Страница 68 от 148 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1006

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Годишно колко идва икономията - има няма 400-450 лева. За колко време се избиват 2000 лева за климатик + монтаж + профилактики?
    Вероятно се движиш и с велосипед? Това - автомобил + гражданска + винетки + застраховки... Няма избиванката.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1007

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ама някои не сме финансисти и се интересуваме от комфорт и универсалност. Високите разходи не ни притесняват, тревожат ни само ниските приходи. За всеки гьол си има жаби!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 21-11-13 в 11:32.
    Mega одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #1008

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Чакайте малко.
    Комфорта с конвектора е доста по-голям:
    1) не шуми
    2) не ти духа във врата
    3) не му скърцат пластмасите
    4) не чуваш как фреона бълбука
    5) не безпокоиш съседите
    6) може да го хванеш и занесеш в другата стая

    Ако ще сравняваш с коли - конвектора е стандартна кола на бензин, климатика е същото ама с газова уредба за икономия.
    Въпросът е, че доста хора не могат да си направят сметката кога има смисъл да се слага газова уредба и кога не.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1009

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ако тошибата направи 10 KW на ден ще я изхвърля през терасата . Hitachi-то в 2-пъти по голямо помещение със почти 8 метра северна стена и 8-9 кв прозорци е правил максимум 14 kw дневно при 24 градуса . Ясно е че не се избива за 1-2 години . Но екстрите като тишина , не пукащо и тракащо вътрешно тяло , аспирация , плазмен филтър , добър дефорост си струват пари .

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #1010

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Адакса харчи 1 към 1 - колкото влиза толкова и излиза. Твърдиш през студовете (аз разбирам примерно -10 градуса) харчел по 30кВ. Значи толкова ти трябват за да се отопли стаята. Колко мислиш, че е КОП-а на тази Тошиба при -10 градуса? Аз залагам на към 3. Значи за да влязат 30кВ в стаята колкото е давал Адакса, трябва Тошибата да изразходи 10кВ.

    Според мен един конвектор е по-тих от един климатик, и нито пука нито трака, още по-малко дефроства. Така че комфорта с конвектор е дост апо-напред от този с климатик.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1011

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Чакайте малко.
    Комфорта с конвектора е доста по-голям:
    1) не шуми
    2) не ти духа във врата
    3) не му скърцат пластмасите
    4) не чуваш как фреона бълбука
    5) не безпокоиш съседите
    6) може да го хванеш и занесеш в другата стая

    Ако ще сравняваш с коли - конвектора е стандартна кола на бензин, климатика е същото ама с газова уредба за икономия.
    Въпросът е, че доста хора не могат да си направят сметката кога има смисъл да се слага газова уредба и кога не.
    Хубавия климатик , не се създава течение , не се чува и не се забелязва присъствието му . Също така не безпокои съседите . В друга стая друг климатик за какво по дяволите да го носиш там ( точно за това е климатика да работи и да ти прави 22-24 градуса и да не ги мислиш сметките , а не да затопляш за по 2 часа като местиш някви печки и пак да седиш на 15-16 градуса ) ... А за сравнението бензин и газ просто избери дизел със турбо

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Адакса харчи 1 към 1 - колкото влиза толкова и излиза. Твърдиш през студовете (аз разбирам примерно -10 градуса) харчел по 30кВ. Значи толкова ти трябват за да се отопли стаята. Колко мислиш, че е КОП-а на тази Тошиба при -10 градуса? Аз залагам на към 3. Значи за да влязат 30кВ в стаята колкото е давал Адакса, трябва Тошибата да изразходи 10кВ.

    Според мен един конвектор е по-тих от един климатик, и нито пука нито трака, още по-малко дефроства. Така че комфорта с конвектор е дост апо-напред от този с климатик.
    Само да вметна , че на адакс конверторите пукат адски силно при включване и изключване , явно като се затопля ламарината и после изстива се появява този ефект ( други марки не съм ползвал ) , чак се будех , а сега спя доста добре . Не ми се спори колега , просто ползвах газов котел ( бонус към закупения апартамент ми беше ) , после адакси пробвах ( това лято ги продадох ) . Локалното парно е най-оферта спор няма , но там цената е зверска ....
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1012

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Време е да се намеси модератор. Поредната тема, която излезе от "релси".

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    За колко време се избиват 2000 лева за климатик + монтаж + профилактики?
    Точно тази Тошиба е далеч от 2000лв. с монтаж. Просто, защото е К2У.
    mirandi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #1013

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Мен идеята ми е като човек купува климатик за да си намали сметките да смята и началната инвестиция, а не само това, че на месец вместо 200 лева ще плаша примерно 70 за отопление.
    zxc0 и Madj0 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1014

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    и адакса също доставя приятен хлад лятото.....................
    mirandi одобрява това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1015

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Бах таз Тошиба - тя явно с някакъв извънземен фреон ще да работи, щом докарва КОП 10 и нагоре
    Айде малко по-сериозно.

    Адакса ако е правил по 30 на ден в студовете Тошибата ще прави по 10. Разлика 20 кв. 30 дена по 20 кв = 600кВ. По 17 ст. средно ток = 100 лева на месец в големия студ икономия.
    През останалото време - 60-70 лева икономия.
    Годишно колко идва икономията - има няма 400-450 лева. За колко време се избиват 2000 лева за климатик + монтаж + профилактики?

    Не се "гледа" COP-a, а SCOP-a, защото климатикът се ползва целият зимен сезон, та дори част от есенният и пролетният сезон.Общо около 5-6 месеца в режим отопление в зависимост от конкретната зима и годиншните климатични аномалии/отклонения.COP-a e изчислен при температура външна +7 и вътрешна +20 зададени, параметрите за изчисляване на SCOP-a са за всяка отделна климатична зона на ЕС и Европа според един регламент който определя отделните държави и ги поставя в точно определна климатична зона.При външни температури над +7 градуса SCOP-a e по-висок от COP-a поне при високият и по-голямата част от средният клас климатици...

    SCOP-a изчисляван от един съфорумник Board_man който не писал няколко години вече- https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post340068 .Потърсете по мненията му и ще намерите.

    Сега в момента има европейски климатик с SCOP над 5 и SEER над 9- мицубиши илектрик 25-ca mitsubishi-electric-msz-fh25ve-muz-fh25ve-2013

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1016

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    От няколко дена в спалнята спонсорирам ЧЕЗ с един адакс. Няма място за сравнение с бръмчилника LGC от към шум и не пука, като партизанин на разпит е. Две зими издържах, ама клима в спалня по време на сън вече не.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1017

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    не знам енерготата що не ги подаряват тия духалки и адакси .. маса народ ще си вземат а енергото ще им избият цената за 1 зима
    zxc0 и mirandi харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1018

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Tока май си го плащам аз и кеф цена няма.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1019

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    Tока май си го плащам аз и кеф цена няма.
    бе купи си КЛИМАТИК и тогава говори.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1020

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Не си спомням да си ми давал пари, но мога да те черпя едно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе