Страница 17 от 32 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 475

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #241

    Отговор: Gree Fairy

    Здравейте. Трябва ми Климатик за студиото ми , където предната страна е голяма витрина и нямам съседи, които да ме топлят от никъде. На партер съм, над мен е покрив, от ляво и дясно е затворено но не е обитаемо и всички лица на обектите са със стъклопакет и алуминиева дограмта. От пода също лъха студ през зимата, но миналата успях да хвана само април . За тази зима мисля да се подсигуря с едно Gree Fairy 24 . От вимакс препоръчаха модела с реотан във външното тяло, защото другите модели при -5 почвали да духат хладен въздух.
    Кубатурата при мен е 110 и този климатик отговаря на това, но топлозагубите са много предвид помещението, липсата на изолация, съседи, витрината и покрива над мен.
    Ето и модела : https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html

    Ще съм благодарен за съвети относно машината и дали някой я ползва и какво му е мненнието, дали има по подходяща за целта съответно и в този ценови диапазон до 1800 лв

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #242

    Отговор: Gree Fairy

    Дай още някой лев и си вземи едно Fujitsu General 18LFC.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #243

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Дай още някой лев и си вземи едно Fujitsu General 18LFC.
    Не е ли проблем, че е 18ка, а помещението ми е с голяма витрина, и нямам никакви съседи от никъде, покрив е над мен също така. Та за това си мислих, че трябва да е по мощен. На Gree-to ме притеснява този реотан във външното тяло, и конскумацията на ток. Гледам го това фуджицу и една тошиба, но 18ките са на ръба с моята кубатура 110кубика. Все си мисля, че ако има резерв от още 15-20куб. мощност ще е по-добре.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #244

    Отговор: Gree Fairy

    Проблем ще е при -15. 18LFCA на -15 може да отдава максимум 4810W или ~ 44W на кубик. При твоите условия загубите със сигурност ще са доста по-големи.
    Не се знае обаче дали няма да има проблем и с GREE-то. Един господ знае от тези 10.6kW при +7 , колко ще останат при -15. При тези машини единствената информация (поне аз не съм намирал друга) е по брошурите, а там всичко е на +7.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #245

    Отговор: Gree Fairy

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #246

    Отговор: Gree Fairy

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Проблем ще е при -15. 18LFCA на -15 може да отдава максимум 4810W или ~ 44W на кубик. При твоите условия загубите със сигурност ще са доста по-големи.
    Не се знае обаче дали няма да има проблем и с GREE-то. Един господ знае от тези 10.6kW при +7 , колко ще останат при -15. При тези машини единствената информация (поне аз не съм намирал друга) е по брошурите, а там всичко е на +7.
    От вимакас ме уверяват че до -20Gree fairy 24 ще ме топли без проблем, за това е подсилен с този реотан и нямали лоша обратна връзка от клиенти за модела. Ясно е, че по хубавите марки са по надежни, съответно и на цената си . Казаха че е добре да има резерв от мощност машината за да работи добре и 18-ка та в моя случай още при -5 ще почне да духа хладно. Но благодаря за съветите, ще го обмисля как да добавя още за по добра машина. Fujitsu General ASHG24LFCC/AOHG24LFCC, 24000 BTU, Клас A++ za 150 куб. Отопление и 2399 лв )) това май ще е топ машината за мен

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Да разбирам ли, че до -7 работи добре и след това почва да му пада капацитета и към -10 става на 80%, а при по-ниски темп, ще пада и повече ?

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Има ли някой тук, който ползва тази машина Gree Fairy 24 и е изкарал една -две зими и има реален опит с нея? Ако има , ще е най-обективно ако може да даде съвет и мнение.
    Този пост е редактиран от Antonyy; 25-08-19 в 13:52.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #247

    Gree Fairy

    @Antonyy, няма машина, на която не и пада капацитета, с падане на температурите. Ако графиката е вярна, то бих казал, че тази дори запазва доста добре капацитета си. Иначе да, това и щях да Ви посъветвам. 24LFC е желязна и изпитана машина. Аз бих заложил на нея, без да се замислям. Отделно, е сравнително тиха, за дебитите, които предлага, което си е голям плюс.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #248

    Отговор: Gree Fairy

    А поне тавана малко да се изолира...?
    Най-много топло от там “бяга”.
    Без значение от машината сметките ще са по-приемливи.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #249

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @Antonyy, няма машина, на която не и пада капацитета, с падане на температурите. Ако графиката е вярна, то бих казал, че тази дори запазва доста добре капацитета си. Иначе да, това и щях да Ви посъветвам. 24LFC е желязна и изпитана машина. Аз бих заложил на нея, без да се замислям. Отделно, е сравнително тиха, за дебитите, които предлага, което си е голям плюс.
    Имаме познати с 24 lfc топлят почти 60квадрата, но е в къща и с добра(много добра изолация)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #250

    Отговор: Gree Fairy

    Ако ще даваш 2400 лв си сложи Amber.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #251

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А поне тавана малко да се изолира...?
    Най-много топло от там “бяга”.
    Без значение от машината сметките ще са по-приемливи.
    Тавана има окачен растерен таван и има въздушен джоб между него и плочата. Няма как да инвестирам аз в по сериозна изолация, понеже съм под наем.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #252

    Отговор: Gree Fairy

    Ами още по-добре щом е такъв - имаш готова конструкция.
    Може да му “натикащ” вата - от тази на рула над паната.
    Не е трудно.
    Ватата е евтина и ще ти се “избие” от сметките.
    Не е идеалния вариант, но от въздушен джоб е много по-добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    14
    #253

    Отговор: Gree Fairy

    Здравейте на всички.Изчетох доста за моя проблем ,но така и не намерих отговор.Миналата седмица ми монтираха грее фери 12.Реших да пробвам функцията с отдалечен достъп през интернет.Какво ли не опитах ,но не мога да го свържа и това е.Значи както е описано следвам стъпките ,но не успявам.Значи първо изключвам климатика от дистанционното.След това задържам бутона моде и бутон wi fi за 1 секунда за да се ресетне модула .След това старирам приложените gree +, направих си регистрация.След това давам + за да добавя устройство.Стигам до стъпка да въведа име на wifi мрежа и парола.Въвеждам и тях.След това приложенито търси устройства ,но за жалост не открива нищо.Аз ли бъркам нещо или wifi не работи.Ако някой може да помогне нека ми пише.Или поне как да разбера изобщо дали работи модула.Отворих капака и видях че има модул но няма нито лампичка да свети и не знам как да разбера дали работи това чудо.Благодаря предварително за помоща.Хубва ден на всички.

  17. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #254

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от boyaniliev Виж публикацията
    Здравейте на всички...
    Опитайте да свържете климатика с Интернет, като първо премахнете паролата на рутера.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    14
    #255

    Отговор: Gree Fairy

    И това пробвах.Направих рутера без парола .Просто не излиза в листа с устройства.Довечера ще пробвам ръчно да го добавя .След ресет би трябвало да се вижда като ви фи мрежа ,но това не се случва.


    Неще пустия му китайски боклук.Има ли вероятност проблема да е в телефона?huawei p8 lite
    Този пост е редактиран от boyaniliev; 21-10-19 в 18:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 32 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 19:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 20:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 11:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе