Страница 316 от 348 ПърваПърва ... 266306314315316317318326 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,726 до 4,740 от общо 5208

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4726

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Към момента Звездата продължава да се държи премиум :D . Единствено малко заигравка с дебитите за да не офва. Предполагам,че е от местоположението й,тъй като не е срещу вратата на другата стая и така по бързо си стопля около нея. Дефрости все още не съм видял,имам да наваксвам от старата цепеница . Под 2гр външна (не съм сигурен) вдигна минимума на 500в. С тази консумация си вее с 35-39гр (външна 0 до -5)според скоростта на вента и си отоплява спокойно двете стаи. Духа си яко и според мен не е за малки помещения,над 25кв според изолацията. Уж има и нагревател на външното. При какви темп се включват на другите машини които имат подгрев? След оф не се набира,тръгва си плавно,безшумно и си топли без да се натрапва към момента.

    П.с консумацията и от снощи,като през деня външната бе най много 1гр.Задание по ДУ 24. В момента -2 със силен вятър и усещане за -8

    От тази нощ консумацията. При външна темп -6,-7 и усещане за -10,-11 задание по ДУ 24 с включен слийп режим. Не е вдигнал повече от 500в минимума и при това задание си офи. Дефрост май все още няма.

    Висулки също няма
    Този пост е редактиран от HiDefinition; 17-01-21 в 12:12.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #4727

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Сигурно Попа е отправил молба към Шева и той ме е накарал да мина от там.


    Тук вече умишлено отидох до тази нечистоплътна Тошибата. Опитвала се е самичка да се изкъпе или памперса и изпуска нощно време.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4728

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Дефроствате ли господа?
    При мен се редуват сухи дефрости при двете европейки по часовник,а япончето неще и неще.
    Между другото как са ви сметките за ток този сезон?

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4729

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Дефроствате ли господа?
    При мен се редуват сухи дефрости при двете европейки по часовник,а япончето неще и неще.
    Между другото как са ви сметките за ток този сезон?
    Явно имаш много голямо търпение, аз не бих ги изтраял толкова. Откакто е дошла зимата съм го хващал само веднъж да дефростне. Иначе сметките бълват. С близнаци на 2 месеца, гонят 300лв

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4730

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Както съм споненавал преди,много съм на високо(8-ми етаж),и не ми се иска да карам някой да се навежда с главата надолу за да ги модне.Иначе при мен последата сметка е 188лв(за декември)

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4731

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Това съм го чел, но не сменя ли местата на климатиците като слага японката. Май прехвърля едното хитачи ако не ме лъже паметта.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4732

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Да точно така е,сменях местата като се сдобих с япончето(то е монтиранов терасата на хола),двете европейки висят на 8-я етаж(кухня и спалня)

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4733

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Да точно така е,сменях местата като се сдобих с япончето(то е монтиранов терасата на хола),двете европейки висят на 8-я етаж(кухня и спалня)
    Този в кухнята можеше да му прибаеш преди да го монтират, ама здраве да е. Щом не ти пречат дефростите нека си останат така. Вторник живот и здраве, и аз ще слагам в кухнята. Първата цепеница ще изгрее като зввездна светлина

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4734

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Между другото как са ви сметките за ток този сезон?
    Аз ще си мълча за дефроста, че пак ще ме налазят.
    Този отоплителен сезон за първи път съм с 3 климатика. 3те цепеници харчат ток колкото една духалка за една стая.
    140 лева за климатиците за месец Декември. Температура 21-22 градуса. 54 кв.м. етаж от къща без изолация с двойна дървена дограма.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4735

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    ...Този отоплителен сезон за първи път съм с 3 климатика. 3те цепеници харчат ток колкото една духалка за една стая.
    140 лева за климатиците за месец Декември. Температура 21-22 градуса. 54 кв.м. етаж от къща без изолация с двойна дървена дограма.
    144 лева за 60 квадрата етаж от къща, плюс 30 квадрата таванска помещение, отоплявано 15 дни, по принуда. Изолация от среден клас. С 4 климатика, един и половина от които са си цепеници. Доволен съм.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4736

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Външна -6 ,макс настройки развъртя до 1750 вата на 8та минута изкара 51 и изведнъж свали до температурата от снимката. Изчаках още 3-4минути не вдигна повече.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4737

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Вчера при -2гр. външна засякох първият празен дефрост на National X405-A2.
    За 5 години(зими), един - бива!
    Почти не е възможно да пропусна дефрост щото влиза шумно в него.
    Такова понятие да влиза в дефрост през определено време - няма такова. За една нощ 4 пъти може, две седмици-месец без, после един - два. До вчера, точно и само когато е побелял изцяло и има условия (под 0 + висока влажност, мъгла или сняг).
    Вчера нямаше висока влажност и това ме озадачи и отидох да погледна веднага като почна, но беше тъмно и се върнах за телефона. Тъкмо оглеждам, че няма никакъв скреж и вентилатора тръгна и ме лъхна топло! Буквално 20-30сек. от началото.
    За 1мин. общо беше тръгнал на отопление вече.
    Някой ще каже - не може, не са минали времената на изчакване.
    При Начо няма изчакване при влизане в дефрост!
    Решава че ще влиза и почва да вдига консумацията за около минута до 900+W(събира топло във вътр. ТО), превключва на охл. с шум естествено, консумацията отива към 300+W и почва да я покачва още до към 600-700W. Като приключи изчаква 30-тина сек. и обръща на топло.
    Понякога ако е влязал с височка температура на вътрешният ТО, след края на дефроста изобщо не се усеща хлад от вътрешното като си мушна ръката между клапите.
    Тая сутрин при -14гр./вътр.20 харчеше 545W моментно.
    Вчера към 20ч./-10гр. един дефрост и тая сутрин към 8ч./-14гр. един дефрост.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4738

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Сутринта при нас беше -10. В стаята където е цепеняка си поддържаше заданието 22 в преходната бе 19.5 и това при он-оф. Сутринта в 7 като излизах го видях,че беше леко побелял. Работеше на 650-70 вата . Дефрости все още няма,дори питах и жената дали нощеска е чула кипене,варене,пъшкане,пуфтене,отговора беше не. Един колега в началото спомена,че Мидея дефростват само силно заскрежени,май ще излезе прав.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #4739

    Свободна тема за цепеници...

    60-ката бачка 650-850W. Сутринта, на -7 бачкаше на около 830W. Не съм и хващал дефрост от 4-5 дни, откакто имаше снеговалежи и висока влажност. 20ZMX също не е дефроствал от тогава. Поне не съм ги хващал, но не им е за сефте да се държат така. Няма ли скреж-няма дефрости, с дни наред, ако ще и -10 да е. Сухи никога не съм хващал за 4 зими, при непрестанна работа. А 20ZMX, под който спя, няма как да го изпуснеш-пуфти добичето.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-01-21 в 15:45.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4740

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нямам с какво да меря влажност, но гледам в gismeteo са дали 92% влажност при -15гр. и то почти цяла нощ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 21:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 14:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе