Страница 64 от 115 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    10
    #946

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Парите за 42daikin не са проблем, мисля, че е на парите на Тошибата. Колкото до параметрите ето ги:

    Площ:26,6м2
    Изолация таван: Гипс картон с вата
    Прозорци: около 4м2
    Изложение: Юг запад
    Град; София
    Дограма: 5камерна
    Вид строителство: ново с изолация
    Последен етаж: НЕ (над мен има 4 етажа)



    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Все пак мисля,че в твоя случай FTXM42M ще се справи най-добре, но струва и повече пари.Не си дал подробни данни за помещението, за да се прецени по-точно.

    - - - - - - - - - -


    С 30 лв. по-скъп е FVXS25F / RXL25M3 . Мисля ,че е по-ефикасен от FVXS35F / RXS35L3 в режим отопление и съм го описал в тази тема. Смятам,че е най-доброто за отопление в този ценови диапазон.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #947

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Разтълкувай, моля те с две-три думи направеното сравнение. Аз виждам само еднаквите отоплителни мощности и BTU, излиза че малкия и големия топлят еднакво. Ако числата в скобите са минимална и макс отоплителна мощност значи ,,малкия" има по-ниска минимална и по-висока максимална отоплителна мощност. За да не четете подобни бабешки, а може и грешни разсъждения, три думи след точните цифри и професионалните обяснения стават достъпни. Сигурно съм те подвел, че съм от напредналите.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #948

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Много точно си разчел това което съм написал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #949

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря, тогава дай моля те и ти мнение с какво надеждно да се топля. Търся с какво да подпра стария Panasonic CS-G123KE който вече 17 години тормозя да топли 20 /+17/ кв през обща врата. Писах в Избор на ... https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post770510 , но там не стигнах до отговора на този въпрос. Все пак бавно вървя към този отговор благодарение на мненията на ползвателите и професионалистите които пишат във форума.
    Този пост е редактиран от ydraganov; 14-05-16 в 21:45.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #950

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ЩО БЕ ДРАГАНОВ......достатъчно знаещи ти дадоха насоки

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #951

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Вярно, и има прогрес, затова ми тегли към подов, кажи и ти какво мислиш по въпроса. Малко въпросче - какъв проблем ще е 5-6 м по-дълъг тръбен път в сравнение със стенния.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #952

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Вярно, и има прогрес, затова ми тегли към подов, кажи и ти какво мислиш по въпроса. Малко въпросче - какъв проблем ще е 5-6 м по-дълъг тръбен път в сравнение със стенния.
    Аз съм само ползвател и моето мнение не е меродавно.нямал съм никога подов и не мога да коментирам,ма преждеговорящия над теб съм чувал,че ги разбира нещата.
    Този пост е редактиран от avenger; 15-05-16 в 09:53.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #953

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Вземай нордика, изпитан и топлещ! На тази цена едва ли ще намериш нещо по добро.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #954

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    О това което съм написал кое не е ясно?
    Прогнозата за времето.
    DUNDURMA одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #955

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Драганов, сега за сравнение между стенен и подов. Когато си седнал на стол, диван и т.н. с подовия климатик поддържаш 2-3 гр. по.малко в сравнение със стенния, за да поддържаш един и същ комфорт. При стенния ,ако е прав, на човек му става задушно. Не равномерно разпределена температурата по височина. При подовия нямам такива усещания. Това са си лично мои впечатления в нормална стая ,пък и аз съм висок човек. И при двата ми климатика тръбния път е 1.5 м. ,колкото е минималното изискване за RXL-M3. Пукане тука няма. Колкото и жега да бълва вътрешното тяло при допир с него е винаги студено. Твоя сценарий е много по-сложен От едната стая в другата и после в коридора. Fujitsu ASYG12LTCA има много по-голяма мощ от Daikin FVXS25F / RXL25M3. При -15 ,-20 гр. нещата се обръщат. С единия успешно поддържам температура от 20гр.при външна -5гр. в две стаи и коридор(площ ~40 кв.м.). Пробвал съм го.Но предпочитам да не рискувам.
    stiv13 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #956

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Емо благодаря! Разпределението е дневна 20 кв в който е Панасоника и кухня 17 кв в който ще е новия. Двете стаи са с обща стена и врата. И двете си имат врати към коридора и от там съм сервизните баня и тоалетна. Когато е необходимо ще работят и двата климатика. За сега оценявам комфорта на подовия Daikin FVXS25F / RXL25M3 и ако може да се монтира /по-голямо разстояние между двете тела с 5-6 м и тръбен път под секция/ мисля да бъде той. Ако не става, доста по-лесно и близо до външното тяло може да се монтира стенен, клоня към Fujitsu.
    1. Споменатия от тебе Fujitsu ASYG12LTCA/AOYG12LTC

    2. От KI_YOOU Fujitsu ASYG12LMCB/AOYG12LMCBN Nordic

    3. От bobovo Fujitsu ASYG12LT

    Ще ми помогне сравннение между различните модели на Фуджицу. В Благоевград дните с -10 не са много, но мъглите при безветрие не липсват.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #957

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ydraganov, първия и третия от списъка са абсолютно еднакви модели. Това е най-високия клас на марката за момента на нашия пазар. Втората машина е от средния клас, но е нордик, тоест може да работи безпроблемно при по ниски отрицателни температури. Във Вашия случай, не виждам защо да има нужда да залагате на подобни модели. 12 LT което са Ви предложили и много добър избор. Може да погледнете и 13G2KVP - много добра машина.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #958

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ydraganov, първия и третия от списъка са абсолютно еднакви модели. Това е най-високия клас на марката за момента на нашия пазар. Втората машина е от средния клас, но е нордик, тоест може да работи безпроблемно при по ниски отрицателни температури. Във Вашия случай, не виждам защо да има нужда да залагате на подобни модели. 12 LT което са Ви предложили и много добър избор. Може да погледнете и 13G2KVP - много добра машина.
    И между другото, нека подобна дискусия да бъде продължена в темата за избор на климатик. Тук темата е за модели на дайкин.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #959

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Благодаря на всички, отплеснахме се от подовия Дайкин в алтернативи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #960

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Rado_777 Виж публикацията
    Парите за 42daikin не са проблем, мисля, че е на парите на Тошибата. Колкото до параметрите ето ги:

    Площ:26,6м2
    Изолация таван: Гипс картон с вата
    Прозорци: около 4м2
    Изложение: Юг запад
    Град; София
    Дограма: 5камерна
    Вид строителство: ново с изолация
    Последен етаж: НЕ (над мен има 4 етажа)



    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Daikin FTXS35K се справя в подобно помещение, дори и до -20гр.(само,че не в София). От тая гледна точка и трите климатика ,които се коментират би трябвало да се справят. FTXM42M е от един месец в продажба във България, така, че не очаквай впечатления как се държи при ниски температури.Иначе х-ките му изглеждат доста добри. Може би преди покупката трябва да се направи един финален оглед от търговеца. Почти всички търговци извършват безплатни огледи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе