Страница 302 от 348 ПърваПърва ... 252292300301302303304312 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,516 до 4,530 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4516

    Свободна тема за цепеници...

    Тия коефициенти съм ги ползвал при пресмятане на топлозагуби. И в университета сме смятали доста топлообмен и загуби, тъй като специалността ми е свързана до немалка степен с това. Най-големите загуби са от прозорците и тавана. Топлоизолацията на стените е голям шантаж. Не че не помага, но реално печелиш 20-тина процента по-малко загуби, при тухлен зид 20-30см, с тухли единички. Коеф. на топлопроводност, дори на стъкло 4 сезона е двойно по-висок от обикновен тухлен зид. Имаше еден хубав немски документален филм за масово преувеличаване на ефекта от ТИ на стените. Отделно, доказаха как уж "дишащите" мазилки и стиропори, реално не "дишат", а задържат влага между ТИ и стената, като реално тя е мокра. Губи се и акумулиращия ефект на тухлите от слънчевите лъчи. Изпаднах в много подробности. Да си дойдем на думата, при мен загубите с 8см. EPS, с плътност 15-18кг/м3 външна изолация, са с около 20% по-ниски, на -15гр. Тъпа е и идеята за многокамерен профил на дограмата. Реалната площ, която заема в цялата сметка, е много незначителна, за да има някаква реална и осезаема разлика. Много неща са създадени, с цел печалба и много хора се подлъгват лесно.
    Накратко казано (късно), при тухлена сграда, наблегнете най-вече на изолация на таван и хубав стъклопакет. Ватата май е най-подходящия изолационен материал, защото наистина "диша".
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-11-20 в 09:02.
    zxc0 и ccankov73 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4517

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Е, аз затова се кумя още дали сменям изолацията на стените с по-добра.Но ако ще сменям ватата ще е пак с вата.
    Виж, тавана вече е с 20см вата.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4518

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Най-големите загуби са от прозорците и тавана. Топлоизолацията на стените е голям шантаж.
    И как реши, че е шантаж?
    Примерно вътрешната изолация прекъсва топлообмена между стените, и въздуха в стаята. Фактически топлиш предимно въздуха, който е със смешно малък топлинен капацитет. За разлика от стените, които са с огромен такъв...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4519

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И как реши, че е шантаж?
    Примерно вътрешната изолация прекъсва топлообмена между стените, и въздуха в стаята. Фактически топлиш предимно въздуха, който е със смешно малък топлинен капацитет. За разлика от стените, които са с огромен такъв...
    Шантаж е, защото лъжат масово, че сметките и загубите ще ти спаднат с 50%, което при елементарни сметки се оказва, че изобщо не е така, а е елементарен трик. Прочети внимателно какво съм писал. Основните загуби са ти от прозорците и тавана, не от стените.
    П.п. Топлейки тухлена стена, тя акумулира топлина, следователно после я и отдава, не само навън. Ако има слънцегреене отново акумулира, следователно отделя. При вътрешна ТИ, губиш акумулиращия ефект.
    Да не говорим, че вече има такива тухли, с камери, които имат много по-нисък коеф. на топлопроводност, спрямо тухла единичка или тухла четворка. При тях са налице почти всички положителни характеристики и нямаш нужда от ТИ.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-11-20 в 10:30.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4520

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, аз затова се кумя още дали сменям изолацията на стените с по-добра.Но ако ще сменям ватата ще е пак с вата.
    Виж, тавана вече е с 20см вата.
    Ватата отвътре ли е или над тавана?
    Аз смъкнах тавана с 10-тина см с дървена ламперия, като целта беше да е по-равен и хубав и някаква изолация естествено.
    Не ми се искаше да тикам вата вътре, не можах да преценя полза/вреда от тая занимавка.

    Относно коефицентите:
    Примерно в случая за единично стъкло според мен се отчита коеф. на преминаване само през стъклото!
    Незнам дали има и коеф. за вида на дограмата.
    В моят случай при тези недомислени дървени прозорци - за 1,2м х 1,45м, бяха 6 отваряеми прозорченца!
    Около 10-11 линейни метра грубо за уплътняване на рамките. - загубена кауза.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4521

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Отгоре - върху плочата,Рула от 5см на кръст.Върху тях няма паропропусклива мембрана,както е "по учебник", но под керемидите има ОСБ и залепен на него EPS 3см.
    Та подпокривното(тавана) не е вентилируем.
    zxc0 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4522

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Колеги в паниката от "черния петък" поръчах ей тая цепеница Star-Light ACM-12FOWF [emoji1] за 400лв без монтаж. Мисля да я сложа в кухнята 11кв/м и коридор 6кв/м. Дали ще върши някаква работа?

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4523

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Без да съм го гледал предполагам, че това е нещо от типа ребрандирана Мидея.
    Предполагаеми +
    - ще работи тихо и комфортно
    - ще топли добре

    Предполагаеми -
    - на тази цена със сигурност е с капилярка. Вероятно ще топли до около -5°.
    - ефективността и копът му при работа едва ли ще са високи; примерно някъде от 2,9 до 3,5
    - минимумите и максимумите едва ли са впечатляващи...
    - може да похапва повече ток...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #4524

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ако има достатъчно капилярки ще топли и под -5 . Не е лошо преди монтажа да се види дали има чек вентил и съответните капилярки , ако няма под нулата няма да топли и не си заслужава монтажа .

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #4525

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    AR12TXCAAWKNEU/AR12TXCAAWKXEU разопакован - 1550лв ако някой го устройва. "Продукт със следи от употреба, съвместима опаковка, фини драскотини по корпуса на външното тяло"
    Тези побратимите как са с дефроста, някой наясно ли е?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4526

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Някой ползва ли овлажнител за въздух в спалня отоплявана от климатик ? Има ли положителен ефект ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #4527

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз, използвам. Моето мнение е, че има добър ефект.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4528

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Някой ползва ли овлажнител за въздух в спалня отоплявана от климатик ? Има ли положителен ефект ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    И аз ползван овлажнител в детската стая, като паднат студовете пада доста влажността. Определено има ефект. Аз ползвам арома дифузер за 70-80лв. и върши добра работа в 14м2.
    Mig82 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4529

    Свободна тема за цепеници...

    Пичове, гледам на някои условията им са още "летни", ама тук е идеално време за дефрости. -1 до -3, с много гъста мъгла. По-неблагоприятно за машините, отколкото -10, но с ниска влажност.
    Машините с по-малки външни тела, бяха заприличали на снежни човеци. Не хванах дефрост при нито една от 3-те ми, 20zmx, под който спя не е правил със сигурност. Беше побелял половината, но после се вдигна мъглата и се изчистиха.




    Този пост е редактиран от rosswen; 23-11-20 в 10:48.
    Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4530

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Къде си тръгнал с тва BMW тогава?
    Jack Krauser, rosswen и HiDefinition харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе