Страница 214 от 231 ПърваПърва ... 164204212213214215216224 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,196 до 3,210 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3196

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Какво трябва да се пооправи на zs-s според тебе.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #3197

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При "студен старт" сайлънт не работи ако има много за наваксване.
    Външна 9, вътрте проветрявано няколко часа до 17, климатика настроен на 23 и макс вентилатор, се развъртя до 1000вата, но ги държа супер малко.
    Постепенно падна до към 550-600, 350-400, и в момента варира между 200-250.При он-офф и по-малка температура за наваксване не качва повече от 600.
    Поне това са моито на наблюдения.
    milanov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3198

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И все пак са го променили.
    Можеш ли да пробваш след проветряване и изключен климатик да го включиш без silent (преди да го изгасиш да изключиш silen-та) и след като натиснеш бутона за включване да активираш и silent-а.
    Имам чувството, че не се запомня при изключване на климатика и когато искаш да го ползваш този silent да трябва да се активира наново. НО само предполагам, може и да греша.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #3199

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пуснах го днес, като от вчера бях изключил "тихото" и никаква разлика в поведението ма машината.Развъртя до малко под киловат и след 5 мин. вече беше свалил на 250 и след още 10 на 190.Тези 190 не ги държи постоянно, а отскача за малко до 250-270, и пак слиза на 190.И това го прави докато не стигне заданието.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3200

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Е как да стане като има да догонва много. Превенция! За такива като мен, дето забравят какво са включили. Я си представете следното....
    Росс отива при майка си, играе си с климатика и го оставя на "Саилънт". Времето е топло, майка му изключва климатика. След два дни застудява рязко (щото е зима) и жената се събужда на 16С в стаята, иска да ги направи 23 и започва да чака. Външната температура през това време продължава да спада, както и температурата в стаят понеже на жената топлозагубите в стаята са големички и тези 400W не могат да ги покрият. Върти на сина си, (който е командировка и може да и обърне внимание само по телефона) и му вика..
    - Росенееее. Тази цепеница дето ме накара да я купя, спря да топли!
    - Как бе майко? Тва е класна машина. На колко градуса си я нагласила?
    - На 23 и вентилатор на АВТО.
    - Хм.... Я я сложи на 30 и венилатор на МАХ и ми се обади след 2 часа да кажеш как е.
    След два часа.
    -Росенчо, същата работа маме. Студ в стята.
    -Викай техниците, може нещо да се е бъгнал.
    След 10 дена (жената вече е на истински цепеници) идват техниците, изключват и "сайлънта", вземат и на женицата 30лв. и по жижо, по здраво.

    За мен сайлънта си работи и е измислен доста добре.

    П.С. Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.
    bobivg и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3201

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Точно така. За това тази функция при майка ми и на 60-ката вкъщи не се ползва никога. Никога не се знае кога и колко ще се наложи да се развихрят.
    mimojef одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3202

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На zm-s беше измислен, на zs-s са го развалили. На zm-s като има да догонва много ги догаонва с по-високи обороти на компресора. Примерно вчера при стайна 22° и задание 24° държеше доста време на 550W, като silent-a го ограничава.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Точно така. За това тази функция при майка ми и на 60-ката вкъщи не се ползва никога. Никога не се знае кога и колко ще се наложи да се развихрят.
    Е, ако някой е за 5-ца, а няма по магазините ... пуска си silent-а.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3203

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На zm-s като има да догонва много ги догаонва с по-високи обороти на компресора
    Как да стане, хем да е ограничен, хем да догонва с по-високи обороти?
    Както виждаш при жената от примера 400W не стигат. Или трябва да падне ограничението автоматично, или някой да го изключи.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #3204

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Mimojef, доволен ли си от управлението на въздушният поток при MHI? И по-конкретно на 20zs-w.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 18-11-19 в 19:09.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3205

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    mimojef, какво стана с втулката?

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3206

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Mimojef, доволен ли си от управлението на въздушният поток при MHI? И по-конкретно на 20zs-w.
    Не мога да кажа, че съм недоволен. То и няма как да съм недоволен, при положение, че не спя при него. Принципно съм недоволен от климатици в спалня. Събуждам се със задънен нос(може и да се климатизирам). Струята не е остра и насочването на потока е много добро. На АВТО винаги е на 2-ра или някаква междинна (ако има такива), но не и на 1-ва със сигурност. може би бързо ОФФ-ва при мен и за това така. Като застуди ще го следя пак. Другото което не ми допада е постоянното въртене на турбината в режим следене. Въпреки, че е на много ниска степен, дебита ми се струва немалък и си е течение в малки стаи + доловим лек шум (като изключим този от тракащата втулка или каквото е там). Като казвам лек, наистина е много, много лек, но мен ме дразни.
    Имам машина която е по-добра в това отношение.


    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    mimojef, какво стана с втулката?
    Ами потраква си. На следене почти винаги. Дошли са ми нещата трябва да се обадя и да видим кога ще дойдат да го разхвърлят.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3207

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Не ти слиза на най-ниската, защото бичи он/офф. Моят ZMX в спалнята е по същия начин. Добре че и 2-рата степен е доста тиха. 60-ката в хола 3-ти ден работи основно на Ulo, при зададени 23гр., защото навън е 10-11гр. Интересното е, че в монента бачка по-тихо от по-малките ми машини, а е в 45м2. 23dB за 60-ката на Ulo, докато ZMX и МЕ бачкат с шум 24-25db. На мен ми допада това, че не спира турбината при офф, защотото поне според мен, шумово по-малко се разбира кога включва и изключва. Все едно постоянно си е на Ulo. Ням прехода спри/тръгни на турбината. Явно е въпрос на предпочитания.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #3208

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Имам машина която е по-добра в това отношение.
    Коя машина визираш? ME или DAIKIN?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3209

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Коя машина визираш? ME или DAIKIN?
    Предполагам Дайкина, защото спира турбината. При МЕ е като при МХИ-не спира турбината при офф.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3210

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    mimojef, фирмата дето ти е монтирала хевито май повече хевита няма да монтира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе