Страница 2 от 231 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #16

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Абе,хич не исках да пиша в този форум,ама ме ковнахте по най-болезненото място!
    Та да дам честен отговор:
    MITSUBISHI ELECTRIC
    Монтирани от съдружника за 2 години=200...и няколко клими-повредени=35
    Жалко за голямата реклама,посипвам си главата с пепел
    п.с.От Панасоника 1990-2007=3 клими за дребни повреди!
    Не е реклама!!!!!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #17

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Какво ще кажете за Mitsubishi - SRK 20 HD-S Обикновен - On/Off-(Тайланд) 2006 http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=162 Гледам е с висок СОР и дали ще има разлика от инверторите? Става ли за стая 14 м2 с РВС-догр.- юг.
    Или по-добре инвертор но какъв???

  4. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #18

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Не знам, но продължавам да съм на мнение, че за отопление с климатик най-добре е да е от типа "DC" инверторен. Има малка аналогия с моторните масла при автомобилите, където пълната синтетика покрива по-голям температурен диапазон... Както е да е..., ще започваме четвърта зима с Mitsubishi MSZ-A09/12/YV и сме мн. доволни. Брато е с новия MSZ-FA25VA и е просто супер тих и ефективен - отоплява боксониера около 30кв. със спалня и холче с кух. бокс, без да броим банята. Единственият му кусур за сега е, че според него, често трябва да се мият филтрите /плазма дуо/ според индикацията на вътрешното тяло! Всичките са: made in Thailand, мултисплит са японски, но и с мн. повече финикийски знаци...

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #19

    Re:Климатици MITSUBISHI

    За качеството си прав - много са яки !!! Съжалявам , че по рано не им обърнах внимание Разрових се по сервизните документации и се оказа, че почити всички инверторни климатици използват силовия блок ( IGBT модула и драйверите ) на MITSUBISHI ELEKTRIC. Но инверторите нямат нищо общо с маслата - DC нвертора подава към компресора всеки момент толкова мощност колкото му трябва . Оттам е и икономията. Освен това при голяма жега и през зимата под -7-10°С увеличава оборотите на компресора над номиналните и оттам е по голямата мощност при тежки режими. Представи си кола без скоростна кутия /ON - OFF климатик / и кола със многостепенна кутия с много добър шофьор.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #20

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Oldog
    За качеството си прав - много са яки !!! Съжалявам , че по рано не им обърнах внимание Разрових се по сервизните документации и се оказа, че почити всички инверторни климатици използват силовия блок ( IGBT модула и драйверите ) на MITSUBISHI ELEKTRIC. Но инверторите нямат нищо общо с маслата - DC нвертора подава към компресора всеки момент толкова мощност колкото му трябва . Оттам е и икономията. Освен това при голяма жега и през зимата под -7-10°С увеличава оборотите на компресора над номиналните и оттам е по голямата мощност при тежки режими. Представи си кола без скоростна кутия /ON - OFF климатик / и кола със многостепенна кутия с много добър шофьор.
    A как работи тази твоя кола/климатика/с едно и също количество фреон без да се задавя при различни обороти,защото при ниски обороти налягането/изпарението/ на фреона е едно,на високи -друго.Или си чул тук-таме коментариите на някой МАЙСТОР

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #21

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Много просто количеството фреон не е едно и също/за единица време/. И температурата на изпарение се променя естественно но никой и нищо не се задавя. За останалото почети малко физика от 8-ми клас.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #22

    Re:Климатици MITSUBISHI

    http://img.alibaba.com/photo/5073378...sion_Valve.jpg
    В учебника на внука не намерих нищо,но става дума за този детайл,който не се монтира на ON/OFF сингъл сплит.Старите инверторни PANASONIC G-123/G-125 също го нямат и при намалена мощност на компресора духат "БЯЛ ВЯТЪР" в режим отопление!Това имах предвид,когато писах за различното изпарение при различни обороти!

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #23

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Може би е нещо като електро-ТРВ. MIDEA правят някакъв подобен номер в големите машини / чилъри и VRV / .Със външен магнитвентил "окъсяват" изхода на компресора и някаква камера която е по надолу под шайбите на скрула и с регулиране на коефициента на запълване регулират мощността на цялата машина от 0 - 100% ПЛАВНО. И явно винаги си достигат налягане на кондензация без проблеми. Има някаква китайска шашма ! Сигурно са го откраднали от някъде като винаги.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #24

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Oldog
    Може би е нещо като електро-ТРВ. MIDEA правят някакъв подобен номер в големите машини / чилъри и VRV / .Със външен магнитвентил "окъсяват" изхода на компресора и някаква камера която е по надолу под шайбите на скрула и с регулиране на коефициента на запълване регулират мощността на цялата машина от 0 - 100% ПЛАВНО. И явно винаги си достигат налягане на кондензация без проблеми. Има някаква китайска шашма ! Сигурно са го откраднали от някъде като винаги.
    Точно това исках да кажа в предишните постове и ако съм засегнал някой колега-моите искрени извинения!Опитвам се да помогна,но пазара в България е непредсказуем!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #25

    Re:Климатици MITSUBISHI

    След изчитане на много, най-вече руски сайтове за климатична техника стигам до извода, че по-реномираната компания от 2те е мицубиши хеви.
    Това е компания, която разработва японските космически технологии.
    Мицубиши хеви заедно с Дайкин и понякога с Фуджитцу са сочени за топ класа на климатиците.
    Илектрик също прави високотехнологични решения, но понякога избързва с пускането на иновативни решения на пазара преди да са се доказали по отношение на надеждност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #26

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Анякоий да каже нещо за Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA ????

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #27

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Аз знам за FA25VA.
    Хубави, високотехнологични машинки за доста пари, които по мнения на специалисти не са достатъчно здрави.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #28

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Имам Mitsubishi 14 и го купих от една фирма втора употреба! Преди две години, когато температурата бе паднала до -22 градуса, аз спях само с една тънка завивка! Това ми бе първата зима с климатик и въобще първия климатик и ми се стори ненормално. Помислих си, че ще платя доста крупна сума за ток. На практика за отпление на стая 60 куб м, коридор, боилер и фурна платих 98 лв. ток. Едва след това разбрах какво е Mitsubishi.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #29

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от agro
    Имам Mitsubishi 14 и го купих от една фирма втора употреба! Преди две години, когато температурата бе паднала до -22 градуса, аз спях само с една тънка завивка! Това ми бе първата зима с климатик и въобще първия климатик и ми се стори ненормално. Помислих си, че ще платя доста крупна сума за ток. На практика за отпление на стая 60 куб м, коридор, боилер и фурна платих 98 лв. ток. Едва след това разбрах какво е Mitsubishi.
    Да. Мицубишито е баровски климатик. Кефи ме.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #30

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    В България
    Heavy - www.condex.bg
    Electric - www.climacom.com

    Колкото до COP-a
    SRK 35 GZ-L /Heavy/ беше с около 3,2, според брошурите, като се разровиш в сайта на производителя се оказва към 3,33
    MSZ GA 35 /Electric/ беше с 2 или 3 стотни повече - 3,23 да кажем, пак по брошурите
    Данните са по спомени, когато ги сравнявах аз, но твърдя, че съм почти точен!

    Та за сходни машини - сходни параметри!
    Не, че няма и по-добри...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 231 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе