Страница 71 от 148 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1051

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Аз съм го слагал на 5 см. от тавана ,но ако позволява помещението си го сложи на 8-10 см.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    22
    #1052

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Интересма работа - всяко следващо предложение е все по лошо и по лошо. Пследното е вече трагично.
    Вече реших. Като ще е гарга, да е рошава - ще взема Нокрията. Само ще проверя в банките дали ще стане кредит енергийна ефективност.
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1053

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от force2005 Виж публикацията
    А разстоянието между вътрешното тяло и тавана до колкото съм запознат мин трябва да е между 8-10см...така ли е ?Има ли възможност конкретно за този модел да бъде по-близо до тавана или няма да е добър въздухообмена?
    В сервизните му дават минимум 6,7см от горният ръб на монтажната планка до тавана. Реално тялото ще дойде малко по-близко. - Поне аз така го разбирам.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #1054

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от v5rov Виж публикацията
    Вече реших. Като ще е гарга, да е рошава - ще взема Нокрията. Само ще проверя в банките дали ще стане кредит енергийна ефективност.

    Аз преди месец си взех Нокрия 14 с кредит енергийна ефективност, ще те одобрят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #1055

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте!Най-накрая е монтирана Нокрията 14 ура.....обаче - помещенията са 2(1 цяло разделено (2 външни стени ) на 2 горе долу равни помещения ~80м3 -85м3 чрез секция която завършва със завеса )едното е дневна, а др спалня!Климатика е монтиран в дневната на ~4м точно срещу завесата разстояние!При дръпната завеса,климатика работи цял ден на 23C Heat Auto Fan-досега не е изключил нито 1 път,не става въпрос за дефрост ,не мога да си обясня това,че при дръпната завеса помещението реално става около 16м2~40-45м3 и климатика не изключва.....наистина няма как да се изолира другата половина помещение на 100% но ми е много странно.... защо се получава така?!?
    Този пост е редактиран от force2005; 28-11-13 в 00:49.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1056

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    я пробвай пак с тия квадрати и кубици.
    стая 1 колко?
    стая 2 колко?
    защо искаш да спира изобщо?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #1057

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    я пробвай пак с тия квадрати и кубици.
    стая 1 колко?
    стая 2 колко?
    защо искаш да спира изобщо?
    1 помещение,посредата е сложена секция,която разделя помещението на 2 горе долу равни части-а цялото помещение е около 80-85м3-значи 2 части по 40м3 !Входа между 2те помещения е затворен чрез завеса широка не повече 50-60см от секцията до стената!

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1058

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    спокойно като темперира помещението ще си влезе в режим .. а и навън вече доста захладня може и да не изключва изобщо

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #1059

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    спокойно като темперира помещението ще си влезе в режим .. а и навън вече доста захладня може и да не изключва изобщо
    Мисълта ми беше,все пак има процепи между секцията и да не бъди студения въздух от другото помещение да го бърка и затова да не спира....въпреки,че като го сложа на 20C днеска изключи за малко Иначе през ноща си беше на 23 и си работеше без да спира!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #1060

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Идеята на инверторния климатик е да НЕ изключва,ами да пада на минимума си.

    При номинал климатика ти харчи 1,35 киловата,при максимално ти харчи 2,5 киловата
    при минимал си към 0,2 киловата.
    Кое е най добре за джоба ти, а и за комфорта ти 200вата постоянно харчене и комфорт,или 50 вата стендбай за малко и после 2500вата за наваксване на загубите?
    Радвай се на придобивката си и виж накрая резултата във фактурата за ток.
    mirandi и force2005 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    22
    #1061

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Айде, честито и на мен - от вчера и за съм с това http://*********/productv/5460/hiperi...lb-nocria.html . Пуснах документи за кредит енергийна ефективност, но не съм чакал да ме одобрят и да ми дадат парите. Исках преди да свие студът да го сложа. За сега е добре. На 22 градуса и вентилатор на АУТО в помещението е доста комфортно. Сутринта при минус 12 навън климатикът почти не се чува, външното тяло бръмчи много тихо, изобщо - кеф. Ще видим другия месец сметките за ток как ще са.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1062

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от v5rov Виж публикацията
    Айде, честито и на мен - от вчера и за съм с това Хиперинверторен климатик Fujitsu AWYZ14LB/AOYZ14LB NOCRIA . Пуснах документи за кредит енергийна ефективност, но не съм чакал да ме одобрят и да ми дадат парите. Исках преди да свие студът да го сложа. За сега е добре. На 22 градуса и вентилатор на АУТО в помещението е доста комфортно. Сутринта при минус 12 навън климатикът почти не се чува, външното тяло бръмчи много тихо, изобщо - кеф. Ще видим другия месец сметките за ток как ще са.
    Е айде със здраве да си го ползваш . Добър избор
    sinbad0 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #1063

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте. Аз имам климатик ASYA 12 LGC 2010г. производство. Купен преди 3 години. Беше монтиран в една стая около 15кв.м. без изолация с южно изложение. Зимата през тези три години работеше постоянно на зададени 30гр., рядко се намаляваше на 28гр. Топлеше много, добре работеше. чуваха се разни шумове от фреона - бълбукане, свистене, пуфтене и т.н. Външното тяло доста бръмчеше, особено при по-ниски външни температури и по-високи зададени градуси. Тази година му направихме профилактика (за първи път) и го преместих в друго помещение. Това помещение е около 25кв.м., разделено на две стаи, преходни, които могат да се затворят/разделят с врати (едното е хол, другото спалня). Пак няма изолация, външното тяло е на източна фасада. В момента климатика работи предимно на 20 градуса от 3 дни, снощи го пробвах на 22 градуса. На повече от 25 не съм го пускал.
    Впечатления и въпроси:
    В началото го пуснах на 24 и на макс вентилатор да темперира цялото помещение. През това време направи поне два дефроста. Външната температура беше около или малко над нулата. Изтече доста вода при дефростите (ходих да го гледам), после продължаваше да си духа топло. След този първи старт го намалих на 20градуса и на вентилатор минимален или тих режим. Откакто съм го намалил, не духа постоянно, а ту духва, ту спре. Когато спира, се чува едно свистене от фреона... преди също се чуваше, но сега ми се струва доста често. Външното тяло не се чува, мисля че не спира да работи. Снощи, при проба на 22 градуса, духаше по-постоянно и по-топло. В стаята не знам точно колко градуса е, възможно ли е да спира толкова често на 20гр заради това, че достига температура? Но след 5 мин почивка и свистене на фреона, пак тръгва...?
    И още едно питане - да използвам ли функцията "ECO", или няма смисъл? Функция за икономия, при която климатика използва 70% от възможностите си (бях го чел или в ръководството, или във форума)?
    Освен това, след профилактиката, се чува един леко дразнещ шум от турбината, струва ми се, че е разбалансирана. Дори и на тих режим се чува едно "цър-цър-цър" съвсем тихо...
    Знам, че помещението е голямо, но ми се струва, че на зададени 20гр ще се справя, каква температурна разлика климатика може да стопи, ако искам да работи предимно на минимал, в най-студените дни мога ли да го държа на 20гр и да очаквам оптимална работа?
    Благодаря за евентуалните отговори, лека вечер!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1064

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ти се опитваш да го умориш ми се струва как ще му задаваш 30° зимата да изключва при зададени 20° е нормално ,както и останалите неща като бълбукане шуртене цъкане и пукане .. имай предвид ,че ако и в тая доста голяма стая му задаваш 30° скоро ще се сбогувате
    justify, karambam и mirandi харесват това.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1065

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    А бре Пътко, ти си потребителят който най-много се е гаврил с климатика си.Кой те наПъти да го преместиш в помещение от 25 квадрата???

    "Пълни" километража на автомобила си всеки ден до края(както климатика на 30 градуса) и опъвай количката на максимум пък да видим колко ще издържи...

    То вярно фуджицуто е един от най-дуракоустойчивите, но всичко си има граници ...

    От всички неблагоприятни за климатика настройки "си уцелил" всички заедно да използваш ...

    Остави вентилатора на ауто, защото е твърде възможно да спира не защото е достигнал зададената температура, а защото се включва някои вид защита-може би термична или по налягане.Хем му задаваш да гони телмпература, хем му ограничаваш топлотдаването на вътрешното тяло - той горкият се нагърчи, "обере" де що има топлинка навън около външното тяло и аха да ти я (от)даде вътре в помещението и се появи арх.Пътко та му "цръцне" вентилатора на тих режим(quiet) и климатикът горкият ще експлоадира от насъбраната жега в него която няма къде да пусне...какво да прави освен да се задейства защитата и да го изключи...

    Сега остава и икономи да му "цръцнеш" и след това да се чудиш защо не иска да поддържа зададената температура, пък тогава да му "цръцнеш" 30 градуса да догонва на quiet вентилатор ...

    Остави вентилатора на ауто и тогава ако искаш му "цръцни" econo-ми функцията.Ако не достига заданието изключи икономията ЕВН/ЕОН/ЧЕЗ няма "да се навият" да ти връщат пари с включена функция икономия, па ако ще и 5 пъти да я включиш...

    Използвайте климатика разумно, защото не е вече в гаранция и ще трябва дълбоко "цръцване" в джоба, за да се поправи или да се закупи нов...
    Ангелов, karambam, mirandi и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе