Страница 17 от 17 ПърваПърва ... 7151617
Резултати от 241 до 252 от общо 252
Like Tree171Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2019

Отговор: Gree Fairy

Здравейте. Трябва ми Климатик за студиото ми , където предната страна е голяма витрина и нямам съседи, които да ме топлят от никъде. На партер съм, над мен е покрив, от ляво и дясно е затворено но не е обитаемо и всички лица на обектите са със стъклопакет и алуминиева дограмта. От пода също лъха студ през зимата, но миналата успях да хвана само април . За тази зима мисля да се подсигуря с едно Gree Fairy 24 . От вимакс препоръчаха модела с реотан във външното тяло, защото другите модели при -5 почвали да духат хладен въздух.
    Кубатурата при мен е 110 и този климатик отговаря на това, но топлозагубите са много предвид помещението, липсата на изолация, съседи, витрината и покрива над мен.
    Ето и модела : https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html

Ще съм благодарен за съвети относно машината и дали някой я ползва и какво му е мненнието, дали има по подходяща за целта съответно и в този ценови диапазон до 1800 лв

2.  
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич

Дай още някой лев и си вземи едно Fujitsu General 18LFC.
    mimojef, ivan74, rosswen и 1 други харесват това.

4. Novice
    Тук е от
    Aug 2019

Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Дай още някой лев и си вземи едно Fujitsu General 18LFC.
    Не е ли проблем, че е 18ка, а помещението ми е с голяма витрина, и нямам никакви съседи от никъде, покрив е над мен също така. Та за това си мислих, че трябва да е по мощен. На Gree-to ме притеснява този реотан във външното тяло, и конскумацията на ток. Гледам го това фуджицу и една тошиба, но 18ките са на ръба с моята кубатура 110кубика. Все си мисля, че ако има резерв от още 15-20куб. мощност ще е по-добре.

5. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Проблем ще е при -15. 18LFCA на -15 може да отдава максимум 4810W или ~ 44W на кубик. При твоите условия загубите със сигурност ще са доста по-големи.
    Не се знае обаче дали няма да има проблем и с GREE-то. Един господ знае от тези 10.6kW при +7 , колко ще останат при -15. При тези машини единствената информация (поне аз не съм намирал друга) е по брошурите, а там всичко е на +7.

6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

Прикачени изображения Прикачени изображения

7.  
  8. Novice
    Тук е от
    Aug 2019

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Проблем ще е при -15. 18LFCA на -15 може да отдава максимум 4810W или ~ 44W на кубик. При твоите условия загубите със сигурност ще са доста по-големи.
    Не се знае обаче дали няма да има проблем и с GREE-то. Един господ знае от тези 10.6kW при +7 , колко ще останат при -15. При тези машини единствената информация (поне аз не съм намирал друга) е по брошурите, а там всичко е на +7.
    От вимакас ме уверяват че до -20Gree fairy 24 ще ме топли без проблем, за това е подсилен с този реотан и нямали лоша обратна връзка от клиенти за модела. Ясно е, че по хубавите марки са по надежни, съответно и на цената си . Казаха че е добре да има резерв от мощност машината за да работи добре и 18-ка та в моя случай още при -5 ще почне да духа хладно. Но благодаря за съветите, ще го обмисля как да добавя още за по добра машина. Fujitsu General ASHG24LFCC/AOHG24LFCC, 24000 BTU, Клас A++ za 150 куб. Отопление и 2399 лв )) това май ще е топ машината за мен

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Да разбирам ли, че до -7 работи добре и след това почва да му пада капацитета и към -10 става на 80%, а при по-ниски темп, ще пада и повече ?

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Има ли някой тук, който ползва тази машина Gree Fairy 24 и е изкарал една -две зими и има реален опит с нея? Ако има , ще е най-обективно ако може да даде съвет и мнение.
    Този пост е редактиран от Antonyy; 25-08-19 в 12:52.

9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017

Gree Fairy

@Antonyy, няма машина, на която не и пада капацитета, с падане на температурите. Ако графиката е вярна, то бих казал, че тази дори запазва доста добре капацитета си. Иначе да, това и щях да Ви посъветвам. 24LFC е желязна и изпитана машина. Аз бих заложил на нея, без да се замислям. Отделно, е сравнително тиха, за дебитите, които предлага, което си е голям плюс.
    mimojef, Aleksandars, Mega и 1 други харесват това.

10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

А поне тавана малко да се изолира...?
    Най-много топло от там “бяга”.
    Без значение от машината сметките ще са по-приемливи.
    mimojef одобрява това.

11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря

Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @Antonyy, няма машина, на която не и пада капацитета, с падане на температурите. Ако графиката е вярна, то бих казал, че тази дори запазва доста добре капацитета си. Иначе да, това и щях да Ви посъветвам. 24LFC е желязна и изпитана машина. Аз бих заложил на нея, без да се замислям. Отделно, е сравнително тиха, за дебитите, които предлага, което си е голям плюс.
    Имаме познати с 24 lfc топлят почти 60квадрата, но е в къща и с добра(много добра изолация)

12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006

Ако ще даваш 2400 лв си сложи Amber.

13. Novice
    Тук е от
    Aug 2019

Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А поне тавана малко да се изолира...?
    Най-много топло от там “бяга”.
    Без значение от машината сметките ще са по-приемливи.
    Тавана има окачен растерен таван и има въздушен джоб между него и плочата. Няма как да инвестирам аз в по сериозна изолация, понеже съм под наем.

14. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Ами още по-добре щом е такъв - имаш готова конструкция.
    Може да му “натикащ” вата - от тази на рула над паната.
    Не е трудно.
    Ватата е евтина и ще ти се “избие” от сметките.
    Не е идеалния вариант, но от въздушен джоб е много по-добре.
    bobivg, rosswen и ivan9494 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 17 ПърваПърва ... 7151617

Подобни теми

1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе