Страница 139 от 171 ПърваПърва ... 89129137138139140141149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #2071

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Благодарско на всички за отговорите

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    1
    #2072

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    здравеите.незнам дали е тука точната тема но се нуждая от съвет в избора си на климатик.моделите на които съм се спрял са-daikin atxs25 i etx25j и fujitsu asya9lg.кои бихте ми препоръчали?стаята е спалня 12кв.м.благодаря предварително!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2073

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от moro
    здравеите.незнам дали е тука точната тема но се нуждая от съвет в избора си на климатик.моделите на които съм се спрял са-daikin atxs25 i etx25j и fujitsu asya9lg.кои бихте ми препоръчали?стаята е спалня 12кв.м.благодаря предварително!
    От Дайкините ATXS25E или от новата серия FTX35JV, би трябвало да ти свършат работа. Няма смисъл да вземаш по-малките им модели, защото минимума им на топлоотдаване е еднакъв и по-добре в такъв случай да вземеш по-мощните за по-голяма сигурност в големите студове.

    От Фуджицу точно този asya09lgc недей. Ако държиш на тази марка намери си 9lcc (намирало се още тук-там) или плазмата 09_ldc, но е по-скъпичък.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2074

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Аз лично от ATXS25 не съм доволен, писал съм из форума за него. А като гледам много малко притежатели на този модел са доволни от работата му.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2075

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Общо взето във форума пишат недоволните...Сам направи сметка колко са доволните,които просто няма какво да пишат. Само аз съм монтирал поне 20-30 от тая 25ца,оплакванията от него са на единия пръст на едната ръка. имай впредвид още колко стотици и хиляди са се продали....

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2076

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Аз лично от ATXS25 не съм доволен, писал съм из форума за него. А като гледам много малко притежатели на този модел са доволни от работата му.
    Братле не мога да повярвам че пак си недоволен,идва човек у вас да разсее съмненията ти относно качеството на този модел.Сложи настрана момента преди неговото идване (защото някой преди това не си е свършил работата) и ми кажи сега има ли проблеми с климатика и какви са те.
    Кои са тези недоволните...?Аз съм монтирал много от този модел и няма никакви проблеми и забележки.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2077

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    rkk, проблема си остава. Като беше по-хладно преди 2-3 седмици със валежи и особено вечер когато температурата падне до 0-5 градуса стената се тресе (климатика е с тампони). Зимата на -10 беше ужасно силна вибрацията, значи проблема се проявява при ниски външни температури следователно обяснения от типа - "това е панелка, може дюбела да опира в арматура" не се приемат. Според мен този климатик не е направен за много ниски температури, тези "доволните" дето не шишат тука сигурно не го ползват за основно отоплиение или живеят при по-мек климат. Факт е че ATXS не работи толкова добре колкото FVXS-а в хола, следователно аз никога повече не бих купил ATXS, а някой ако ме пита дали този модел става бих отговорил твърдо НЕ! Освен това консумацията на ел.енергия сравнено с FVXS е по-висока. Как да съм доволен от тази машина ми обяснете? Цената е нереална, по-евтините марки като мидея и осака работят по същия начин, но са по-евтини. Аз очаквах повече от този Дайкин и казвам пак - НЕ Става!

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2078

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Според мен този климатик не е направен за много ниски температури, тези "доволните" дето не шишат тука сигурно не го ползват за основно отоплиение или живеят при по-мек климат.
    Това е АБСОЛЮТНО погрешно - този климатик е направен да издържа - 15 градуса ,а по ниски температури също не са му проблем.Много съжалявам ,че имаш лошият късмет твоят климатик да не работи нормално,но те уверявам че това няма нищо общо с модела и с марката ,а по скоро с монтажа и транспорта на климатика.Както преди съм писал ,през мен минават и се монтират доста климатици от този модел и знам че това са едни от най добрите модели на Дайкин ,макар и по стар модел.Ще говоря пак с колегата ,който те е посетил и ако ми е възможно ще опитам да ти помогна ...нямам идея дали скоро ще имаме път до Русе.Започвам да си мисля ,че може да имаш проблем с тръбният път,но това няма как да го разбера от разстояние...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2079

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Тъпото е, че не мога да демонстрирам проблема по всяко време, трябва да е студено на вън за да се види за какво говоря. Леките вибрации в хладно време карат хората да си мислят че съм много капризен. Тръбния път трябва да е ОК защото самото външно тяло вибрира, тръбите не се мръдат.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #2080

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    днес се обзаведох с 2 FTXS25D и влязох в отбора на дайкин, дано да ме слушат и топлят

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #2081

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Здравейте,
    за всекидневна 30 куб. метра с изолация, добре ли е Daikin FTX25G/RX25G?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #2082

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    може и да е 40 куб. метра

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2083

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от mary_j35
    Здравейте,
    за всекидневна 30 куб. метра с изолация, добре ли е Daikin FTX25G/RX25G?
    Екстра е. Но ако бюджета ти позволява, вземи си FTXS20/GRXS20G. Особенно ако ще го ползваш за отопление.
    Цитат Първоначално публикувано от mary_j35
    може и да е 40 куб. метра
    А 60 може ли да е? Я по-добре, ги сметни хубаво. Дай и повече инфо - за какво ще го ползваш този климатик, какво е строителството/дограмата, добри ли са съседите... и т.н.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #2084

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    40 куб. метра е, за отопление, помещението представлява стая с балкон, съединени, балкона е кухня, има ПВЦ дограма и без отопление е 15 градуса в най-студено време.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #2085

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    здравейте,
    впечатления от 2-та клима в подписа които притежавам от 5 дни
    при зададена 21гр температура и двата поддържат в стаите 24 гр в диапазон 0.4 гр
    машините работят от 5 дни меря с два различни термометъра

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе