Страница 6 от 23 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 331
Like Tree4Одобрявам

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #76

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Равносилно е на увеличаване на тръбния път. Абе икономия са направили малко.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #77

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Благодаря Ви за бързите отговори Значи ще се сменя тръбата с такава по спецификация(12,7мм), макар че смятам да ползвам климатика само за студено, тъй като имам парно на газ. Въпроса ми е като се отвори тръбния път, би следвало че ще се изгуби фреона, който е в него. След като си сложа правилния размер тръба и затворим пак тръбния път, ще има ли нужда от добавяне на фреон или количеството фреон което ще се изгуби ще е достатъчно малко и няма да има нужда от допълване?! Има ли изобщо вариант да се направи тази процедура, без да допълвам фреон?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #78

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Събираш фреона преди да откачиш тръбния път. Сменяш тръбния път, вакуумираш и пускаш фреона и климатика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #79

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Айде и от мене две въпросчета...на тоя етап...купих MIDEA MSV1-12HRN1, сега я заобикалям като голям камък...та:
    1. Не трябваше ли да ми дадат като я пазарувах касов бон, въобще някакъв документ, че съм дал пари за това чудо, щото платих, мацката вика ето ти кашоните грабвай ги и айде бегай? Гаранционна карта ми дадоха, но тя не важи ли с документ за купуването? Дано да не става ама съм имал случка с рекламация на дефектен телефон и от КЗП ми искаха документ, че съм платил еди колко си пари за еди какво си.
    2. Защо и на 2-та кашона пише Гаранция 5 г.? Едва ли ще ми даде някой повече от 3 г.

    Да очаквам ли някакви изненади /неприятни/ от тоя климатик или избора ми е добър? Основно за хладене ще го ползвам и за преходните сезони. За зимата съм "женен" за Топлофикация.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #80

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    С нищо не можеш да докажеш, че климатика си го купил от еди кой си магазин след като нямаш документ за покупката.

    Ако монтажната ти фирма е сериозна няма да ти трябва документа за покупката обаче ако не е и имаш проблеми с нея към никаква комисия за защита на потребителя няма да можеш да се обърнеш.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #81

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Е добре де в магазина дъвка да си купиш пак ти дават касова бележка...ти къде спа и защо не си я поиска ???А ти изобщо знаеш ли сега какво има в тези кашони?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #82

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Е добре де в магазина дъвка да си купиш пак ти дават касова бележка...ти къде спа и защо не си я поиска ???А ти изобщо знаеш ли сега какво има в тези кашони?
    Ми щото съм застрелян, излязох и на 200 м се сетих, че нямам документ, а ме домързя да се връщам. Ще им звъня да си я искам явно. Иначе кашоните са пълни с....климатика. Има външно и вътрешно тяло, ама дали работи, божа работа. Аз си мислех, че и стойки има, а то някакви малки винтове и дюбели, предполагам за вътрешното тяло.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #83

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Айде и аз да се наредя сред собствениците на MSV1-12HRN1. Вчера ми я монтира човек от форума, няма да му казвам името /ако той иска веднага ще го кажа и ще изсипа 1 кофа с похвали/, сложи я меко казано ПЕРФЕКТНО, но.......... проблем:
    1 . Кондензната дупка на всеки 20-тина секунди изхвърля по около 40-50 мл вода. Така ли трябва, не трябва ли да капе, а не да се изхвърля като разгонен хипопотам? Има ли лечение?
    2. Клапите не трябва ли да се движат автоматично нагоре-надолу, защото моите само като натисна на бутон swing се мърдат по-малко? Има ли лечение?
    3. Външното тяло ми идва шумничко, а е на тампони, нивелирано, монтажа е супер, тръбния път е около 1,5-2 м. Така ли трябва да е, че през затворен ПВЦ прозорец се чува как боботи? Лечение някакво дали има?
    4. Дали някъде по нета има преведено на БГ или поне на руски /соц.възпитаник съм/, функциите на дистанционното, на файл, снимка, сканирано, че моето е само на английски, а тоя език не го шпрехам?
    Благодаря, че ме изтърпяхте!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #84

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Допълвам:
    по т.1 - Конденза не е 40-50 мл, а не повече от 1 супена лужица ...нормално ми изглежда.
    по т.2 - Клапите се движат авто при задържане за 3-4 сек. на swing бутона.
    по т.3 - Боботенето или му свикнах или е намаляло, но не ми пречи вече.
    по т.4 - Благодарение на VeleV.Klima се сдобих с превод...благодаря му.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #85

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Конденза зависи от влажността в стаята, ако климатика работи непрекъснато и няма често отваряне на външни врати или такива към помещения с по-висока влажност намаля влажността в помещението съответно и отделяният конденз.

    Взе ли си вече документ за покупката?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #86

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Конденза зависи от влажността в стаята, ако климатика работи непрекъснато и няма често отваряне на външни врати или такива към помещения с по-висока влажност намаля влажността в помещението съответно и отделяният конденз.

    Взе ли си вече документ за покупката?
    Аха, ясно....документ си взех, /иначе в гаранционната карта при монтажа нямаше какво да напишат/ фактура с касов бон, ама трябваше пак да се разкарвам като съм проЗт, то и тия пущиняци от JAR Клима не можели да ми пуснат фактура щото еди кой си бил отпуска, та го чаках да се върне...деба...от Илиянци мангалите могат, тия не могат....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #87

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Midea MSV1-12HRN1 колко харчи на месец при отопление горе долу,ще го ползвам в кухня 11,5 квадрата с изолация и алуминиева дограма?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #88

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    35лв съм засичал моя.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #89

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    35лв съм засичал моя.
    Но като е включен 24 часа нали?

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #90

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Разбира се всчики клими ми работят зимата нон стоп. А при мен е в дневна с кухня и постоянно отворена врата към коридора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 23 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе