Страница 117 от 121 ПърваПърва ... 67107115116117118119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,741 до 1,755 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1741
    Помещението трябва да е с изключително добра изолация с такова поддържане на температура и при такава консумация. Аз, в моята спалня, все още не съм видял да задържи на 250-300, та камо ли под 200 вата при - 4.
    Цитат Първоначално публикувано от Lalito Виж публикацията
    Да се включа и аз с малко статистика от последната нощ. Стенна 20Perfera.
    14 м2 с отворена врата към коридор 5 м2. Сутринта към 6 ч. беше -4°. Не знам колко е било през нощта. Задание 20° - в помещението 22-23°. В момента навън е 0°
    Дефрости, много не мога да му проследя, защото е детска стая и не стоя в нея, но съм присъствал един-два пъти. Приложението Tapo, май не може да ги начертае, както трябва, съдейки по японеца във всекидневната, който го наблюдавам.

    П.п. Сега прочетох мнението на Росен. При мен шумовете са точно такива, каквито ги описва, че не са при него.
    Този пост е редактиран от KalTi; 13-01-24 в 14:37.
    Deliivanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #1742

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ново строителство с външна изолация 8 или 10 см, не знам точно. Нямам вътрешна, както и на тавана е само гипскартон без вата или нещо друго. Не знам, като цяло градът е топъл, апартамента е топъл и предходната седмица беше като пролет. Ако сградата е акумулирала някаква топлина и сега да помага...
    Днес например е било около 4°, но ясно слънчево време и следобед е бил 5 часа Off, НО жената снощи около 3ч го е намалила на 19° и картината се променя. Преди това, според мен, ще са 3 дефроста
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1743

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    [mention]Deliivanov [/mention] , снощи, мисля че сам предизвиках контролните дефрости на 2ч. Температуритр вчера продължиха да са си около и под 0, с невисока влажност, духаше вятър. До 22:30ч си правеше контролните на около 4ч. Реших да пусна овлажнителя в спалнята, не го бях пускал дълго време. Цяла нощ дефростите бяха точно на 2ч., на съвсем суха пита. Подозирам, че му е повлияла по-високата влажност в стаята...не че виждам някаква логика, ама в тая машина вече нищо не може да ме учуди.
    Alexi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1744

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от KalTi Виж публикацията
    Помещението трябва да е с изключително добра изолация с такова поддържане на температура и при такава консумация. Аз, в моята спалня, все още не съм видял да задържи на 250-300, та камо ли под 200 вата при - 4.
    Няма и да видиш споко.
    Това са някакви нечовешки Изолации.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]Deliivanov [/mention] , снощи, мисля че сам предизвиках контролните дефрости на 2ч. Температуритр вчера продължиха да са си около и под 0, с невисока влажност, духаше вятър. До 22:30ч си правеше контролните на около 4ч. Реших да пусна овлажнителя в спалнята, не го бях пускал дълго време. Цяла нощ дефростите бяха точно на 2ч., на съвсем суха пита. Подозирам, че му е повлияла по-високата влажност в стаята...не че виждам някаква логика, ама в тая машина вече нищо не може да ме учуди.
    Е това е онтересно.
    Стенният няма сензор за влага,
    При него не би трябвало да играе ъова

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1745

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    В ONECT-а не ти ли показва влажността вътре и вън?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1746

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз пак да си изплача мъката..., от петък не може да темперира стаята. Чак толкова големи загуби, не предполагам. Отдавам го на студените дни преди това и след инсталацията. Ако днес и утре не смогне, ще се обаждам. Чак посреднощ слезе и даде някаква икономия - средно 200 вата на час за цялата нощ, задание 21, навън +4,+5 градуса цялата вечер!, в стаята неравномерно по различните ъгли - 20,5 - 23 градуса, сякаш е сто квадрата, а не 13,5 без мебелите. Местих бюра, уплътнявах, тъй като не е измазана дограмата, само пяна, но навсякъде, уви, не.
    Дереджето при хола, където за 23-24 квадрата отговаря новата 20zsx, e къде къде. Усеща се топлина, не се чувства влага, бачка си на минимумите, когато може, и така.

    Днес и утре, заради по-високите дневни и нощни температури, поетапно увеличавам заданието на перферата, през 0.5, и след като/ако достигне минимума си за съответния разряд, пак вдигам градуса. Така ще продължавам до преди спадането на външните температура. С тях ще намалям до желаната 21.

    Поздрави!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    437
    #1747

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз бих го пуснал да работи здраво на по-високо задание от ДУ докато не стопли качествено, гонене на минимуми чак в последствие. Защото какъв е смисъла от икономия ако си на студено.Газ до ламарината и това е.Ток чак толкова много няма да платиш, ето например аз с 3 машини + духалка имам последна сметка 125 лева.
    KalTi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1748

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да. Не щадя средства, просто забелязах, че, ако го държа на 24-25 няколко часа, на ауто-фан, няма ефект след това. Powerful си му пускам, впрочем вчера при 4 градуса външна, направи 57 градуса на горното обдухване.
    След това обаче, когато намаля градуса, защото все пак трябва да се спи там много намалява скоростта на перката, и ги изпуска градусите. Затова сега пробвам градуално и сякаш, вдигайки градусите, спрямо консумацията на машината -, т.е. когато започва да пада поддържата консумация, вдигам с половинка; след това пак така стоицизъм му е ма*ката
    Трябва да се получи.

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Аз бих го пуснал да работи здраво на по-високо задание от ДУ докато не стопли качествено, гонене на минимуми чак в последствие. Защото какъв е смисъла от икономия ако си на студено.Газ до ламарината и това е.Ток чак толкова много няма да платиш, ето например аз с 3 машини + духалка имам последна сметка 125 лева.
    Deliivanov одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1749

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    В ONECT-а не ти ли показва влажността вътре и вън?
    Не, ти на стенната имаш влажност?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от KalTi Виж публикацията
    Да. Не щадя средства, просто забелязах, че, ако го държа на 24-25 няколко часа, на ауто-фан, няма ефект след това. Powerful си му пускам, впрочем вчера при 4 градуса външна, направи 57 градуса на горното обдухване.
    След това обаче, когато намаля градуса, защото все пак трябва да се спи там много намалява скоростта на перката, и ги изпуска градусите. Затова сега пробвам градуално и сякаш, вдигайки градусите, спрямо консумацията на машината -, т.е. когато започва да пада поддържата консумация, вдигам с половинка; след това пак така стоицизъм му е ма*ката
    Трябва да се получи.
    57 на изхода ? моя бякъде там правеше, качвал съм назад

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1750

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На подовата мери влажността вътре и вън.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1751

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На подовата мери влажността вътре и вън.
    а на стенната?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1752

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    а на стенната?
    Аз нямам стенна, за това те питам теб.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1753

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Какви са тези 57 градуса бе?
    С какво ги мерите? Множко ми се вижда.
    С каква консумация работи като бълва този огън?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1754

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз си обезшумих дефроста максимално. Най-шумната част при процеса се явява местенето на долната клапа. Изключих го от щепсела на отворена такава. Разглобих го (много бързо и лесно става) и изключих буксата на моторчето. Единствено може да ми се наложи лятото да я включвам, но ще пробвам първо с отворена долна клапа.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #1755

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Е, нее.Уби мЪ.….
    Толкова ли е шумна? На старото тяло не се чува, ама то си е made in Japan де.
    Чехите да са се издънили… ?

    п.с. Или викаш, като не можеш да му намериш други кусури…

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе