Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 83

свистене или свирене - FTX25JV-

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #46

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    И продължи така монотонно да работи с доста неприятен тъп звук от резонанс през панела .
    Може да разнообрази мнотонната работа с някой излишен дефрост!
    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Има и хубави клими , АМА не са Дайкин !!!
    Мноооого точно казано

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #47

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    miro30,
    Работи по другия въпрос !!! Нещо ти казах преди ! Не се отказвай !

    И аз веднъж изневерих на собственото си мнение и взех Дайкин ...и после бая съжалявах ! Но изход винаги има ...

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #48

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Ето за това ниво говорех преди малко.
    Определено нямам опит на него ,и ще бъда победен.
    Що не знаеш колко е 20% от цената ,която си платил?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #49

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    miro30,
    Работи по другия въпрос !!! Нещо ти казах преди ! Не се отказвай !

    И аз веднъж изневерих на собственото си мнение и взех Дайкин ...и после бая съжалявах ! Но изход винаги има ...
    Работя по него. Засега съм без особен успех. Фирмата нямала такава практика. За тях съответно няма никъкви проблеми с техниката, но не са съгласни по никакъв начин да направя твоя вариянт.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322633815[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Ето за това ниво говорех преди малко.
    Определено нямам опит на него ,и ще бъда победен.
    Що не знаеш колко е 20% от цената ,която си платил?
    Знам колко са 20%, но не знаех, че тоя климатик има такава голяма надценка!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #50

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Може ли някой, който е по в час с работата на климатиците да ми каже нещо за следните стойности за: FTX25
    -външна температура 4-5 градуса.
    -в стаята 18 градуса
    -климатика го усилих до 23 градуса и след около половин час работа на 2-ра степен на вентилатора изходящата температура е 33.5градуса. На въздуха в стаята 22градуса.

    Това ли са нормалните стойност или нещо не е в час? Щото срещу струята на около 1.5 м се усеща доста хлад и по нищо не личи, че нещата ще се променят.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #51

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Така не се прави тест на инверторен климатик. Не си го накарал да работи на пълна мощност. Задай режим на пълна мощност ако има такъв от дистанционното или максималните градуси (те пак не са гаранция, че ще включи на пълна мощност).

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #52

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Моя Дайкин много дълго време се ослушва до достигане на пълна мощност,независимо дали съм му дал паурфул или 30 град.Разхожда се постоянно м/у 900 и 1400в.Това нямаше да го разбера ако нямах уредче за мерене на мощност,така че внимателно с обективното оценяване на възможностите.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #53

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    Може ли някой, който е по в час с работата на климатиците да ми каже нещо за следните стойности за: FTX25
    -външна температура 4-5 градуса.
    -в стаята 18 градуса
    -климатика го усилих до 23 градуса и след около половин час работа на 2-ра степен на вентилатора изходящата температура е 33.5градуса. На въздуха в стаята 22градуса.

    Това ли са нормалните стойност или нещо не е в час? Щото срещу струята на около 1.5 м се усеща доста хлад и по нищо не личи, че нещата ще се променят.
    Пробвай на паурфул ! Така с 22-23 градуса нищо няма да разбереш.
    Начи при ФТХ логиката е такава : при натискане на "powerfull" вентилатора на вътрешното тяло веднагически минава на супер - макс. степен ....и температурата съответно пада ..., в същия момент Външното тяло "заaaaa.aaaaпоoooo...ooчва" да вдига обороти ....И чак след около 10-15 мин може да се говори за стандарт !!! След 15-на минути ще ти духа с 50 градуса . Пробвай !
    Това от 18 на 23...не става !
    - пробвано

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #54

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Другия ми климатик Хитачи поставен при същите условия, има изходяща температура 51 градуса!!!!!
    Също другия ми климатик Fuji в друг апартамент също наближава 50!!!!!
    То явно Дайкинчо е доста голям философ, много логики решава.......

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #55

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    Другия ми климатик Хитачи поставен при същите условия, има изходяща температура 51 градуса!!!!!
    Също другия ми климатик Fuji в друг апартамент също наближава 50!!!!!
    То явно Дайкинчо е доста голям философ, много логики решава.......
    Aбе , не е лош до температури до НУЛАТА. Даже е комфортен (с изключение на свистенето), но надолу е сбъркан !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #56

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Aбе , не е лош до температури до НУЛАТА. Даже е комфортен (с изключение на свистенето), но надолу е сбъркан !
    Явно е точно така за съжаление, колкото и разни търговци , дистрибутори, представители и прочие, да твърдят, че това е една много добра машина. Няма как да е иначе. Никой няма да признае, че има калпави серии на определени модели, ама нали трябва печели някак....майната му на клиента, като е непросветен да го д..а. Като е толкова хубав, що не си го вземат обратно и да си го ползват те, ами ми казват "кво щели да го правят те".

    Сигурно трябва да го карам само на PowerFull. Благодаря.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #57

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    Може ли някой, който е по в час с работата на климатиците да ми каже нещо за следните стойности за: FTX25
    -външна температура 4-5 градуса.
    -в стаята 18 градуса
    -климатика го усилих до 23 градуса и след около половин час работа на 2-ра степен на вентилатора изходящата температура е 33.5градуса. На въздуха в стаята 22градуса.

    Това ли са нормалните стойност или нещо не е в час? Щото срещу струята на около 1.5 м се усеща доста хлад и по нищо не личи, че нещата ще се променят.
    Мисля, че това е нормално. Все пак за половин час почти настига зададените 23 градуса при старт от 18. Нали не мислиш, че ще духа с 50 градуса при положение, че е на ръба да достигне зададените градуси? За това е инвертор - да намали мощността. Моите дайкини също духат с 30-35 градуса когато са около заданието. Като вдигна от дистанционното с 2 градуса или повече се набират и духат по-топло.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #58

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Мисля, че това е нормално. Все пак за половин час почти настига зададените 23 градуса при старт от 18. Нали не мислиш, че ще духа с 50 градуса при положение, че е на ръба да достигне зададените градуси? За това е инвертор - да намали мощността. Моите дайкини също духат с 30-35 градуса когато са около заданието. Като вдигна от дистанционното с 2 градуса или повече се набират и духат по-топло.
    Да точно така на ръба е, но си остава там...
    Поддържа в стаята около 22 градуса и не достига зададените от мен 23, работейки с монотонния си шум на външното тяло цяла вечер.
    Ама нали е инвертор реват всички, той така работел. Само че, и Хитачито ми е инвертор, ама не се прави на толкоз умен като Дайкина и си прави в стаята зададената температура.
    С най-голямо удоволствие ще се разделя с Дайкина, ама никой не ще да го вземе макар, че го давам доста по-евтино от колкото струва. Даже и фирмата от която го купих не го иска макар че, според тях климатика е перфектен и нищо му няма. Даже ако си го вземат обратно ще са на печалба ама уви...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322827666[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    След като си имал Хитачи и си доволен от него, защо взе Дайкин? За 1000 лева има много хубави Хитачита. Тоя Дайкин не струва и половината от средната му цена от 1000 лева. Аз затова не скачам на Тошиба или Фуджитсу.
    Аруба, препоръчай ми някой модел на Хитачи за 10 кв. стая. Мисля да сваля Дайкина пък ще му търся мераклии и да сложа друг.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Някоя от 10-ките на Н2, ЕХ2 и ЕХ3 сериите, на по-ниска цена.Иначе 25WX8 на по-висока.Сладоледа - 18SX8, ама там много боли.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #60

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    Аруба, препоръчай ми някой модел на Хитачи за 10 кв. стая. Мисля да сваля Дайкина пък ще му търся мераклии и да сложа друг.
    Ами тя хубавата промоция (D10EX3) свърши. Пускай Дайкина за 600-700 лева по интернет форумите, пиши че заминаваш за Германия или някъде другаде и затова го продаваш. Ако някой се закачи, даваш му го и слагаш каквото искаш. По-добре да изчакаш следващата промоция на D10EX3, скоро пак трябва да го пуснат на 900 с монтаж. Ако имам пари и аз ще взема 2 броя за две спални по 14 м2. Колкото и да е орязан този Дайкин, не ми се вярва, че в 10 м2 се мъчи толкова. Извади му датчика отзад на външното тяло. Трябва поне малко да се оправи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свистене от вътрешното тяло на климатика
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-08-14, 23:20
  2. свистене на фреона
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-11, 22:11
  3. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 04:02
  4. Шум при свирене на CD на Sony HDC H801
    От babatam във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-09, 13:56
  5. Свистене при LCD монитор ?
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе