Страница 48 от 121 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #706

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Дайкин чакат извънземните да им станат клиенти и изкупят извънземните Нексури на обявените извънземни цени ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    22
    #707

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    А как се представят подовите FVXS с дефростите зимата? Има ли нещо общо с така коментираните FTX, които размразявали на 28 минути?

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #708

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от i80386
    А как се представят подовите FVXS с дефростите зимата? Има ли нещо общо с така коментираните FTX, които размразявали на 28 минути?
    Нямат общо. Професионалната серия е по-добрата в сравнение с "комфортната".

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #709

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Винаги съм се питал защо е тази разлика ??? Хардуера е еднакъв - датчици и платки. Един софт е само разликата ! Какво толкова пречи софта на Профито да се запише на Комфорта?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #710

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Моя FTXS35 зимата успях да го вкарам в дефрости на всеки 35-40 минути при постоянно вдигане на температурата и -15 градуса отвън. Но почти всеки път бяха нужни защото валеше сняг и виелица и трупаше яко на питата.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    1
    #711

    Отговор: Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Моето мнение за подовите Daikin е малко субективно понеже това са ми любимите климатици! Имам климатици от комфортната серия, професионалната, емура и подови и несъмнено подовите са номер 1. Във входа където аз живея са поставени 7 подови Daikin лично по моя препоръка и всички комшии са много доволни.
    Дори понякога когато чета форуми за други марки и модели климатици ме е срам да споделя, че никога не съм чувал или усетил да размразяват или да издават някакви звуци, разбира се защото никой няма да ми повярва
    Единствено при -25 -30 градуса каквито температури имаше предната зима се чуваше някакво пукане по тръбния път и сутрин при пускане на климатика ( понеже вечер спирах този в хола ) му трябваше около 50 минути за да стопли стаята от 35 кв. , понеже в началото духаше малко по хладно , което обаче е нормално. В апартамента освен с подови климатици с нищо друго не се отоплявам, а апартамента е в нова сграда и още не е много добре населен !
    Знам сигурно , че никой няма д ами повярва, понеже и в работата колегите не ми вярват че на -25 се отоплявам с климатици и най -важното че нямам никакви проблеми със дефрости и др.
    Дори един комшия, който си взе някакво Фуджицу (незнам изобщо модела ) ме пита колко често размразява и аз като му казах незнам и той малко се тросна и ми вика " Е не го ли чуваш " , та тогава започнах да се замислям и съм стоял да го наблюдавам и може би 2,3 пъти за цял ден! И пак казвам не се чува дефроста, ами съдя, че е размразил по това, че външната питата, както е била заскрежена започва да се размразява.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #712

    Отговор: Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    То добре, че само с "чуването" си се разминал, щото да го включваш и изключваш, при -25 -30..............

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #713

    Отговор: Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от pacoowen Виж публикацията
    Моето мнение за подовите Daikin е малко субективно понеже това са ми любимите климатици! Имам климатици от комфортната серия, професионалната, емура и подови и несъмнено подовите са номер 1. Във входа където аз живея са поставени 7 подови Daikin лично по моя препоръка и всички комшии са много доволни.
    Дори понякога когато чета форуми за други марки и модели климатици ме е срам да споделя, че никога не съм чувал или усетил да размразяват или да издават някакви звуци, разбира се защото никой няма да ми повярва
    Единствено при -25 -30 градуса каквито температури имаше предната зима се чуваше някакво пукане по тръбния път и сутрин при пускане на климатика ( понеже вечер спирах този в хола ) му трябваше около 50 минути за да стопли стаята от 35 кв. , понеже в началото духаше малко по хладно , което обаче е нормално. В апартамента освен с подови климатици с нищо друго не се отоплявам, а апартамента е в нова сграда и още не е много добре населен !
    Знам сигурно , че никой няма д ами повярва, понеже и в работата колегите не ми вярват че на -25 се отоплявам с климатици и най -важното че нямам никакви проблеми със дефрости и др.
    Дори един комшия, който си взе някакво Фуджицу (незнам изобщо модела ) ме пита колко често размразява и аз като му казах незнам и той малко се тросна и ми вика " Е не го ли чуваш " , та тогава започнах да се замислям и съм стоял да го наблюдавам и може би 2,3 пъти за цял ден! И пак казвам не се чува дефроста, ами съдя, че е размразил по това, че външната питата, както е била заскрежена започва да се размразява.
    Подкрепям те на пълно,че подовите са №1.Аз също имам такъв,имам и конвенционалки които не са лоши и два "изхвърлени Японеца"също с много добри параметри(от които не знам да ли изобщо има смисъл),но като тишина и дискретност и комфорт на работа подовия Дайкин ги превъзхожда.И ако искаш още да му се радваш не го изключвай при -20 а само му намали градусите.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #714

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    живея във къща.те първа ще правя изолации и ще сменям дограма.хол 20кв. изложение юг-запад.спалня изложение север-запад 16кв.и м/у тях преходна 2 м. врата. във началото си мислих да взема един по голям стенен климатик и да топля двете. но като прочетох за подовите че са по добри за отопление се спрях на тях.мисля да сложа един 25f под прозореца във спалнята. мисълта ми е такава правилно ли ще е оразмерен за тази квадратура.при положение че нямам изолация консумацията на ток фрапантна ли ще е?при отворена врата към хола много ли ще му идва на нагорнище. една такава 25f за хола ще върши ли работа или там да сложа35f.? като нямат подгрявка на тавата на външното тяло ще правили проблеми. живея във района на казанлък и темп. падат до към -15,18 градуса. специално за 25f продавачите викат че вътрешното е японско а външното е чешко.а бе въобще не ги чувам нещата за климатиците и всякаква информация и съвети ще ми са полезни.досега карах на дърва но ми писна вече.за 16кв. без изолация приблизително на месец колко кинти ще ми лапа този климатик.предлагаха ми чофу но определено се спрях на подовите главно заради по добрите параметри във отоплението.тези хубосници като дойдат да го поставят за какво трябва да си отварям очите.общо взето е това. ще съм ви благодарен да ме ориентирате допълнително.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #715

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    alengadjev, щом си бил на дърва сигурно обичаш температури от порядъка на 26-28 градуса, а до кюмбето и към 30. С климатик тези градуси няма да станат.
    Не е ясно колко са ти студени стаите, но си мисля че в къща без изолация може и да е проблем отоплението с тези климатици. За хола e абсурд FVXS25. Аз съм с такъв във 20м2 хол със вътрешна и външна изолация + изолация на тавана и пвц дограма, но през зимата обичам да стоя на 24 градуса и моя климатик се мъчи когато е много студено. Често дефроства.
    Разхода за ел. енергия е много относителен и може да ти варира за малката стая от 40 до 70лв.

    Замръзването на тавата при тези дайкини е проблем, моя тази зима замръзна и блокира перката на външното тяло.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #716

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    благодаря ти приятел. просто всичко ми е объркано от това където прочетох.от това което приятели и магазинер -консултанти ми казват.по напред във форума прочетох че когато работят и горната и долната клапа топлото не е топло.не се чуства за разлика когато въздуха излиза само от горната.мислих си слагам си една подова 25f на 16кв. спалня .има си по моя преценка де допълнителна мощност за да компенсира липсата на изолация. монтирам я под прозореца.горната клапа обдухва топъл въздух пред прозореца и не дава хладният въздух от калпавата ми дограма да прониква а от долната блъска топъл и по законите на физиката се качва на горе и на мен ми е приятно топло. настройка 24градуса да се чуства 24 градуса топлина във стаята. и разликата във това дали имам изолация да е 20 лв. във повече. примерно 80-90лв. ама някои по форума пишат че когато бачкат двете топло на 60санта от пода но когато си легне със двете не може да се почуства топлото. а иначе за конфорта за шумът само положителни отзиви .когато замръзва перката и блокирва голям проблем ли е. посъветвай те ме какво да туря .стенен ли? някой със подгревател на външно тяло/ да се ориентирам към друга марка ли? пък ми се ще подов че по добре ще изглежда под прозореца във спалнята .по е безшумен.подовите са по добри за отопление( като прочетох във форума за работата на долната клапа се разубедих малко). EER и COP също ми изглеждат доста добри!!! не знам !!! от 3 седмици чета и питам за климатици и съм пълен блокаж.братовчед ми има стенен дайкин и съм очарован от топлото му и безшумната му работа. е вярно е че е във апартамент работя на смени и ми писна да паля камина от нощно,за нощно!! а така със таймера като го наглася 1 час преди пристигане ще се е толичко!!!знам ли!!!! помагайте!!! освен да правя повечко вино и да забравя за климатиците

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #717

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Какви са тия глупусти за долната клапа? Еднакво топло е когато е само на горна или на две клапи. Само че не ми се иска да те подвеждам и да ти кажа, че ще ти свърши работа, щото в неизолирана къща си е студено.
    На мен като ми блокира перката се наложи да поливам с гореща вода иначе не искаше да тръгне, има си защита. Обаче миналата зима беше много студена, не като други зими.
    Ако искаш вземай подова 25-ца за спалнята, пък ако стане много студено и не смогва ще му помагаш с някой радиатор или винце докато направиш изолацията. Хем след това ще се ориентираш дали ти трябва климатик за хола и с каква мощност да бъде.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #718

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    тъкмо го налях 100 кила !!! и да учи песните.ще се съглася със тебе.ще сложа 25 на 16кв спалня а тя нали я дават до 25 кв. значи има резерв.ще видя как ще се държи,дали ще топли икакто викаш ще се ориентирам какъв да сложа във хола. а ако на този не му стига вътака имам др.стая м/у банята и хола южна 12кв. и мога и там да го преместя. но ме притеснява това за когато обдухва и от долу и от горе че по не се усещало топлината,топлият въздух отколкото само когато излиза отгоре.такива мнения пишат във началото на темета.и се замислям дали да не е стенен. дали вместо дайкин да не е чофу!!! значи поливаш със топла вода и тръгва като самолет? не му пречи нищо?там където смятам да го сложа от едната му страна има 70 см. до стената ,от др. та му много повече а отпред празно място тъкмо да обдухва пред порталната врата за хола.не знам дали е удачно така.от колко време го имаш? номера от техническо естество правил ли ти е? от колко време го имаш,колко кв. отопляваш? и доло горе какви кинти харчи на месец. примерно тази зима !!! до два бона отделям за климатик а този е 1880 със поставянето във сз.загора. онези чофу са много скъпи по незнам каква си причина. и те са ми вариант ама много кинти.подгряват външното тяло.един колега има такъв северен ап. панелка без изолация и стара дограма вика че не му е правил проблеми и във най големите студове,топло !!!! 6 години гаранция дават!!!! дъра бъра!!! магазинера на чофуто ми вика че подовият правил топлинен джоп на тавана и доло било хладно!!! на кой да хванеш дикиш мамка му. само знам от собствените си очи че стенен дайкин във апартамент много топли и не се чува. това го изпитах във брадчеда.но както викаш това ще направя. ще го взема и дано случа пък ще преценя за хола какво да сложа. пак ти благодаря

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #719

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    alengadjev, малко повече уважение към съфорумците моля. Това дето си го написал и с гугъл-транслейт не можах да го прочета.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #720

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    alengadjev,Първо прецени в коя стая ти е по- необходим климатика и тогава реши какъв да е.Ако сложиш в хола подова35-ца до към 0 градуса и малко по-надолу ще можеш да подържаш 24гр. в хола и около 21-22 в спалнята,аз така практикувам.По този начин в спалнята можеш да минеш с едно конвекторче което само да се включва от време на време.След време си купи и за спалнята някоя 9-ка.За тишината сам си се убедил ,обаче подовите са още по- тихи,Разлика има в топлината когато работи на една или две клапи ама тя е 1гр.ако това ще те успокои.Има един недостатък който мен ме дразни и той е,че вертикалните клапи не се местят от дистанционното а ръчно.За разхода при всеки е различен,при мен в Пловдив до Декември ми харчеше по 15-20лв.в 40кв2,ама януари и февруари в30кв2 удари 55лв. ама и вън беше -20-25гр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 121 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе