Страница 123 от 148 ПърваПърва ... 73113121122123124125133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1831

    Климатици Fujitsu General

    Интересна работа. Не бях обръщал внимание на LMC-то. Да, при 14-ката хардуерът е доста по-различен, не виждам никаква логика в тези данни... То в прочем, от подобно естество са и чуденките ми, свързани с 3-те модела, които коментирах малко по-рано. Явно нещо не си дооглеждат таблиците от Фуджицу. Понякога големи разминавания се получават. Според мен, KGTA би трябвало да запазва поне едни 50% от мощността си, при -15.
    П.п. Джак, и тези ли ти изглеждат екстраполирани?



    В по-предишния си пост, точно това имах в предвид. Таблици, които са извадка от подобни графики. Повече доверие ми вдъхват, макар не на 100%
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-09-18 в 09:11.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1832

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    А аз си мислех преди година - две, че говеда има само при Тошиба! Започва да става все по-забавно, изглежда евровентът ще си остане единствената сламка за удавници

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1833

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз пък си мисля, че взехте прекалено да се заравяте, що не си пийте питието.
    dodo_pv, Aleksandars, chachoto и 4 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1834

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Еди, просто от интерес. То се знае кои машини са корави и топлят, и кои-не. Пък новите модели, ако кякой го е шубе, да изчака да презимуват или да взима някой по-стар, доказал се.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1835

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    И кои не топлят?
    Ако са изправни и оразмерени правилно, всички климатици топлят. Нетоплещите са прецакани още при монтажа, или не са оразмерени както трябва.
    Относно таблиците и графиките, докато не ги измеря лично, не мога да знам до колко са достоверни и дали са екстраполирани...
    Във финландския форум има много полезна информация с измервания при екстремно ниски температури, за съжаление езикът им е почти неразгадаем. Дори с преводач много мъчно се схваща смисъла. Иначе имат доста информация.
    Ето за нокрия
    http://www.ilmalampopumput.fi/files/...-nocria-14.pdf

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1836

    Климатици Fujitsu General

    Аз се опитах да разбера нещо от тези графики, но нещо не ми се получава. Би ли ми ги разтълкувал, Джак? Чисто и просто, каква мощност запазва тази Нокрия, при -15 и -20, според тези тестове? Надолу не ме интересува, не живея в Сибир.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1837

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    И аз почти нищо не разбрах, защото преводът от финландски става много тегаво, трябва всяка дума ръчно да я пиша в преводача, снощи си играх малко - разбрах само, че отоплителната мощност на Нокрията май е 4 киловата при -26° външна.
    Ако съм разбрал правилно, това при зададени 20 градуса, вентилатор на high и минимална температура на входящия въздух +15°
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 07-09-18 в 14:50.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1838

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Всъщност , от къде идва тази приказка че данните в евровент за Фужитсу били на максимал ?

    Ако се вземе COP-a даден в евровент за -15 и се сметне по номиналната консумация за съответния модел доста близо си идва до данните дадени за отдавана мощност при -15 именно във въпросния Евровент !

    Още нещо , зимата на -12°C , LMCE 12 ми работеше от 350-700w , което средно е около половината на номиналната комсумация на отопление. А максималната е към 2kw.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 07-09-18 в 14:11.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1839

    Климатици Fujitsu General

    Там е проблемът, че не всички са дадени по максимал. Примерно на новата Нокрия е даден номинала, от там идва голяма част от кашата. Виждал съм различни сервизни на Фуджицу, за едни и същи модели, като в едното е дадена по номинал, в другото - по максимал. Най-вероятно, както каза Додо, данните се въвеждат от някоя невежа кокошка, която за едната машина, вкарва данните от сервизно/брошура, в което/която мощността е дадена по номинал, а за другата, от сервизното, в което е посочен максимала.

    П.п. Можеш само да се радваш. Явно загубите ти възлизат на 800-1500W, при тази температура и машината ти работи разтоварена.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1840

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не знам аз вземам номиналните консумации от сервизното и COP-овете за -7 и -15 от евровент и стойностите за топлоотдаване дадени в евровент приблизително си излизат. Това е единственото обяснение което намирам - данните са за номинал.
    Инак не вярвам така да си пишат "ептен" каквото им дойде , няма да имат време за издаване на сертификати и публикуване на данни от съдебни дела

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1841

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Според вас дали настина само въвеждат/преписван данните от сервизното на машините или извършват реални тестове?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1842

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Именно и мен дълбоко ме усъмни това ! Както и разминаването с данните дадени в сервизното.

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Според вас дали настина само въвеждат/преписван данните от сервизното на машините или извършват реални тестове?
    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1843

    Климатици Fujitsu General

    Специално, за 12kgta, тези 2,15kW, са си номинал отвсякъде. На 14kgta, е максимума това, което са посочили. На твоето ЛМЦ, мисля че са дали 2.6kW, при -15, което му е горе-долу максимала. На LFC е даден максимала, на LTC също (забележи, че е при -20). Загледай се и ще видиш.
    П.п. Данните на МХИ, винаги са 1:1 с данните, дадени в сервизното на последната страница. Не знам какви тестове са правили...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1844

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    На 12 LMC максималната консумация е 1990w. при -15 му е даден COP 1.91. = 3.8kw ? Де е 2.6

    На номинал 1.1кв. по коп 1.91 идва около 2.1кв. което е дооста по близо до 2.6 което пък доста по-далеч от 3.8 !

    Пак питам , от къде е информацията че за LMC данните са за максимал ?

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1845

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Максималната консумация при отрицателни темп. спада, принципно.
    JOKVN, ccankov73 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5301
    Последно: 03-05-24, 14:05
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе