Страница 116 от 348 ПърваПърва ... 66106114115116117118126166 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,726 до 1,740 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1726

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    @Миг, за 4к система може да се изгради (като за моя случай примерно - три стай и бойлер, такъв е и цитирания от Понисад по-горе апартамент - около 1800 лв. е пелетната камина с водна риза 10-14kW, 3 радиатора, лира, помпа, разширителен съд, тръби, ups, бойлер... абе става). Ама 2 тона за сезон малко ми се чини: при средно килограм на час и 5 месеца отоплителен сезон... Май поне 3 тона, по 400 лв. средно с транспорт...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Абсолютно точен разбор.Всичко чисто ново,бойлер и 4 панелни радиатора,единия е 2 метра,и той даже съжалява че е взел толкова голям за хола понеже там е камината и дори не го използва,за кухнята и спалнята са дълги по около метър,метър и нещо като гледам,в коридора има едно малко като кубче а в банята - лира За два дена му е направил системата каза майстора ,никъде тръба не се вижда,много красиво е станало,но е правено преди да се сложи ламината и гипскартона,до сега само еднаж му е горяла запалка 30 лева е дал.Работи добре със слънчогледови пелети дори които са по 6 лева чувала,всичко се купува през лятото.Абе честно казано хубаво си е да си има човек една такава система в къщи,да си гледа огъня на камината ,при него всичко са скрили отзад почти,и е станало добре.но си иска инвестиция,задължително трябва да е преди основния ремонт за да може да се вкопаят и закрият тръбите и така....За разхода - миналата година каза че дори под 2 тона е бил,сега говорих с него каза ми че ако при топла зима като миналата му е била изхарчила 3 тона е шял да изреже тръбите и продаде камината с радиаторите . Сега обаче като си мисля че ми предстои ремонт и се чудя какво да правя,мисля че не бих тръгнал да монтрам тия тръболяци,да закривам и т.н....Три климатика за 4 хиляди и една печка за баня която ще се включва само когато е необходимо.По лесно е и няма такива разправии.Отделно месечните сметки ще са със сигурност с някой лев по ниски.Лесно може да се купи една камина без водна риза има много красиви сръбски за по 300 лева за хола,ако някога угасне тока или е много студено да си я запали човек на дърва и да се кефи
    Rado Smilkov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1727

    Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Моят апартамент се води около 100м2 и банята ми е винаги топла. Под 22гр. не пада, денонощно. А се отоплявам само с климатици. Просто винаги е отворено навсякъде. Когато през нощта затваряме вратите на спалнята и детската, 60-ката си поддържа идеално температурата навсякъде. В останалите помещения е 23-25гр. Винаги. Последните два месеца, които си бяха съвсем нормална зима при нас, съм дал пари за отопление, равняващи се на 30-35 чувала с пелети. Да ви кажа, въглища, пелети, изобщо не ми липсват. Нахамалувал съм се от малък. Първоначално бяхме на въглища и ни ги докарваха насипно. 2-3 дена след като прибирахме въглищата, все още ми излизаха сажди от носа.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-02-19 в 09:37.
    toto_toto, shener84 и Rado Smilkov харесват това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1728

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Mig82и аз не мога да разбера как в един пост можа да съчетаеш ръчна настройка на вентилатора (най-ниска) и икономичност.
    Отговори ми на следните въпроси и да приключваме.
    Има ли климатик на цената на LMCA, които ще се ползва само за охлаждане, да може при автоматичен вентилатор да слезе на най-ниска скорост, а дори и да не може разликата между шума на най-ниската скорост и следващата да не е 10дб.
    Ако може да работи икономично на quiet защо производителя не я е включил в обхвата на ауто?
    Ти въобще осъзнаваш ли, че охладителния товар може много по-динамично да се изменя в помещението. Облак скрива слънцето или жената пуска печка и аз за всяко едно събитие да тичам до дистанционното да сменям от ръчен на автоматичен ли?
    След всеки OFF нали се натоварва повече за да догони заданието, аз пак ли да разцъкам скоростите.
    Колко ще изхарчи един климатик само за охлаждане, че въобще сме седнали да си говорим за някаква икономичност между различните марки.
    Това за мен си е едно прехвалено недоразумение на климатичната техника и освен за някой гараж или промишлено помещение, аз не бих го препоръчал.
    Повече не мисля да го коментирам, защото много добре ме разбра и от предните постове защо съм го определил като бръмчалник.
    Понеже за тя марка трябва да се завърши с нещо положително - докато шуми лятото се успокоявайте с това, че ако спре ТЕЦ-а ще имам прилично читав дефрост - ОЛЕ.
    Vizi одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1729

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Мдаа картинката се изясни ... щом на слънчоглед че и под 2 тона. Това е от този вид потребители с вграден ядрен реактор в отоплителния уред

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    shener84, rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1730

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моят апартамент се води около 100м2 и банята ми е винаги топла. Под 22гр. не пада, денонощно. А се отоплявам само с климатици. Просто винаги е отворено навсякъде. Когато през нощта затваряме вратите на спалнята и детската, 60-ката си поддържа идеално температурата навсякъде. В останалите помещения е 23-25гр. Винаги. Последните два месеца, които си бяха съвсем нормална зима при нас, съм дал пари за отопление, равняващи се на 30-35 чувала с пелети. Да ви кажа, въглища, пелети, изобщо не ми липсват. Нахамалувал съм се от малък. Първоначално бяхме на въглища и ни ги докарваха насипно. 2-3 дена след като прибирахме въглищата, все още ми излизаха сажди от носа.
    Имате ли централно парно в блока. Имам познати, които са от малцината хитреци минали на климатици (предимно цепеници от веригите) в блока. Но то и без тях всички съседи ги топлят. Имам и познати, които плюеха ТЕЦ-а, че плащали някаква такса, но през баните им минават дебели тръби на парното и са почти колкото една лира. Държат постоянно отворена вратата, да топлели и коридор. Но пък след като е бил някой до тоалетната и цялата миризма почва да се разнася из апартамента. Или след баня влагата също.
    Имам и познати, които въпреки че са в апартаменти, след спиране изцяло на ТЕЦ-а в блока и минаване на климатици, имаше случаи да им замръзват тръбите в банята при голям студ.
    При мен пък в стара къща е почти неизбежно това да се случи ако не отоплявам санитарните помещения. А и разположението в някои жилища е по-особено и този номер с отварянето на врати не работи.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1731

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз и преди съм го казвал - индивидуалното отопление в многофамилна сграда е глупост. Каквото ще да е отоплението - (бръмчалници, цепеници, хиперинвертори, котли и т.н.), трябва всички да топлят, но с Андрешко така не става.
    bobivg и milanov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1732

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    @VanDan, централно няма. По-голяма благина от него няма. Е, има случаи, в които плащаш и стоиш на студено.
    VanDan и milanov харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1733

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    bobivg , 50 марки климатици да сменя винаги на охлаждане ще ползвам възможно най-тихата степен(у дома) и не бих търси никоя друга. Студа няма нужда от "разнасяне". Може твоят да има проблем , незнам.

    Пп , м/у другото знаеш ли че в режим охлаждане на 1 степен климитика ти е най-икономичен (пада на минимум) ? обратно на отопление , оставам с впечатление че не знаеш ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1734

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Признавам си, не съм експерт, но това за най-голяма икономичност на първа степен доста ме съмнява.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #1735

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @VanDan, централно няма. По-голяма благина от него няма. Е, има случаи, в които плащаш и стоиш на студено.
    На ТЕЦ-а ако е целия блок (вход) и работа е супер. И от към топло и от към сметки. Но почнат ли да отпадат апартаменти, било то за климатици или никой да не живее в тях и става лошо. Имам го този пример пак с на жената блока. Преди беше топло на всякъде и сметките бяха поносими. Сега са останали само няколко апартамента (включително техния, че баща й е жив още) на ТЕЦ и плащат доста повече, а комфортът отдавна не е същия. Че и няколко доказани крадци имаше. Уж минали на климатици, а вързали нелегално по 1 радиатор към тръбите.
    ponyasd, milanov, rosswen и 2 други харесват това.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1736

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Признавам си, не съм експерт, но това за най-голяма икономичност на първа степен доста ме съмнява.
    Съмнява те, защото не си осъзнал, че темата е за шаманизъм и алтернативна термодинамика.
    VanDan, dodo_pv, jonny33 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1737

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Забелязал съм, но не е само в тази тема.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1738

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    На ТЕЦ-а ако е целия блок (вход) и работа е супер. И от към топло и от към сметки. Но почнат ли да отпадат апартаменти, било то за климатици или никой да не живее в тях и става лошо. Имам го този пример пак с на жената блока. Преди беше топло на всякъде и сметките бяха поносими. Сега са останали само няколко апартамента (включително техния, че баща й е жив още) на ТЕЦ и плащат доста повече, а комфортът отдавна не е същия. Че и няколко доказани крадци имаше. Уж минали на климатици, а вързали нелегално по 1 радиатор към тръбите.
    Aбсолютно вярно.Лично в моя блок се получи същата история,докато бяхме всички вързани и на стълбищата да легне човек ще спи.С годините всеки започна я климатик,я камина с водна риза.много жилища станаха необитаеми и после положението - направо критично,просто нищо не беше същото, коренна разлика,тогава котела който беше под блока отиде за скрап,тръбите нарязани,който имаше вана я ихвърли щото няма с какво да я напълни и така...Върнахме се в средновековието.Честито !
    bobivg, jonny33, rosswen и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1739

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Признавам си, не съм експерт, но това за най-голяма икономичност на първа степен доста ме съмнява.
    Софтуера определя работата на машината не форумните "свекърви"

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1740

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Айде задълбахме се сериозно в алхимията. Софтуеърът може и да е важен, но природните закони са малко по-важни. Минимум и икономичност не е едно и също.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе