Страница 114 от 348 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1696

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    Някой да има впечатления от новото Treo на R32 (CB3) ?
    Само една 12-ка имам монтирана и баш в края на зимата е започнала да се оспива в стил ломо.Опитах всичко и днес я пратих към вносителя, според него е единичен случай.
    Работят.Единичен случай на прекъснал предпазител и сменен транзистор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1697
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При 20ZS-S са, както следва:
    5,9 / 6,5 / 8,5 / 10 м3/ч.
    19 / 23 / 29 / 36 dB

    При 07KGTA:
    5,5 / 7,7 / 9,7 / 12 м3/ч.
    21 / 31 / 35 / 41 dB
    Тези данни са на отопление.

    .....
    Само дето не са м3/час, а на минута.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1698

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Стана ми интересна темата за шума и за да не цапаме темата там цитирам стойностите тук:
    Няма нищо интересно. Триото са шумни, но се препоръчват яко за щяло и нещяло. Всяка гаражна фирма може да пазарува дирено от вносителя, докато при някои от другите марки се иска обем и трябва да се минава през междинен търговец. Интереса клати феса. Ако го ръчкаш ти се обяснява да не се занимаваш с него и да го оставиш на ауто производителя знаел как най-добре ще работи. Ако си го оставил на ауто и питаш, защо не слиза сам на най-ниската (единствената тиха) ти се обяснява, че имаш копче, демек да пренебрегнеш препоръчителната от производителя работа. Защо ги нарекох бръмчалници? Ми защото, ако погледнеш масовите от нисък и среден клас там разликата между quiet и следващата степен е от порядъка на 10Дб., докато при почти всички други марки е около 5Дб (обобщено сигурно има конкретни модели при които не е така). Все пак някои от препоръчващите имат в някаква степен морал и гледат да не ги бутат в спалните, но ако става за въпрос за дневна или само за охлаждане интереса надделява.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1699

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    bobivg, какво е твоето виждане за климатик за отопление 9/12-ка, като марка/модел. Примерно като за софийския климат.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1700

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Има и един друг як финт, който ми прави впечатление на мен - простия юзър. Често максималните дебити ми се струва, че са сложени само, за да се добави някой + на А-то. Като гледам май важи за почти всички нови модели (и на голяма част от старите на триото). Нещо не си представям да пусна климатик на 700 кубика на час в спалня 12-13 квадрата, а на 250 колко ли от плюсовете остават?!
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #1701

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Само дето не са м3/час, а на минута.
    Благодаря за корекцията. Поправих поста си. Точно така е, дадените стойности са в м3/мин. Тези на Фуджи съм ги сметнал, понеже те ги дават за час.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-02-19 в 00:15.
    Vizi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1702

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    bobivg, какво е твоето виждане за климатик за отопление 9/12-ка, като марка/модел. Примерно като за софийския климат.
    TREO CS-I12CA1



    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    shener84 и rosswen харесват това.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1703

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    bobivg, какво е твоето виждане за климатик за отопление 9/12-ка, като марка/модел. Примерно като за софийския климат.
    Моето веждане е много различно. И думата отопление и климатик са взаимно изключващи се. Ако е къща въобще не ми се връзват, котел или термопомпа ако има кинти. Ако е апартамент и няма никаква друга алтернатива - първо изолация, климатик за дневната висок клас 2000-3000лв. и електрически конвектори в спалните.

    п.п dodo_pv не можах да намеря подробни характеристики за TREO CS-I12CA1, но като гледам май толкова ще ми хуми лятото както и моя. Аз за това го ползвам. Както възнамеряваше и питащия в другата тема.
    Този пост е редактиран от bobivg; 09-02-19 в 21:43.
    VanDan одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1704

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Моето веждане е много различно. И думата отопление и климатик са взаимно изключващи се. Ако е къща въобще не ми се връзват, котел или термопомпа ако има кинти. Ако е апартамент и няма никаква друга алтернатива - първо изолация, климатик за дневната висок клас 2000-3000лв. и електрически конвектори в спалните.

    п.п dodo_pv не можах да намеря подробни характеристики за TREO CS-I12CA1, но като гледам май толкова ще ми хуми лятото както и моя. Аз за това го ползвам. Както възнамеряваше и питащия в другата тема.
    Не съм съгласен.
    Аз в къщата от Котел на газ / радиатори минах на клими.
    Разлика в комфорта не съм усетил . Единствено голямата баня беше студено ,но и там сложих една духалка .
    Разлика в сметките е доооста голям.
    Моята истина е за спалните подови машини .За хола всекидневна висок клас стенен ( по възможност топ модели ) с разни системи за филтрация на въздуха .
    Изоацията е задължителна .
    Новото ми местенце се “ приготвя “ и за момента мисля да сложа 3 нексура и 2 уруруто .
    За баните конвектори .

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1705

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз съм в къща и нямам никакъв проблем с климатизирането на отопление. Да не говоря за 32-та квадрата подпокривно на вилата.Нещата са индивидуални, принцип не може да се извлече.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1706

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Новото ми местенце се “ приготвя “ и за момента мисля да сложа 3 нексура и 2 уруруто .
    Въпрос на гледна точка и регион. Всеки си преценява. С тоя бюджет аз за София бих навъртял подово и климатик евтин за охлаждане в дневната.
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1707

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Въпрос на гледна точка и регион. Всеки си преценява. С тоя бюджет аз за София бих навъртял подово и климатик евтин за охлаждане в дневната.
    За подовото съм с 2 ръце , но пак трябват клими за охлаждане в Пловдив.
    Направих сметка и подово + термопомпа + клими и цената става меко казано брутална.
    Климите ще ми излезнат горе долу колкото термопомпата без подовото.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1708

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Сега забелязах, че говориш за 2 уруру. Кака се връзва сметката с VRF система?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1709

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Сега забелязах, че говориш за 2 уруру. Кака се връзва сметката с VRF система?
    Чесно казано за VRF система не съм гледал.Добра идея върху която ще помисля.
    Благодаря !

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #1710

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Трудно се взема решение наистина.На мен ми предстои основен ремонт на едно жилище и честно казано съм пред огромна дилема след като един познат ме покани в тях и видях пелетната му камина какво прави.Около 4000 му струва цялата система,отоплява хол.спалня,кухня коридор,баня и водата в бойлера.2 тона пелети за миналата година,или 800 кинта.Вътре е много топло,а дори няма и изолация апартамента,всички стени са му външни.
    Плюсовете са :
    1.Отопляват се всички помещения
    2.Постоянно топла вода без притеснение
    3.Сравнително ниска цена (камина и 6 радиатора + бойлер) около 4000.13 киловата камина се справя.
    4.Чисто е,няма хамалогия,няма дефрости и подухвания.Абсолютна тишина.
    Около 1000 лева на сезон грубо казано разход.
    Минусите са :
    1.Невъзможност за охлаждане през лятото.Изисква допълнителни вложения за климатик в поне две стаи или около 2000 лева допълнително
    2.Щеш не щеш отопляваш всички помещения дори и да си сам.Разходът не е значително различен както за едно така и за всички,
    Rado Smilkov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе