Страница 212 от 231 ПърваПърва ... 162202210211212213214222 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,166 до 3,180 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3166

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не съм се задълбочавал да го следя как работи в този тих режим,но ако наистина няма разлика е възможно режимът да е само в дистанционното заради по-високите класове. Трябва да си поиграя малко повече за да стане напълно ясно.
    При теб не може да влезе в режим. При този климатик има една тънкост - Да не се допуска да влезе в он/офф при старта ! Влезе ли веднъж няма измъкване. А слезе ли на минимум може да работи с дни без офф. Но пак ти казвам мисля че стаята ти е малка за слизане на минимум.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3167

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ще го видим като свие студ.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3168

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Направил съм по един клип на 20ZMX, единият е при включване - започване на on цилъл, другият е при влизане в офф. Ако имате желание, мога да ги метна в тубата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3169

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Датчика в буркан и он/офф на пролет.

    Сега сериозно, не си ли е купил някой жичното дистанционно. То е със сензор и ако климатика работи по него мисля, че он/офф доста ще се разреди.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3170

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз не виждам как ще разредя он/офф при мен. Помещението е малко и с ниски загуби, за да не изключва, иначе ще надхвърли заданието, с този минимум. Но пък под 0-та не си го покачва и при задание 25 и silent не изключва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3171

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ще го видим като свие студ.
    Съжалявам за звуковите ефекти на заден план но се разрази ожесточена битка между паяк и змия зад гърба ми ... деца
    Та ето как протича развъртането и свалянето на 20Zs-s без silent до 622w и веднага сваля. За съжаление телефона на жена ми има времево ограничение за снимане на клип и спря , но нататък за 7-8мин. сваля до 165 и покачва до 220-230w. и така върти. Външна 20,5 вътрешна 23 задание 24 всички преходни врати в къщата са отворени , пуснах го заради клипа.

    Пп: На 380w. цъкането на ДУ е защото нагласях клапите да не духа върху мен.

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=Eupyv6cRJ7U

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-10-19 в 21:50.
    mimojef, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3172

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Понеже все говоря колко тих и незабележим е он/офф, реших да кача и клиповете, за потвърждение.
    Излизане от офф:
    https://youtu.be/YjdpvmKsz1w
    Влизане в офф:
    https://youtu.be/JQ_v2mHV6V4
    Който успее да чуе клапи, турбини, пукане на пластмаси или фреон, го черпя бира. (Влакчето на малкия, от съседната стая не се брои) Настроен е на 24гр. и турбина Ауто, като работеше на 2-ра степен. Silent е изключен. То си личи, развърта до 600W.
    Phoenix_1 и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3173

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    МИГ82. Ами идеално работи в 18м2. Аз знам, че ми е малка стаята за този климатик. Според мен не трябва да се препоръчва за изолирани помещения под 16-17м2. Потретвам се
    Въпреки отворените врати и по-ниската температура при мен снощи, си достига температурата в стаята още докато слезе на 220W и изключва. Евентуално при по ниски температури ще успее да задържи като твоя. То пък тогава ще си вдигне минимума и пак същия филм.
    Самия ОН/ОФФ си е тих и не пречи.
    Просто в момента ако го нямаше щеше да е по комфортно. Не за друго, ами заради тракането което се появява при почти всеки ОФФ докато обдухва. Това като се поправи, всичко ще е ОК.
    Трябва да го пробвам на първа как ще е.
    Този пост е редактиран от mimojef; 11-10-19 в 18:28.
    Mig82 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3174

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На по висока степен на вентилатора по трудно влиза в он/офф.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз не виждам как ще разредя он/офф при мен. Помещението е малко и с ниски загуби, за да не изключва, иначе ще надхвърли заданието, с този минимум. Но пък под 0-та не си го покачва и при задание 25 и silent не изключва.
    Моят не е в буркан, но може да се каже че е почти в буркан. И тая простотия 10мин работи 3 не и развъртане до 600W почти не се случва.
    Phoenix_1 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3175

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На по висока степен на вентилатора по трудно влиза в он/офф.

    - - - - - - - - - -



    Моят не е в буркан, но може да се каже че е почти в буркан. И тая простотия 10мин работи 3 не и развъртане до 600W почти не се случва.
    Повярвай ми, виждал съм как Панасоник Етерия включва буквално за по 30 секунди и изключва все за толкова. Не е особено приятно, та има резон някакъв в това 10/3. По-рядко прави он/офф. Това пък никога не ми е пречило. Развъртане до 600W за няма и минута - голям праз. Както вече казах, на мен дори ми допада по-топлата струя в началото и смятам да го държа с изключен silent.
    Мое виждане над нещата. За мен това не е недостатък.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-10-19 в 08:49.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #3176

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При zs-w е 5/3.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3177

    Климатици Mitsubishi Heavy

    И при 25ZS-S е намален на 5мин. он цикъла. Интересно, че не са го отразили в сервизното. Там само при 50-ката е даден 5 минутен он цикъл.Сега бях при на майчето, да и правя бравата. Та рекох да си пусна климатичето, тъкмо да го "слушам". Няма тракания/цъкания, пукания на пластмаси или шум от фреон. Не бях взел ватметър, да видя какво се случва. Бачка перфектно, нямам забележки, влиза поне 4-5 пъти в офф. В стендбай-нищо откъм шум.
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-10-19 в 09:30.
    mimojef одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3178

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това не е нормално 5/3 , Роска майка ти сигурно ти е пекла нещо във фурната за да влезе в такъв режим при нея

    Да не го е напекло слънцето следобяд ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3179

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Това не е нормално 5/3 , Роска майка ти сигурно ти е пекла нещо във фурната за да влезе в такъв режим при нея

    Да не го е напекло слънцето следобяд ?
    Беше работил 1 час преди да дойда и в стаята беше 23гр., а навън - 19гр. Машината беше изключена, аз нарочно го пуснах на 22гр., за да я накарам да цикли он/офф. Така за теста, да проверя продължителността на он цикъла и дали ще вземе да трака в стендбай. [emoji16]
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-10-19 в 20:40.
    Mig82 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3180

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Дай му 24° да поработи час и намали на първа вентилатора. После пиши.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе