Страница 17 от 115 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #241

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря, да разбирам ли че ако задам 24 градуса в стаята - на тази температура се чувстваме добре, с Тошибата ще е по-комфортно и по-икономично? Последен етаж съм, ще слагам изолация само на тавана, не и отвън. Fujistsu 9LD с номинал 3.6 квт в същата стая се справяше, но малко се мъчеше машинката при ниски температури. Ако са необходими примерно 900 вата за да се поддържа дадена температура, Нокрията няма ли да работи на минимум и да е по-икономична? Сътоветно и при по-високите мощности?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #242

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Тези 900 вата на минимум при Нокрията са дадени при +7* външна темп., които при понижаване на темп. спадат, а при повишаване се качват нагоре. При ниски външни темп. няма да ти работи на минимум, освен ако не си зверски изолиран :rolleyes: Нокрията ще дойде преоразмерена, което ще доведе до преразход. Също ще е малко шумна в 17кв. и може да усещаш течение поради по големия дебит на струята.

    П.С. Направи си цялостно саниране и не си сменяй климатика, ще усетиш разликата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #243

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Разбирам. По-назад в темата съм писал, че климатика го сменям защото го местя в детската стая - 11 кв. Затова за хола ми трябва друг климатик и ми се искаше да е малко по-мощен. 12-ка LD на Фуджитсу вече няма, и харесах 10-та Дайсекай 6, но разликата с 13-та е под 200 лв, така че се ориентирах към нея. Обаче на същите пари излезе Нокрията и ... изпаднах в размисъл.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #244

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    аз си мисля че прекаляваш с преоразмеряването и 13-ката тошиба и с 14-ката нокрия за тези 17м2 особено ако ще изолираш. въпреки че са добри машини с добри минимуми и като икономичност са ок.
    тошибата с плазмата бие нокриата от към екстри за мен - въпреки че не съм имал климатик с плазма - може би за това.
    зимата винаги можеш да затвориш вратата към коридора, тогава и 9-ка 6-ца ще се справи.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #245

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    двамата с justify сме фенове на преоразмеряването ама нокрия в 17кв.
    vicdj до колкото си спомням, тази нокрия има 10м. въздушна струя ще ти отвее главата

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #246

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    В тези 17 квадрата 10-ка на Дайсейкай 6 ще пее.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #247

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    тошиба дайсекай 6 размер 10-ка му е достатъчен, защото е доста мощен, но като иска нека сложи 13-ка.При мен в офис 17 квадрата тази сурова зима с фуджи илектрик 12 LD се справи прекрасно, като съм поддържал 21-22, в по-студените дни 23 градуса, а когато съм премръзнал около 5 до 10 дни за цялата зима 24-25 градуса.Дори при 24-25 градуса(сутрин започва от 16 градуса-толкова е оставен през неработното време) правеще за 8 часа по 3 много рядко 4 размразявания.

    Нокрия 14-а в 17 квадрата ми се вижда прекалено, дори с коридор от 7 квадрата.Ако иска да поддържа 25 градуса при отворен коридор една 13-ка дайскеай 6 ще му върши прекрасна работа и ще е по-тих от нокрията, а също и ще размразява по-рядко.

    Ако не искаш да си трошиш мерка си купи каквото искаш(например Нокрията), ако искаш да постъпиш разумно при желани 25-26 градуса зимата или дори 27 градуса 13-ката дайсекай 6 е твият климатик, ако искаш 21-24 градуса 10-ката на дайскекай 6 е климатика ти.

    Както нокрията така и дайскекая ще свършат работа.


    Успех и късмет с избора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #248

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря ви много за насоките. Наистина 10-ката Дайсекаи ще се справи, но може би факта че 9LD размразяваше много често и не успяваше да поддържа зададената температура в същото помещение (само в големите студове), ме кара да се презапася. Вярно е, че сега ще съм със сменена дограма и изолация на тавана, но пък ще искам да топля колкото може и коридора. А пък сме малко зиморничави с жена ми и на 21 - 22 градуса ни е студено. Утре сутринта ще помисля и ще взема решение. За пореден път благодаря на всички.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #249

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Изобщо не се притеснявай.10-ката ще върши много добра работа в това помещение.Моя ТОШО е в помещение със същата кубатура и дори в големия студ изобщо не се замисля.ТОШИБА освен това е известен с много добре структурирания алгоритъм за дефрост.От значение е и факта, че ДАЙСЕЙКАЙ е с двуредови външни обменници, а 9ЛД е с едноредов.Ако обаче искаш да включиш и коридора, тогава си за 13-ица.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #250

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря Edi1. Засега с 9LD и Тошибата ще отоплявам двете стаи и коридора. Живот и здраве, като изплатя ТОШКО, ще взема и още един климатик в третата стая. Тя е с почти същата квадратура - 15 кв. и там може би ще е 10-ка. Идеята ми е да отворя всички врати и навсякъде да е топло в апартамента, но едва ли ще стане в близката година.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    5
    #251

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,момчета!Четох мнения във форума с надежда да си отговоря на въпросите,които ме интересуват,но така се оплетох в параметри,марки....,че тотално се обърках(не че преди това ми беше нещо ясно).
    Та мисля,че ще по-добре направо да ви питам.
    Трябва ми климатик основно за отопление на стая в къща източно изложение с нова дограма,а изолацията предстои.Стаята е 18кв.с височина на тавана 2,50м.
    Бих искала среден клас,може би към1200-1400лв.Относно марките,които дават по-малко дефекти се надявам вие да ме улесните.Чувала съм,но не знам до колко е вярно,че ДАЙКИН и МИЦУБИШИ са от по-добрите.Е в общи линии и аз като почти всички искам и да ми върши работа,пък ако може и да е на сносна цена .Очаквам вашата професионална насока.Благодаря ви предварително!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #252

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    при дайкините е по-добре да прескочиш най-евтиния клас. за FTXS паричките не стигат така че можеш да се огледаш за MSZ-GE25VA там се събираш с парите. бяха на много добра цена но изглежда са ги мръднали нагоре - все пак можеш да потърсиш.
    вече щом няма изолация е въпрос дали ще те стопли но за 18м2 си мисля че ще успее 9-ката дори и в студовете.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #253

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    vilis за тези пари аз ти предлагам това:
    http://technika.bg/product/7907/fujitsu-asyg12lec.html

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #254

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте.Нов съм тук,но изчетох доста от темите ви.Имам малък проблем кйто искам да споделя и ако може да помогнете.Преди зимата си купих Daikin FTX60GV за хол около 45 кв/м.две вътрешни стени и останалото е френски прозорци,южно изложение в София.С отоплението се справя чудесно,удивително тих е за разлика от повечето съседски,но при -15,-17 зимата ми замръзваше отвора за изтичане и после и цялото дъно на климатика.При монтажа ми казаха да не слагам кривката която е за маркуча за изтичане на водата и фместо това сложих пластмасова фуния под отвора и я вързах с тел за климатика така че да е на около 5 см.под отвора и от нея маркуча отива във водосточната тръба която минава точно до климатика.Имах идея да монтирам тавичка вместо фуния,но проблема е че замръзва дъното преди да се е стекла водата до фунията.С 2-3 шишета гореща вода се оправя и след няколко часа пак е замръзнало.Наблюдавах го след операцията с шишетата и когато прави разскрежаване почва да тече топла вода от питата надолу и изтича без проблем през дупката към фунията.Последната стичаща се вода обаче явно истива бързо и не може да се изцеди докрай а замръзва по дъното и около дупката и така след няколко такива натрупвания дупката се запушва и почва да трупа лед по дъното.При следващ дефроуз водата изтича от където намери но и част от нея остава и така натрупва лед по цялото дъно.Перката е високо,но ако не го наблюдавам и да му помагам с шишетата се страхувам че ще стигне до нея.Споделете от какво може да се получава това.Благодаря.Извинявам се май съм писал в неправилната тема.Ако може преместете го в правилната.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #255

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Трябва ти нагревател в тавата който да се включва след размразяването или през определено време и няма да имаш този проблем.Ако не можеш да си монтираш сам,има доста фирми които ще ти свършат работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 115 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе