Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 83

свистене или свирене - FTX25JV-

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #61

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Ако имам пари и аз ще взема 2 броя за две спални по 14 м2.
    Те като дойдат промоциите и на теб парите ти свършват. Следващия път пак ще е така Ти бягаш срещу промоцията и не можеш да я настигнеш

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #62

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Когато купувах Хитачито, редовната му цена беше 1100 лева, взех го на промоция за 900 без монтаж. Сега редовната му цена е толкова. Затова си знам, че рано или късно - ще се вместя в цената.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #63

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Ами тя хубавата промоция (D10EX3) свърши. Пускай Дайкина за 600-700 лева по интернет форумите, пиши че заминаваш за Германия или някъде другаде и затова го продаваш. Ако някой се закачи, даваш му го и слагаш каквото искаш. По-добре да изчакаш следващата промоция на D10EX3, скоро пак трябва да го пуснат на 900 с монтаж. Ако имам пари и аз ще взема 2 броя за две спални по 14 м2. Колкото и да е орязан този Дайкин, не ми се вярва, че в 10 м2 се мъчи толкова. Извади му датчика отзад на външното тяло. Трябва поне малко да се оправи.
    Ми то на Дайкините всичките им външни датчици стърчат като пишки отзад , бе мъжки !!! Нали е изваден..., кво да го вади повече.
    Миналата година всичко съм пробвал ( на 35-ца) ...промяна на стойности- на външен , на дефрост датчик ...надолу-нагоре ..+/- ...ефекта е еднократен, на следващия ден всичко е по старому ...Нямам логическо обяснение , но е факт!!!
    ...даже са правени и други нещица ...и пак няма файда ....

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #64

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Ако му издереш буква S след FTX_, може и да започне да работи по-нормално. Оптичен тининг!

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #65

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Да бяха по 700-800 лева тази серия, да си затвориш очите. Ама като знаеш, че в момента има много добри предложения за 1100-1200 е кофти. Продавайте ги на половин цена, на някой който му трябва за предходните сезони и това е. Поне сте си научили урока и знаете какво да гледате. Има хора за комар и наркотици дават повече, а за вас този урок е безценен.

    http://www.coolpoint-aircoshop.nl/da...91aeca3cf0fb9d

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #66

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Моя слуай вече е достоен за филмиране. Страхотен трилър се заформа с непредвиден край/х/. От ММС настояха да дойдат техните дистрибутори да замерят техниката. Аз се съгласявам и днес идват и мерят температура на изходящия въздух при уж номинален и максимален режим. При което се оказва според тях, че всичко е нормално/имах си аз, че резултат ще е друг/. Точните стойности ще ги цитирам от констативния протокол по-късно, че сега не са в мен. По време на проверката завиват, развиват разни работи във външното тяло, мерят температура и налягане само , и си отиват. В следствие на всичко това, климатика вече не топли, а духа само студено. Климатика в последстви почна да мига лампа на вътр. тяло и да не работи. Поглеждайки дистанционното виждам че е било сменено на режим охлаждане най-вероятно от кого ли.. Въпреки това при връщане обратно в режим на отопление климатика вече въобще не топли. Някакви преположения?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #67

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Изпуснат фреон.Пратили са ти "НАКАЗАТЕЛИТЕ"-те наказват потребители оплакващи се по форумите.Те са най-страшни... не са техници...

    Не го пускай повече, защото най-вероятно някой от "техниците" се е ядосал, че ги пращат "да си губят времето с нормално работещ" климатик и ти е изфъснал фреона...

    Ако си си записал миганията или ако можеш провери с дистанционното каква грешка дава след тяхната компетентна намеса.Да разберем какво наказание са решили да ти наложат за ореваването на интернет орталъка...спри го от дистанционното , след това от ел.мрежата и след 30-на минути отново го включи и пробвай дали работи...

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #68

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Пратили са ти "НАКАЗАТЕЛИТЕ"-те наказват потребители оплакващи се по форумите.Те са най-страшни... не са техници...
    - Да би мирно седяло,не би ''наказател'' видяло!

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #69

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    miro30, това последното е идеален повод да си смениш климатика с друг, примерно с МЕ GE25. Отиваш при тези "хубавци" от които си купил сегашния и им предлагаш да ти го разменят за друг модел. По този начин предполагам и двете страни ще сте доволни.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #70

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Ако причината за нетопленето е липсващ фреон, зареждането сега "на око" ли ще го правят.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #71

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    ... На мен ми се вижда малко странно от едно завиване и отвиване на манометрите да е заминал фреона? Освен ако не е нарочно, но пак отнема време да го изцедят тихо целия. Я провери дали като са си сваляли манометрите в режим охлаждане не са забравили да отвият горния шестограм на крана?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #72

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Възможна причина - изключена бобина на 4-пътния вентил ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #73

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... На мен ми се вижда малко странно от едно завиване и отвиване на манометрите да е заминал фреона? Освен ако не е нарочно, но пак отнема време да го изцедят тихо целия. Я провери дали не като са си сваляли манометрите в режим охлаждане не са забравили да отвият горния шестограм на крана?
    И аз за това си мисля.
    Това е все едно да си купиш чисто нова кола и веднага да почнеш да и правиш основен ремонт.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322921712[/time]_________________________________________________

    Здравейте на всички.
    Днес се разделих със сърдечния ми проблем през последните дни, а именно продадох климатика.
    Благодяря на всички.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #74

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    За колко го даде? За един ден го шитна!

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #75

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Като не става какво да го прави. Извадил е късмет, че се е намерил кой да го купи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свистене от вътрешното тяло на климатика
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-08-14, 22:20
  2. свистене на фреона
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-11, 21:11
  3. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 03:02
  4. Шум при свирене на CD на Sony HDC H801
    От babatam във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-09, 12:56
  5. Свистене при LCD монитор ?
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе