Страница 18 от 115 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #256

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Трябва ти нагревател в тавата който да се включва след размразяването или през определено време и няма да имаш този проблем.Ако не можеш да си монтираш сам,има доста фирми които ще ти свършат работа.
    Имаш предвид дъното на климатика.Водата замръзва още преди да стигне до тавата която се слага под него.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #257

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    bingobongo : свържи се с мега тук в форума предлага една джаджа която се грижи да размразява от време на време и хем не гори ток нагревателя хем климатика е размразен.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #258

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    bingobongo : свържи се с мега тук в форума предлага една джаджа която се грижи да размразява от време на време и хем не гори ток нагревателя хем климатика е размразен.

    /mega/ ли се пише?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #259

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Много ми е интересно защо при тази стена са го сложили на шпилки??????????????

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #260

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    точно Mega
    ето и линк. http://www.powerclima.com/mc/mc.html


    шпилките ако съм видял правилно са 4 и целия климатик лети хванат за тавана. предполагам за да не развалят изолацията ?
    аз така съм казал да не слагам вдигнати външни нищо че заемат място - от моя единия много ме боли главата редовно все забравям че е там и

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #261

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Много ми е интересно защо при тази стена са го сложили на шпилки??????????????
    За да не може да се отвори и да се сложи нагревател, без да се сваля целия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #262

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Монтажа на Г-образните стойки беше невъзможен защото стената е от тухли четворки а изолацията е на няколко сантиметра от стената и при стягането на стойките към стената изолацията ще се сплеска и начупи докато опре до тухлите,а и какви дюбели ще задържат тежестта на това тяло в тези рехави и слаби тухли.На другия балкон при монтажа на простора за планката която държи въжетата на стената използвах дюбел за тухли с дължина 15 см. и държи като ......да не споменавам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #263

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Трябвало е преди да набиете дюбела да запълните дупката за дюбела със универсален силикон от този който остава като каучук след изсъхването.Така силикона :
    1. ще е достатъчно гъвкав да обира вибрациите
    2. ще задържи дюбела в дупката и няма да му дава възможност да се измъква навън от напъна.

    Това важи за простора ви.За клиаматика "изпълнението" със силикон или лепило е малко по -сложно но е напълно възможно.

    На мен ми харесват монтажи със шпилки за тавана, само монтажниците да пускат тялото 10-15 см по ниско от тавана, а не да го "залепят" за тавана...

    Аз съм вече 3 години с така монтиран простор, като двете метални плоскости с дупки с колелца през които минават въженцата са захванати с дюбели през гипскартон в греда която минава под гипскартона трудно беше да уцеля гредата през гипскартона(имам 1 грешна дупка), но си струваше тъй като съм мансарда и от небето ме дели само една козирка от дъски и греди "опакована" с гипскартон ....

    Та според мен нямаше да имаш никакъв проблем да наблъскаш повече силикон в дупките за дюбели в тухлите който освен че ще залепи дюбелите ще запълни дупките в тухлите където се набиват дюбели и ще ги укрепи донякъде в зависимост от вида използван силикон.

    На мен с шпилки ми харесва, единственото при тях е че става "директна връзка" с бетоновата плоча и може да се получават доста осезаеми вибрации...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #264

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    //На мен ми харесват монтажи със шпилки за тавана, само монтажниците да пускат тялото 10-15 см по ниско от тавана, а не да го "залепят" за тавана...//То е на 10 см.от тавана.За закрепването на бойлерите и мифките с шкаф и огледала в баните минах на варианта с химически дюбели.Малко е скъпичко,но е сигурно.За климатика предпочетох таванен монтаж точно заради разтоянието на изолацията от тухлите,а и самите тухли не са от най качествените пък и външното тяло си е доста тежичко.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #265

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Перфорация в местата,където си забелязал,че се трупа конденза.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340966594[/time]_________________________________________________

    И подклиматична ваничка за естетика.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #266

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    Перфорация в местата,където си забелязал,че се трупа конденза.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340980980[/time]_________________________________________________

    И подклиматична ваничка за естетика.
    Допълнителни дупки за по бързо изтичане на водата ли освен тази оригиналната.Ваничката е ясно че ще се слага,това с фунията бе временно решение,защото още не съм попаднал на нещо което да ми грабне окото,ако знаете къде предлагат такива PVC тавички по възможност с интелигентно подгряване а не с реотани от фурна и подобни самоделни измислици.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340973240[/time]_________________________________________________

    Оригинално има само една около 3 см.и ако направя още няма ли да пречи на гаранцията на климатика.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340969835[/time]_________________________________________________

    А ето и един уникален начин за почистване на външното тяло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #267

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    "не може да се изцеди докрай а замръзва по дъното и около дупката"-възможно е да е направило ръб при производството.Ако има нормална нивелация,трябва да изтича без други упражнения.Като е гаранционен, по-добре се свържи с тях.Пробиването ще реши ,но...викай ги за да си сигурен в гаранцията.Само една ли е дупката?Някъде има повече и ги запушват при монтаж в топлите страни.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #268

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    "не може да се изцеди докрай а замръзва по дъното и около дупката"-възможно е да е направило ръб при производството.Ако има нормална нивелация,трябва да изтича без други упражнения.Като е гаранционен, по-добре се свържи с тях.Пробиването ще реши ,но...викай ги за да си сигурен в гаранцията.Само една ли е дупката?Някъде има повече и ги запушват при монтаж в топлите страни.
    Само една е дупката,нивелиран е и замръзва само при много ниски температури.Предполагам че след спиране на дефроуз водата продължава да се стича но изстива бързо и замръзва на студеното дъно и така малко по малко запушва дупката и после се натрупва доста по бързо по вече замръзналото дъно.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #269

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Странно:Голям,марков клим с лош дренаж.Бръкна ли с малкия пръст да провериш за ръб,около отвора."Дупката" не е задължително да е само кръгла.Може да е правоъгълно-елипсовидна и др.В ниските части трябва отток,иначе лошо.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #270

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    няма ръб в тая дупка от две години бъркам просто не е мислено. всъщност е мислено - как да си купиш следващият модел в който е мислено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 115 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе