Страница 126 от 128 ПърваПърва ... 76116124125126127128 ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 1906
Like Tree791Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1876

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Как не си видял от Емаг гаранцията е 5 години

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1877

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Е как така трябва да си я ремонтираш сам? По закон гаранцията ти е 2 години. Пиши на КЗП.
    Кой е монтирал машината?

  4. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #1878

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Машината ми е монтирана от Пан сервиз! Сапунката е голяма, вкарах се в някакъв супер филм,Дори Хорейшио не може да ми помогне. Въпросното дилърче ми отказва гаранцията защото негова фирма не ми е поставила машината която поръчах от Емаг.дори за смяната на вътрешното тяло ми пойска нови 300лв, за машина която е уш във гаранция която нямам никъде и от никой издадена! И обявен проблем още в денят на монтажа. Въпреки че от Емаг ми посочиха Пан сервиз или такава оторизирана. Имам само един предоставен касов бон и товарителница от Еконт! Изгорях с едни 1100 лв. За тия пари щях даси оправя старата машина и даси спестя хиляди главоболия! За това отписвам гаранцията и прибягвам към само отремонтирване на проблемът. Проблемът ми е с демонтирането на тъпата клапа която не знам защо инжинер китаец я е направил толкова сложна. Но ще се ровя колкото е нужно зада разгадая тази схема все пак човешка ръка го е сглобявала!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Boooom Виж публикацията
    Как не си видял от Емаг гаранцията е 5 години
    Когато я поръчах се оказа че е 24 месеца! И другото което забелязах в последствие,че до обяд машината се предлага от Емаг със 60 месеца гаранция, А следобяд от въпросното дилърче с 24 месеца гаранция! А от Пан сервиз ме съветват да поръчвам от Емаг със тяхното лого което имат. Е вече няма да поръчвам че гроздето много кисело ми излезе.
    Този пост е редактиран от its large; 06-03-24 в 22:52.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #1879

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Колега, няма значение кой го е монтирал, щом е сертифицирана фирма. Изпрати им писмено уведомление за повредата. Ако не реагират - пускай жалба до КЗП.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1880

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    и не го ръчкай сам ,това е основателна причина за отказ от гаранция

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1881

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    По принцип гаранцията е от търговеца, а не от монтажниците. Тук търговец се явява някаква местна фирма. Но климатиците са малко особена категория битова техника и търговецът може да излезе с версията, че по никакъв начин не е оторизирал ПАН сервиз да монтира продадени от него климатици. В случая дори няма издадени документи за валидна гаранция. На каква основа ще се пледира пред КЗП е много интересно.
    Много пъти е писано, че е възможно да има проблеми с гаранция и монтаж на закупувани през платформата на Емаг (особено от външни търговци) или други сайтове климатици. Като гониш цената от подобни места, ще поемаш и риска за евентуални подводни камъни с монтаж и гаранция. Винаги е било валидно правилото, че специално за климатиците е препоръчително да се купуват от специализирани фирми за климатична техника, които ще монтират и обслужват гаранционно.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-03-24 в 09:34.
    busa, kokovox и HRS9 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1882

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Никога не е съм имал проблем със гаранция ако стоката за закупена от Емаг а не от съмнителен търговец който продава във Емаг със такива ядовете са големи,затова трябва да се гледа мн добре когато се поръчва!

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1883

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    В тази схема на емаг ми е интересно когато се появи проблем кой поема разходите за диагностика, установяване на проблема, изискване на необходимите части и след като пристигнат ги монтира. Кой плаща този труд и разкарване няколко пъти до обекта?
    Ако ти трябва извънгаранционно някаква част към кого се обръщаш да ти я достави? Въобще предлагат ли се резервни части?
    Този пост е редактиран от bobivg; 07-03-24 в 13:33.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1884

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    това не е първата такава рекламация ,стана ясно че цепениците нямат гаранция реална още миналата година ,имаше човек с дефектирал точно тоя модел - няма части ,предложиха му да го демонтира за негова сметка ( както и монтажа е за негова нали ,стават общо 350-400 лв ) и да им го върне - все е вариант де .. тук май и това не предлагат

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1885

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това не е първата такава рекламация ,стана ясно че цепениците нямат гаранция реална още миналата година ,имаше човек с дефектирал точно тоя модел - няма части ,предложиха му да го демонтира за негова сметка ( както и монтажа е за негова нали ,стават общо 350-400 лв ) и да им го върне - все е вариант де .. тук май и това не предлагат
    Ако беше чел, темата внимателно, щеше да видиш, че има и друг човек, на който при рекламация не даде нито една стотинка за сваляне и качване.

    Специално за тези, които купуват от трети продавачи, трябва да знаят, че Емаг е само платформа, която предоставя поле за пробажба и всички неуредици се разрешават между фирмата и купувача. Ако фирмата е българска, за целта си има КЗП, ако е чужда, може да се пие и студена вода.
    Човека е писал, че има касов бон а това си е 24месеца гаранция. След като няма съдействие от продавача, то да си пусне жалба към КЗП.
    its large одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1886

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Признавам си че темата я чета отгоре отгоре щото цепеняка не ми е особено интересен ,но драмите около гаранцията му тепърва започват мисля
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1887

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Е нали уж изискването за гаранция беше единствено да е монтирана от фирма с лиценз. Пан сервиз даже официално монтираха за емаг. Машините са по поръчка на емаг. Къде се къса нишката? Нещо ми се губи логиката. На пан сервиз звъня ли? Кой издава гаранционната карта.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #1888

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Кой издава гаранционната карта.
    моята е от Емаг, 60 месечна, стои в профила ми заедно с всички останали гаранции. ако е купена от посредник, би трябвало гаранцията да е от посредника.

  17. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #1889

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    моята е от Емаг, 60 месечна, стои в профила ми заедно с всички останали гаранции. ако е купена от посредник, би трябвало гаранцията да е от посредника.
    Да и точно тук ми е проблемът,който описъх че съм поръчал машина от Емаг, която се оказа предлагана от посредник! Но аз не съм знаел за това, Това го разбрах в последствие, след като неми излиза като поръчан артикул и нямам гаранционна карта от тях, и немога да заявя и сервир за ремонт към Пан сервиз, А въпросният посредник след като ми обеща смяна на вътрешното тяло при разговор със него по телефонът ме мота две седмици,зада ми каже че зада ми смени гаранционо тялото трябва да му заплатя 70лв,за демонтаж на старото и не знам още колко ми поисна за монтаж на новото! И да му посоча адрес на Еконт къде да ми достави новото тяло и да кажа на Пан сервиз да им оставят старото тяло не знамси в кой офис в София, и тук вече разбрах че съм гризнал дървото. И ми отказвал гаранцията защото машината не била поставена от негова фирма. И още по интересното е че натиснах Емаг за съдействие и те ми отговориха че въпросният посредник ми бил подменил проблемното вътрешно тяло и въпросът бил решен със мен! Просто неми се вярваше на лъжата която ми бе предоставена.За това реших сам да си зарглобя вътрешното тяло и да видя какъв е проблемът на машината, Възможно е да е недоизрязан участък на пластмаса под топлообеника и затова да неможе турбината за засмуква въздух от дясната половина на филтъра. Като е затворен лицевият панел за почва да вие турбината и под 600w не пада! А като вдигна панелът турбината се успокоява и дори пада на миниму от 160w.монтирана е във хол 26кв.Със отворен панел успява да подържа задание от 22гр. Дори държа отворена вратата кък кухня 17кв.там имам една Мидеа Save Lite 09 която държа на тих режим и 22гр. Основното ми отопление е сама на климатици. Като намеря свободно време ще се ровя и споделя какво съм направил за бъдещ евентуален пробле на някой колега. Лека вечер,и се извинявам на Авторът на темата че я омазах с моя пролем!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #1890

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Ако не можеш да свалиш клапата,по добре не се занимавай да разглабяш. Тя си се сваля точно така,стискаш леко,завърташ и изтегляш. Ако все пак я свалиш,внимателно огледай за всички винтове,да не пропуснеш да развъртиш някои. След като ги развиеш, повдигаш леко отдолу,разкачаш го от горния край и го изтегляш към теб. Силно наблъскано е всичко вътре и е малко трудно сглабянето. При сглабянето има един лек момент с наместването отдясно,където е капака за захранващите кабели. Внимателно и без нерви китайците са сложили доста чарколяци.
    its large одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 22:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 08:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе