Страница 9 от 32 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #121

    Отговор: Gree Fairy

    Ами и аз това казвам но реших че всеки има право да тълкува нещата по свой начин .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #122

    Отговор: Gree Fairy

    Няма какво да се тълкува. Продължавам да твърдя, че поне при Грее се дават две стойности на стикерите на външното тяло.
    Power Input-което им е номинала и Rated Input- което им е максимално тестваното .
    На Carrier-a от подписа ми е дадено Rated Power Input 2200 вата-нали не мислите, че тази девятка работи на подобен номинал

    При други марки може да се означава различно, но при Грее и техните производни се означава така.
    Ето тук може би е обяснено по-ясно:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Power_rating
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #123

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията
    Явно наистина има нещо с машината на dodo2000. Техника е всичко се случва. Сценарии безброй. Не е нормално да удря 2kw или е някакъв custom модел. [emoji3][emoji3][emoji3]

    Додо ако съм на теб ще настоявам до последно да си я вземат. Ако трябва и жалба до КЗП ще пусна.
    Днес ходих до магазина от който съм взел климатика с искане да го сменят и да си доплатя за друг. Казаха, че ще коментират случая и ще се обадят. Друг вариант е да си го запазя като някаква тунингована единична бройка и да го разменя единствено за някой скъп хиперинвертор .
    stainway одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #124

    Отговор: Gree Fairy

    staynway , Ако я поставиш тази 9-ка в помещение в което вътрешната темп. пада до 3° не е сигурно на колко ще работи От кериър са написали реално нещата.

    Велики стандарти са измислени за внос и продажба в "ЕЮ" , а накрая всичко се оказва пародия. Всеки производител пише каквото му скимне.
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-01-19 в 11:18.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #125

    Отговор: Gree Fairy

    Няма как да се кача и да погледна какво е написано на етикета на външното тяло. Някой друг от колегите ако има достъп до външното тяло на неговото Фери нека да снима и да покаже.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #126

    Отговор: Gree Fairy

    За последно:
    Въпросният модел има номинал от 990 вата .Дават му диапазон от 180-1250 вата на отопление. На 180 никой няма да го види, както беше и при Change , но на 2000+ не би трябвало да работи.
    Това го знаят и от Грее и затова са готови да го подменят.


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Няма как да се кача и да погледна какво е написано на етикета на външното тяло. Някой друг от колегите ако има достъп до външното тяло на неговото Фери нека да снима и да покаже.
    Пише следното:
    Power Input (cooling/heating )1085 W/990W
    Rated Input 1500W
    Няма какво друго да пише
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 10-01-19 в 11:26.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #127

    Отговор: Gree Fairy

    Да но тези данни са при +7 външна и 20 градуса вътрешна, а Додо спомена, че в стаята му падало до 3 градуса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #128

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    staynway , Ако я поставиш тази 9-ка в помещение в което вътрешната темп. пада до 3° не е сигурно на колко ще работи От кериър са написали реално нещата.

    Велики стандарти са измислени за внос и продажба в "ЕЮ" , а накрая всичко се оказва пародия. Всеки производител пише каквото му скимне.
    Ако разгледаш сервизното на Carrier...Така са ги описали нещата, че можеш да полудееш Пълни глупости има там.Но наистина се развърта до 1800 вата съм го виждал за момент..
    Производителят си е описал параметрите правилно. Затова и ще бъде подменен този екземпляр- не отговаря на написаното.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да но тези данни са при +7 външна и 20 градуса вътрешна, а Додо спомена, че в стаята му падало до 3 градуса.
    Какво ви става? Говорим за електрическа енергия и колко максимално може да премине през уреда без да се разпадне. Само Коп-ове са ви в главите и минимуми
    Външната температура няма никакво отношение към Rated Power.
    За последно този уред е проектиран да работи с максимално натоварване от 1500 вата +/- 10% и то за кратко!

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #129

    Отговор: Gree Fairy

    Комшия от няколко къщи под моята си е сложил Финлукс. Онзи ден ходих да го гледам. Не ми даде да закача уреда, че го беше страх да не изгоря климатика. Та този Финлукс без проблем си топлеше етаж от къща горе-долу като моята а в другата стая беше със стар маслен радиатор. Каза, че са предния месец с бойлер и останалото потребление тока му е бил 80лв. Аз за миналия месец съм стоял с жената не повече от 7 дена на вилата - за Коледа и Нова година при постоянно работещи Фери и Хитачи в другата стая. Сметката, която ми дойда преди няколко дена за тока е за 58лв. Нямам хладилник, бойлер или каквото и да било друго в къщата, само климатиците са работили, едно LCD и 5-6 лед крушки.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #130

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Какво ви става? Говорим за електрическа енергия и колко максимално може да премине през уреда без да се разпадне. Само Коп-ове са ви в главите и минимуми
    Външната температура няма никакво отношение към Rated Power.
    За последно този уред е проектиран да работи с максимално натоварване от 1500 вата +/- 10% и то за кратко!
    Защо тогава някои модели си вдигат максимума на развъртане с понижаване на външната температура?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #131

    Отговор: Gree Fairy

    Moже да си вдигне максимума на развъртане, но в границите на Rated Power Input +/- 10%
    Ако е повече и работи така с часове-аз лично бих се обадил на сервиз

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #132

    Отговор: Gree Fairy

    При китайците винаги трябва да си подготвен за изненади.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #133

    Отговор: Gree Fairy

    Абе dodo2000 колко време ти държи на 2200w ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #134

    Отговор: Gree Fairy

    За минимуминте може да се говори, но в интерес на истината не съм видял от моето скромно наблюдение върху няколко C&H да се "развъртат" над обявеното.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #135

    Отговор: Gree Fairy

    Пп: трябваше да кръстят модела Fury
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 32 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе