Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 83

свистене или свирене - FTX25JV-

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #31

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Колега miro30 имам същата машина като твоята.Изкарах една зима и единственото нещо от което не съм доволен е шумния дефрост! Топля 13 кв м стая на 22градуса.Това лято изолирах двете външни стени и ефекта е огромен.При зададена нощно време 20 гр кликатика работи он/оф и на отрицателни темп.и мн.рядко размразява!Нямам оплаквания от никакъв паразитен шум.За мен работи най-добре на авто режим на вентилатора и т=21 -22ГР.Миналата зима ме дразнеше размразяването-компресора се форсира на пълна мощност сякаш излита.Тогава нямах изолация-на последен етаж съм в панелка!Външното тяло тази година не съм го чул още-температурите не са падали под -5гр.С Напълно коректно съм описал всичко!И определено е по-тих от фуджицуто на съседите което жужи като кошер оси!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #32

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Вчера ходих да видя един такъв като моя монтиран от друга фирма . Наистина работи доста прилично и не е шумен. Разликата е само в производителя на етикета. Моят е Тайландски уж, а другият Чешки. Иначе абсолютно еднакви модели. Моят Savov он-оф режим трудно прави да не кажа хич. Също имам изолация и нова дограма, но като включва почва да дига обороти чувайки си нискочестотно бучене от вероятно нагнетяване на фреон. Звука като че ли се предава и във вътрешното тяло, започвайки да се върти турбината се чува и въпросното свистене и духа сама хладна струя. През деня когато температурите са над или около нулата климатика настроен на 20-21 градуса работи постоянно вярно на ниски обороти на външното тяло, но духа хладно/ в смисъл 20 град уса колкото е в стаята/ Мисля че не е нормално това, а трябва да речем след 2-3 мин. работа да започне да духа топло и като отчете зададена температура да спре. То сигурно като застудее ще бачка нонстоп на по височки обороти ище създава посоянно течение с температура на изходящата струя 20 гр.
    Много кофти нали.
    Иначе за дефроста засега нямам забележки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #33

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Тези дни обаче от началото на седмицата почна да дефроства на около половин час, което е много тъпо. Май май...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #34

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    Тези дни обаче от началото на седмицата почна да дефроства на около половин час, което е много тъпо. Май май...
    Като ти викам - "слушай патило"!!!...Работи по другия въпрос! Там е истината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #35

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    kолега щом имаш изолация и кл. не може да стопли тази малка стая 100% монтажа е лош!Наистина при -10-15гр. FTX а е размразявал на 28 мин. когато съм му вдигал заданието над 23 гр но при 21 размразяваше на около 40-50 мин.Сега няма проблеми при тези външни температури да набере колкото му задам!Миналия септември го монтираха ,обезвъздушиха системата с вакуум помпа ,премериха му налягането и изходната темп. и това е!Виж му филтрите дали са чисти от прах!Не съм имал друг климатик и не мога да сравнявам,но на мен ми върши работа!1200 лв с монтажа не ми се вижда мн. евтино при положение ,че има хитачита по 800-900,но кой ти е гледал вълци за да знае как се стрижат!!!При 4 гр. вън и 22 вътрешна температура слагам на клапите термометър с обхват до 50гр. и задавам 30 гр. Живака изпълва скалата и не мога да засека топлоотдаването,така че не мога коректно да посоча каква е темп. на изхода!!!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #36

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    А мойто външно тяло-на фтх разбира се,е с паяжина.
    Писал съм много за този климатик-имам база за сравнение.
    Под него има плочки ,сухи са в момента.
    Работи на 22-23 през деня,вечер 20гр.
    Дефрост за момента-почти никакъв.
    Паяжината мога да я снимам за достоверност.
    И последно-Калпавият монтаж може да скапе и най хубавия климатик.Имаш малка стая с изолация и хубава дограма-дори духалка ще те стопли-пробвай и ще стигнеш сам до истината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #37

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Виждал съм климатик FTX35JV монтиран като по учебник в 42м3 как на -2 гр. се предава и не може да направи 24 гр. в помещението .Така че според мен този климатик е пълна боза.На цената на този климатик има много по добри решения.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #38

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Благодаря колеги за отзивите. Аз също съм на мнение, че климатика е монтиран невежо, калпаво или както щете го наречете и голяма част от проблемите са именно от това. Само че монтажниците са много горди и никога няма да си признаят че са допуснали грешка, въпреки че сами са се убедили в това.
    Иначе сега е над нулата и не размразява толкова често....

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #39

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Тва пък за монтажа дето го гъделичкате е НАЙ-ВАЖНОТО нещо сякаш !!!!
    Преди 13 г като ми монтираха първите Панасоници и нямаха вакуум машинки и пускаха по малко фреонец в атмосферата и слагаха едни кекави стойки дето мязат на куцо пиле - как не стана проблем с нито един, бре ?
    И до днес си бачкат , размразяват се само по нужда ( крайно рядко- при влага или при -10 ) , бичат яко жега , макар и с КОП=3,48 !!!
    Много здраве на новите клими, не е до монтажа ...бъгнат софтуер е !!! Как не го разбрахте , незнам !!! Може да се оправи с малки корекции , но не си струват цената !!!
    Има и хубави клими , АМА не са Дайкин !!!

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #40

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Димоне
    Ти що сръвняваш техника от преди 13г. със сегашната???

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #41

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Едно сравнение от тази вечер между FTX на Daikin в стая 10 кв. и другия ми климатик Hitachi 35YH5 в стая 20кв, ей така за спорта: външна 5 градуса ,в двете стаи 18 градуса, усилих ги и двата на 23 градуса със вентилатор на минимум /щото на Дайкина много шуми иначе/ или както по принцип си ги държа.
    - Хитачито дигна малко обороти външното тяло после ги намали , като температурато от вътрешното тяло бе към 50 градуса и в стаята се усеща много приятна топлина. За около 30 минути направи зададената темп и спря за около 5 мин. после пак тръгна без въобще да се чува външното тяло през панела.
    - Дайкина също вдигна обороти външното тяло после ги намали , като температурато от вътрешното тяло беше 36 градуса и в стаята се усещаше по хладна топлина, не толкова конфортна. И продължи така монотонно да работи с доста неприятен тъп звук от резонанс през панела . 23 градуса така и не може да ги направи още, 10кв. са само.

    Явно FTX серията на Daikin не са подходящи за климатичния ни пояс. Разбира се след като съм си го купил, всичко от тук нататък ще е за моя сметка. Все пак според търговеца всичко е наред и всичко е в моята глава. Абе като не съм гледал когато трябва, какво се оплаквам само.







  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #42

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    След като си имал Хитачи и си доволен от него, защо взе Дайкин? За 1000 лева има много хубави Хитачита. Тоя Дайкин не струва и половината от средната му цена от 1000 лева. Аз затова не скачам на Тошиба или Фуджитсу.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #43

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Тва пък за монтажа дето го гъделичкате е НАЙ-ВАЖНОТО нещо сякаш !!!!
    Преди 13 г като ми монтираха първите Панасоници и нямаха вакуум машинки и пускаха по малко фреонец в атмосферата и слагаха едни кекави стойки дето мязат на куцо пиле - как не стана проблем с нито един, бре ?
    И до днес си бачкат , размразяват се само по нужда ( крайно рядко- при влага или при -10 ) , бичат яко жега , макар и с КОП=3,48 !!!
    Много здраве на новите клими, не е до монтажа ...бъгнат софтуер е !!! Как не го разбрахте , незнам !!! Може да се оправи с малки корекции , но не си струват цената !!!
    Има и хубави клими , АМА не са Дайкин !!!

    Много , ама много се съгласих тука. Докато си пишех словоизлеянието си публикувал тези толкова вярни твърдения. То тая вечер идваха да гледат и мойто недоразумение на стената и аз точно им казвах нещо за сбъркан софтуер, ама те за такоз нещо май не са чували. И размразяването на определено време, да речем 28-30 мин. било супер готино. Няма да видиш никъде обледен Daikin!!!

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #44

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Явно FTX серията на Daikin не са подходящи за климатичния ни пояс. Разбира се след като съм си го купил, всичко от тук нататък ще е за моя сметка. Все пак според търговеца всичко е наред и всичко е в моята глава. Абе като не съм гледал когато трябва, какво се оплаквам само

    Бях ти дал съвет-да стоплиш тези 10м2 с уред до 2кв.и ще разбереш къде е проблема.
    Ако не искаш климатика,бих могъл да ти го откупя?На 20%от цената.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #45

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    След като си имал Хитачи и си доволен от него, защо взе Дайкин? За 1000 лева има много хубави Хитачита. Тоя Дайкин не струва и половината от средната му цена от 1000 лева. Аз затова не скачам на Тошиба или Фуджитсу.
    Абе уж не се влияя от чуждите мнения, ама тука си изневерих. Със сигурност след премеждията ми с друга марка вече съжалявам, че невзех някоя 25-ца на Хитачи.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322594063[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Явно FTX серията на Daikin не са подходящи за климатичния ни пояс. Разбира се след като съм си го купил, всичко от тук нататък ще е за моя сметка. Все пак според търговеца всичко е наред и всичко е в моята глава. Абе като не съм гледал когато трябва, какво се оплаквам само

    Бях ти дал съвет-да стоплиш тези 10м2 с уред до 2кв.и ще разбереш къде е проблема.
    Ако не искаш климатика,бих могъл да ти го откупя?На 20%от цената.

    Сиреч, колко даваш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свистене от вътрешното тяло на климатика
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-08-14, 22:20
  2. свистене на фреона
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-11, 21:11
  3. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 03:02
  4. Шум при свирене на CD на Sony HDC H801
    От babatam във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-09, 12:56
  5. Свистене при LCD монитор ?
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе