Страница 95 от 148 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1411

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Pekham Виж публикацията
    .... Стаята е към 25-26кв. доста е студена като цяло.
    Това е отговора
    mkukas одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #1412

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да де,но в момента не е много студено все пак. Преди пускане на климатика е 17-18градуса в стаята.Аз на колкото и да го направя пак не се изключва, дори и на 21 да е.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1413

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Това означава, че топлозагубите на помещението в момента (при тези външни температури) са повече от минималната мощност на климатика. За това той си работи постоянно. Това е начина на работа на инверторния климатик. Много хора търсят точно това - да не се включва и изключва постоянно. Колкото до това, че "не е много студено все пак", очевидно има вероятност помещението да е с по-големи топлозагуби и климатика да е недостатъчно мощен и при значително студено време да не смогва.
    justify одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #1414

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да, за мощноста е така. Вероятно трябваше да взема 14-ка, но просто нямах 2000лв.. Очаквах да се задъхва при температури около 0градуса, но сега все пак е 7-10. При така работа сметката за ток ще ме изненада ли нерпиятно :D

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1415

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Той в момента не се "задъхва". Помещението е темперирано и климатика само поддържа топлозагубите. Просто работи на по-ниска мощност. Така работят инверторните климатици. Най-добрите модели могат да слизат до 80-100 Вата разход, колкото една от старите крушки. Даже доста потребители се оплакват повече, когато климатиците им спират и тръгват постоянно. Колкото до проблеми при сериозен студ, може и да има - площта не е малка за този модел климатик. Но това са само предположения. Времето ще покаже.
    SPSt и pony харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1416

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз имам от скоро същите Fuji 12LMCA и две 09LMCA и при мен е точно обратното- работят в ON/OFF режим. Явно при мен загубите са по-малки от мин. им мощност и машините често спират. Но това не е много добре, поне от гледна точка на комфорта. Като климатикът спре, вътр. тяло започва да изстива и започват да пукат пластмасите. Като се включи, пак! Не е много силно, но все пак...За тия пари-толкоз! Та, не знам дали не е по-добре, да не спира така често. Ползвай си уреда със здраве и не му мисли толкова. А сметката за ток, скоро ще я видим и аз, и Вие.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #1417

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз моята вече си я видях,около 30 лева за 20 дена работа без да се изключва машината.Не са малко,но като се има предвид,че съм последен етаж и няма никаква изолация е повече от добре,ще видим като стане по-студено.Говоря за 12Luca.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1418

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Pekham Виж публикацията
    Да де,но в момента не е много студено все пак. Преди пускане на климатика е 17-18градуса в стаята.Аз на колкото и да го направя пак не се изключва, дори и на 21 да е.
    Купили сте си инверторен климатик, а очаквате да работи като конвенционален. Прочетете и се запознайте с начина на работа на видовете климатици. Ако спирате и пускате инверторен климатик ще ви консумира повече ток и ще стоите на студено. Режим спиране/пускане е по.подходящ за конвенционален климатик.
    tony34al одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    26
    #1419

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,
    не знам уцелих ли където трябва но ни трябва малко помощ,до сега съм имал само един климатик-Дайкин -подов и съм доволен,но там,където искаме да сложим нов климатик и за сегашните ни възможности-не ни предлагат Дайкин .Предложението е Фуджицу Дженерал ASHG12LMCA.ДО колкото разбрах модела е 2015г. и въпроса ми е дали има вече някакви впечатления дали бива.Цената е 1350 с монтажа както е почти на всякаде за този модел,Благодарско предварително >>>

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1420

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Модела вече е на две, три зими....

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    bobovo одобрява това.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1421

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от okean Виж публикацията
    Предложението е Фуджицу Дженерал ASHG12LMCA.ДО колкото разбрах модела е 2015г. и въпроса ми е дали има вече някакви впечатления дали бива.Цената е 1350 с монтажа както е почти на всякаде за този модел,Благодарско предварително >>>
    Ами нещо да бяхте да казали за помещението, местоположението на населеното място или просто да бяхте прочели в началото на темата : https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...16-%D0%B3.html

    в противен случай всички които се опитваме да ВИ помогнем ставаме актьори в сериала "Ало-ало".

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    26
    #1422

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Привет,питането ми беше дали има вече отзиви за климатика .*дали бива* съм писал justify,защото прочетох,че е модел 2015 сега би трябвало да е изкарал една зима и изобщо Фуджицу Дженерал струват ли (защото имам опит само са Дайкин съм писъл ),помещението е обикновен панелен хол както обикновено около 20 кв.-две вътрешни стени,една външна и едната тясна гледа към остъклена тераса-югозапад,без вътрешни и външни изолации.Това е в Разград.Не знам дали има огромно значение за *климатика дали бива и впечатленията от работата му*ако климатика е в другата стая,която е източно при същите параметри като хола или ако този хол е в Търговище примерно,не знам,не е някакво заяждане но не мисля,че впечатленията за работата от дадена марка,модел климатик имат чак огромно значение да ли са във Варна,Вършава или Тутракан.Имаме три малки деца,работя в друг град и нямам време да изчитам всичко по форумите. Няма голям избор на марки и модели по принцип иначе трябва да е *външна фирма примерно от Русе или наличните да ти кажат-ами мога да ти поръчам модел и марка,която предпочиташ.... Благодаря за което !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1423

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    okean ,този климатик е добър. Но ще бъде недостатъчен за помещението което си описал в Разград. По-добре търси друга опция. И откъде реши ,че в Русе има голямо разнообразие от марки и модели, а в Разград няма?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1424

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    От този модел сме сложили стотици и на мои близки съм монтирал от него и в по-големи помещения, никакви оплаквания няма,за мен няма да имаш никакви проблеми.
    bobovo одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1425

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не че нещо, но щом 12LMC ставал и за 20-25м2 без изолация, защо тогава да се пита за препоръки, а направо само той да се посочва и толкова.
    justify и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе