Страница 138 от 148 ПърваПърва ... 88128136137138139140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,056 до 2,070 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #2056

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Dimon , едно и също LMC монтирано с 2.5м. а на следващата година със 7м. тръбен път има разлика в шума при дефрост. При 7м. на практика шум липсва ... ако това може да ви е от полза.

    Пп: Мисля също , че донякъде от значение е и нивото на външното спрямо вътрешното тяло на една сплит система. Имам друго фуджи на което външното тяло е 4м. вертикално нагоре над вътрешното и не може да се разбере в дефрост ли е или в офф.
    Здравей, Mig82
    можеш ли да помогнеш относно Generale 12 LMCA тръбния ми път е 1,5 с подвръзките, но имам съскане и прочие тази зима и то чести да не кажа и яко пукане, което продължава и до ден днешен, но по малко, защото студа намаля и най зле е вечер когато заспивам . Можеш ли да кажеш какво толкова помага тръбния път ако го увелича до 7 м. дали шума и пукането ще намалеят и дали трябва да се сложи повечко фреон, като се удължи пътя и със колко е препоръчително, защото уж го дават на 15м да се слага фабрично повече с няколко грама ? Ужасен е за мен този климатик макар че други пишат, че нямат такива oплаквания като мен а тръбния им път бил до 2 м или 3м
    И сега като спомена за разликата си мисля че вътрешното тяло е по ниско отколкото външното но разликата е минимално 20-30см, като за тръбите слизат леко на долу и се качват на горе. Моля за съвет от всеки.

    Благодаря предварително за съветите на всеки.
    Този пост е редактиран от mishonibg; 26-03-19 в 11:08.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2057

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Колкото по коректен тръбен път според модела (на всеки е описан препоръчителна дължина) толкова по коректно ще работи машината

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2058

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Изтеглих инструкциите за монтаж на ashg12kgta , но не можах да намеря препоръчителната дължина на тръбния път. Ако някой знае , да сподели.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2059

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от mishonibg Виж публикацията
    ... Можеш ли да кажеш какво толкова помага тръбния път ако го увелича ...
    Дългият тръбен път допринася за плавното развитие на процесите. Дългите тръби оказват съпротивление на газа и течната фаза при движението им по тях . Намалят скоростта на движение , а техния допълнителен обем играе роля на интегратор - "заглаждане" на резките промени...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2060

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    С една дума буфер ...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2061

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте как се влиза в сервизното меню за промяна на температурата(най-вероятно е просто, но винаги ми е било любопитно да науча за промяната на градусите)
    Този пост е редактиран от ivan9494; 26-03-19 в 00:07.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #2062

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Относно въпроса с тръбите и съскането да изкажа мнение като пряк очевидец. На скоро ми сложиха Fujitsu 12LMCE с тръбен път 2,20м. а в съседната стая имам General 12LMCA с тръби 3 метра. И при двата се чува шума и съскането на фреона по един и същи начин. В апартамента ми имам Panasonic 12qke с тръби 3,5 метра - и при него се чува фреона. Със сигурност дължината има някакво значение, както обясняват по-горе запознатите, но реално при мен звука от фреона го има и при трите машини.
    Да вметна, че установих разлика в в шума на външните тела на двата климатика - LMCA-то е с по-шумно външно тяло отколкото LMCE-то.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2063

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Добра вметка. При майка ми, в кухнята, предстои да се взима някаква бюджетна, топлеща машина и мисля да е точно 12LMC. Ще настоявам да е с минимум 4м. тръбен път. Изглежда машината си иска повечко, за да се чува по-малко фреона.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #2064

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    В сервизното за моделите на LMCA пише, че посочените параметри са при тестове с 5м тръби. Интересно, ако телата се падат гръб-гръб как би могло да се пуснат толкова тръби...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2065

    Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    В сервизното за моделите на LMCA пише, че посочените параметри са при тестове с 5м тръби. Интересно, ако телата се падат гръб-гръб как би могло да се пуснат толкова тръби...
    И при МХИ е даден при 5м., но там и с 3м. няма шумове от фреон. Просто си е специфика на модела, отдавна е писано. Просто трябва да се вземе под внимание, при монтажа.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #2066

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Интересно ми е, ако купувача не е запознат с тази особеност, то колкото от монтажниците я знаят и слагат поне 3м. тръби? Според мен не са малко и тези, които знаят, че LMC трябва да се монтира с мин. 3м. но не го правят. Причината поне за мен е повече от ясна - става на въпрос за пари. Не е едно и също при 150-180лв за монтаж да сложиш 1-1,5м тръби, а за същите пари 3м.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2067

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    В сервизното за моделите на LMCA пише, че посочените параметри са при тестове с 5м тръби. Интересно, ако телата се падат гръб-гръб как би могло да се пуснат толкова тръби...
    Навърта се серпентина 2-3 метра зад гърба на външното тяло . Вижда се само при поглед отнякъде си зад климатика , отпред и отстрани не се вижда нищо. Един оборот е около 2 м.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Относно въпроса с тръбите и съскането да изкажа мнение като пряк очевидец. На скоро ми сложиха Fujitsu 12LMCE с тръбен път 2,20м. а в съседната стая имам General 12LMCA с тръби 3 метра. И при двата се чува шума и съскането на фреона по един и същи начин. В апартамента ми имам Panasonic 12qke с тръби 3,5 метра - и при него се чува фреона. Със сигурност дължината има някакво значение, както обясняват по-горе запознатите, но реално при мен звука от фреона го има и при трите машини.
    Да вметна, че установих разлика в в шума на външните тела на двата климатика - LMCA-то е с по-шумно външно тяло отколкото LMCE-то.

    За кое съскане говорите, бе хора ? При дефрост , при тръгване на отопление или по време на цялата работа в режим отопление / охлаждане ?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #2068

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Навърта се серпентина 2-3 метра зад гърба на външното тяло . Вижда се само при поглед отнякъде си зад климатика , отпред и отстрани не се вижда нищо. Един оборот е около 2 м.

    - - - - - - - - - -

    За кое съскане говорите, бе хора ? При дефрост , при тръгване на отопление или по време на цялата работа в режим отопление / охлаждане ?
    При първоначално пускане на климатиците при режим отопление се чува около 5-10 секунди бълбукането на фреона, същото се чува през цялото време при дефрост и при спиране на климатика. Както написах този шум го има и при трите ми машини без значение колко са дълги тръбите и дали е вакумирана системата или не. За сравнение в офиса имаме 3 бр. инверторни Крафтове, като при тях не се чуват никакви паразитни звуци. Вътрешните тела са изключително тихи на първа степен на вентилатора, като даже и при дефрост няма излишни шумове. Та явно си е до модела.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2069

    Климатици Fujitsu General

    Шумът при дефрост, не зная дали има лечение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-05-19 в 07:58.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2070

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Е нали това беше добър модел,как така има шумове от фреон.До преди време доста се предлагаше на почти всеки потребител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе