Страница 300 от 348 ПърваПърва ... 250290298299300301302310 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,486 до 4,500 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #4486

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Благодаря! Но се чудех това PDH 2400w,при колко ли градуса е?
    http://aux.bg/catalog/product_details/259
    Този пост е редактиран от Bokobogdan; 10-10-20 в 09:40.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    13
    #4487

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Здравейте, бих искал да разбера вашето мнение по следния въпрос. При равни други условия в едно помещение за отопление при температури до -10 градуса каква би била разликата в разхода на електричество при SRK35ZS-W и Gree GWH12UB U-Crown?

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4488

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Baat Виж публикацията
    каква би била разликата в разхода на електричество при SRK35ZS-W и Gree GWH12UB U-Crown?
    Около 25 стотинки на ден.
    bobivg одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #4489

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    За Хасково не бих избрал нито един от двата, ако не бях пристрастен щях да заложил на нещо от триото.

    - - - - - - - - - -

    Почна се...........

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4490

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Не знам дали е правилната тема Просто реших да споделя за тая супер боя, която щяла да замести климатиците:

    https://it.dir.bg/nauka/superbyala-b...i-klimatitsite
    https://www.dailymail.co.uk/sciencet...ditioners.html

    #бъдетездрави

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4491

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    На пролет боядисваш с нея, На есен търсиш супер черна боя. Защото със супер бялата може да замръзнеш.
    zxc0, ivan74 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4492

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Да, тая не е за нашия регион май

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4493

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нещо има заигравка с думите или гооглето не го превежда както трябва.


    • It remains 10 degrees C cooler at night than the ambient temperature and 1.7 degrees C lower in daylight.
    • "През нощта остава с 10 градуса по-хладно от околната температура и с 1,7 градуса по-ниска при дневна светлина."

    Примерно: При дневно напичане - темп. вътр. 25гр., вън 35гр., стена 45гр. (бяла вероятно).
    При тая боя: При дневно напичане - темп. вътр. 25гр., вън 35гр., стена 45 -1,7гр. или стена 35 -1,7гр. -(съмнително, но възможно да речем)?
    При тая боя: При нощно - темп. вътр. 25гр., вън 22гр., стена 33гр.(някаква ), а при тая 33 -10=23гр.? или спрямо външната 22-10=12гр.(невъзможно)?
    Спрямо друга стена да, но спрямо външната не ми върже ич!

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4494

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Абе имаше един лаф : “с пръдня боя не става” ...
    Пък и не ща да си представя цял снежнобял град след една наша кюмюрена зима на какво ще мяза.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4495

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от gosho167 Виж публикацията
    И понеже изчетох тук във форума всякакви информации относно пукания тракания балбукания ,течене на вода и кво ли още не.За втулки за датчици и темподони,за работата на Панасоници Тошиби Хитача....видях снимки на ватметри с показания от 100-110w от 90w от 85w ,но за мое съжеление това е разход от летния сезон.Никъде не видях някой да е споменал да разхода си през зимния сезон.Та отново Ви моля да се влючите всички във форума и да кажете да вашият разход на климатика през зимния сезон.Тъй като във форума не немарих такава тема, а тя ще е много полезна за хора които искат да използват климатик за отопление.И моля също като описвате разхода да е във ватове било то за ден или месец.Не месечни сметки.Мисля,че ще е по полезно и също така да се описва при какви условия- климатични( дали са -20;-15;-7;-3 нали каква е температурата на вън) какви санитарни условия( без никва изолация;само с външна само с вътрешна и с двете дограми и тнт) в какъв режим работи климатика (+30градуса вентилатор на мах;+20 вентилатор на 3;+28 градуса вентилатор на 2 и тнт) и какви са резолтатите нали при зададени примерно 28 в стаята са 26 и тнт.Просто ме интерисува разхода във ватове било то за ден или месец и нали неможе да не се има изпредвид дали се топли 30m2 с 10 см стиропор от вън и 3 см фибран от вътре и троен стъклопакет или 20 m2 или 18 m2.И дали на вън е като до вчера +18 през деня и +9 сутрин и вечер.Тези фактори също са нажни както и това като колегата ivoto6ana настройва на 22 градуса и му дърпа 180-220w a аз настройвам на 25 и ми дърпа 500w
    .Всички знаем ,че всички тези подробности са от значение за това моля да бъдете обективни ако решите да споделите вашите разходи на климатици в зимния сезон.Благодаря Ви и наистина се надявам да има отзовали се

    - - - - - - - - - -

    имало е колега и -25 е имало.Тва че през последните 5-6 години има само пролет и есен не означава че така е било от раждането на Иисус.Мисля че 2011 беше тади с -25 ..както и да е няма да споря сега за това.Но определено е имало много тежки зими по 2-3 месеца не се е вдигал снегът.

    - - - - - - - - - -



    аз знам че климатика първоначално е предназначен за охлаждане и съответво за отопление няма никаъв шанс пред твърдото гориво.Но много пора го хвалят на и аз реших да пробвам.А за тва че бил голям за стаята сега разбирам.Обаче виждам ,че да ме критикуват има хора ,но все още освен колегата ivoto6ana никой друг не споменава колко вата му дърпа климатикът който ползва или които ползва щото има хора които ползват вяколко климатика
    Много ми е интересно, направо ми е смешно, когато един климатик не работи както трябва и се заклеймява като преоразмерен! - Хехехеххее.
    Ти първо как сметна 500W средно, като казваш 7kWh за ден. 7000/24 = 292W средно!
    Аз пък съм според вашите критерии с 5-торно преоразмерен, някой да ме е чул да се оплаквам?
    Този пост е редактиран от zxc0; 12-11-20 в 22:00.
    bobivg и Genadi80 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    22
    #4496

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Много ми е интересно, направо ми е смешно, когато един климатик не работи както трябва и се заклеймява като преоразмерен! - Хехехеххее.
    Ти първо как сметна 500W средно, като казваш 7kWh за ден. 7000/24 = 292W средно!
    Аз пък съм според вашите критерии с 5-торно преоразмерен, някой да ме е чул да се оплаквам?
    виж колега.не съм много запознат с работа на климатиците.Стойностите ги отчита уреда.Не съм смятал нищо.Просто наблюдавам.Преди да влезне във офф през 4-тирите минути които работи климата поддържа стойности около 500 w( между 500-600)


    Излиза ми 7000w защото климатика влиза в офф и тогава поддъргахстойности между 25 и 10 w

    аз отчитам стойностите когато климатика работи мен това ме интерисува

    Може ли да пишете по-грамотно и да внимавате как оформяте отговорите си? Не нужно да се повтарят нещата...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 13-11-20 в 06:02.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4497

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от gosho167 Виж публикацията

    ... Преди да влезне във офф през 4-тирите минути които работи климата поддържа стойности около 500 w( между 500-600)


    Излиза ми 7000w защото климатика влиза в офф и тогава поддъргахстойности между 25 и 10 w

    аз отчитам стойностите когато климатика работи мен това ме интерисува
    Ахаа, тея 500W са моментна мощност - в случая това му е минимума.
    Оплакваш се от висок минимум значи.
    Софтуера му казва така да работи.
    Ако се променят условията, софта може и да намали минимума.
    При такава работа, някои са доволни от топлата струя.
    Други пък са доволни от ниският минимум, при по-студена струя.
    Въпрос на вкус!
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    22
    #4498

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Ахаа, тея 500W са моментна мощност - в случая това му е минимума.
    Оплакваш се от висок минимум значи.
    Софтуера му казва така да работи.
    Ако се променят условията, софта може и да намали минимума.
    При такава работа, някои са доволни от топлата струя.
    Други пък са доволни от ниският минимум, при по-студена струя.
    Въпрос на вкус!
    Ясно.Благодаря колега.Наистина не ми е позната работата на климатика.За прът път използвам климатик и много неща не са ми ясни.Просто си помислих защо трябва от 500w да намаля чак до 10w след като е инверторен не трябва ли да си поддържа примерно 200-300 постоянно.?Да не би да има някакъв дефект.Другото което ми направи впечетление е че при зададени 23 градуса сутринта към 6 и 30 се събудих днес в 14 и 30 и в стаята беше 24,9.И от предните забелязвам че поддържа малко по висока температура от колкото му е зададено.Но искренно ти благодаря.Признавам си че съм невеж в тая област и компетентни мнения като твоето са ми изключително полезни.Едно голямо Благодаря

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4499

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Доста въпроси нахвърля, полека.
    За 4мин. ОН да свали на минимум си е трудна задачка. Много малко са климатиците дето го могат.
    Май един от най-трудните избори е климатик за малка изолирана стая.
    Като падне външната, ще работи повече и може би ще слезе на по-ниска мощност.
    Топло е още, изолиран си и той гони към 2 гр. горе при него. Ползвай дистанционното и намали колкото ти е кеф.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4500

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Май един от най-трудните избори е климатик за малка изолирана стая.
    Точно така си е. Най-труден е изборът на машина за малка стая, с ниски топлозагуби.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе