-висока е неговата ефективност. Дори при "флагманите", с двойнороторни компресори.
    Прав си. Поне при двойнороторни компресори. Ето ти един пример в режим отопление:
    4.2(0.2~7.3)
    840(45~2000)
    Тук СОР е съответно: 5 (4,44-3,65)
    Вижда се, че СОР е най-висок при номинал.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3050

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    И аз да дам пример със един скрулак....
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.9 ~ 7.6), 13652 BTU (3070 ~ 25939)
    Консумирана електроенергия: 675 W (75 ~ 1965)
    COP: 5.92 (min 12, max 3.86) (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3051

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Сашо, този минимум топлоотдаване, не обуславя ли повече работа он/офф в преходните сезони, при сравнително малка разлика между външна и вътрешна температура, респ. ниски топлозагуби?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3052

    Свободна тема за цепеници...

    Ето примерче, с един стар европеец - Хеви 50ZJX, със Scroll компресор.

    COP на минимум - 3,5
    COP на номинал (6kW) - 4.44
    П.п. Я какви добри параметри вади този 10 годишен старец.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3053

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    SPSt, не мога да ти отговоря на този въпрос, защото няма "оплаквания" от хора с подобни машини свързани с подобна работа. Тоест може и така да работят, не знам, но подобно държание е незабележимо и хората не му обръщат внимание. Друг е въпроса, че на подобна работа тук се гледа с лошо око, сякаш не знам какво се случва...ама то си има една приказка - всеки луд с номера си.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3054

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Май не съм се изразил добре и не сте ме разбрали какво има предвид. Не става въпрос да се сравнява ефективността един и същи компресор при различни обороти минимални, номинални максимум. Вижте пак линка където са сравнени 3-те машини и ще разберете какво съм имал предвид и защо машина "С" се е представила най-добре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3055

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Bobi , Те точно на амбъра му даваха 1 Hz със G10 компресор

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3056

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    SPSt, не мога да ти отговоря на този въпрос, защото няма "оплаквания" от хора с подобни машини свързани с подобна работа. Тоест може и така да работят, не знам, но подобно държание е незабележимо и хората не му обръщат внимание. Друг е въпроса, че на подобна работа тук се гледа с лошо око, сякаш не знам какво се случва...ама то си има една приказка - всеки луд с номера си.
    Май аз успях да си отговоря. Като гледам максимала, тази машина ще работи отлично в по-големи помещения или такива с по-големи топлозагуби. При това много икономично.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3057

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Какви копове 12 при работа на минимум.
    При 75W ще отдава 1kW, .... ГТ.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3058

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Bobi , Г-жа Донг го е въртяла и на 1 Hz. Нали питаше как е при другите марки :

    https://m.youtube.com/watch?v=ejP7Ahnz9_s

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3059

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Не знам на колко го е въртяла картинката за амбъра е от сервизното. Има линк къде там има 1Hz?

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3060

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какви копове 12 при работа на минимум.
    При 75W ще отдава 1kW, .... ГТ.
    При битовите климатици реалният коп е между 3 и 4, а при минусови температури и по-малко.
    Коп-ът е обратно пропорционален на изходящата температура, с всеки градус нагоре в стаята копът се срива надолу. Данните за ефективността, които производителите посочват в брошурките би трябвало да са отчетени при постоянна вътрешна температура 19,9 - 20,0 градуса и вентилатор на макс, затова нямат много общо с действителната ефективност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе