Страница 224 от 231 ПърваПърва ... 174214222223224225226 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,346 до 3,360 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3346

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Едно хеви 25zm-s в панелка 17кв.м. без изолация и само прозореца е външна стена, от 2016 лятото до сега 5000kWh. За охлаждане почти не се ползва. Харчи колкото е написано на енергийният етикет 850kWh на година.
    Не претендирам че ватметъра е най точният на света, но порядъка се вижда.
    Screenshot_20210408-201815.jpg
    Последните две зими бяха относително топли, от предните е правил и по 1200kWh на сезон.
    Не се изключва, задание 24°, стайната и тя толкова. Нон стоп е on/off.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3347

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Странно,моя също работи он-офф пък гледам няма 100киловата.Недей подвежда човека,няколко пъти съм срещал твои мнения че хевито се държи на високи градуси,а по спомен дайкина ти седи все на 19-20. Не споменаваш и разликата в цената,че дайкина ти е с 30% по скъп от хевито.
    Дайкин Перфера 20-ка е с близо 70% по-скъп от Хеви 20ZS.
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-04-21 в 20:50.
    JOKVN одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3348

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Абсурдно е сметката да падне с 50%, независимо с коя марката ще се смени.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3349

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Само в твоята глава е абсурдно....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3350

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тези търговски локуми за 50% разлика ми ги спести на мен.
    HiDefinition одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3351

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Странно,моя също работи он-офф пък гледам няма 100киловата.Недей подвежда човека,няколко пъти съм срещал твои мнения че хевито се държи на високи градуси,а по спомен дайкина ти седи все на 19-20. Не споменаваш и разликата в цената,че дайкина ти е с 30% по скъп от хевито.
    За какво подвеждане говорите бе хора?
    Дайкина въобще не го бутайте в темата за икономичност в малки стаи. Няма смъсъл. Знам как работят и Хеви в малка стая и Дайкин в малка стая.
    Кога ще запее петела? Когато съмне или когато часовника ти покаже 6:15? Не е важно какво пише на дисплея на дистанционното а какво показва скалата на термометъра.
    Никого не се опитвам да подвеждам. Коментираме си тука разни работи.
    Ако някой не е разбрал, се опитвам да обясня на колегата първо да не съжалява, че вместо 20-ка си е сложил 35-ца. и второ да не очаква след смяната на Мидеа с Хеви сметки на половина (Освен ако Мидеата не е била счупена)
    Третото искам да го обясня на всички (въпреки, че повечето от вас го знаят). Начинът по който работят ЗС-ите в 15м2 и надолу, по нищо не се различава, и с нищо не превъзхожда начина на работа на Конвенционална Мидеа. Тишината в случая не я разглеждаме, понеже човека се интересува най-вече от сметките за ток.
    Подчертал съм Конвенционална, което автоматичко позволява всеки да заменим "Мидеа" с нещо по свой вкус.
    П.С. В уравнението (малка стая+климатим) не включвам Инверторна Мидея. Има не малка вероятност Инверторната Мидея да работи доста по-икономично.
    П.С.2 Не е изключено Хевито което аз наблюдавам да е счупено и за това изводите ми да са такива. (Ама не вярвам)
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3352

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    до 30% може да е разликата в разхода на 2 хипер инвертора ( единия работещ он/офф с минимум 300 вата ,а другия значително по икономичен с минимум 130 вата ) .. та разлики 50% и нагоре са напълно възможни но не с тоя климатик ,понеже той ще работи като конвенционален поне до -5 ( че и надолу мисля )

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3353

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ето я въпросната Мидея-MRS-12hrn1 R17.Някакси не вярвам да има равно потребление на ток сравнено с 35цата,или поне ми се иска
    Този пост е редактиран от trayan1985; 09-04-21 в 08:29.
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3354

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от trayan1985 Виж публикацията
    Ето я въпросната Мидея-MRS-12hrn1 R17.Някакси не вярвам да има равно потребление на ток сравнено с 35цата,или поне ми се иска
    Спокойно бе човек! По-ще ти е ниска сметката. Мидеата е била счупена а този е нов.
    90лв/м са си близо 15kW на ден. Това в 15м2 може да се постигне само с конвектор или със счупена Мидеа.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3355

    Климатици Mitsubishi Heavy

    [mention]trayan1985 [/mention] , много се изписа, но ще обобщя, за да не се притеснявате. Машината няма да харчи много, нищо че е голяма за помещението. Коя друга машина, евентуално ще харчи 2-3 лева на месец по-малко или повече са просто хипотези, които в действителност не Ви засягат. Направете настройката, да не се местят вертикалните клапи при он/офф и съм почти сигурен, че няма да го разбирате кога включва и изключва, стига да не сте някой свръхчувствителен, страдащ от безсъние.
    mimojef и Mig82 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3356

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ей, Свидят ви едни 100-тина лева за жично дистанционно.
    Ако моя ЗС беше в моята спалня, до сега да съм изшляпал едно.
    Тогава вече биха си заслужавали 10-те лева на месец повече които ще изгори в сравнение с машина която има друг алгоритъм на работа в малки помещения.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    12
    #3357

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    ДРУГАТА ЗИМА ЩЕ ГОРИ ПОВЕЧЕ, ЧЕ СЕ ОЧАКВА ЛЯТОТО ПАК ДА СЕ ВДИГА ТОКА.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3358

    Климатици Mitsubishi Heavy

    То всяко лято очакват покачване на тока.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-04-21 в 13:35.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3359

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ей, Свидят ви едни 100-тина лева за жично дистанционно.
    Ако моя ЗС беше в моята спалня, до сега да съм изшляпал едно.
    Тогава вече биха си заслужавали 10-те лева на месец повече които ще изгори в сравнение с машина която има друг алгоритъм на работа в малки помещения.
    Какво ще помогне жичното дистанционно, освен on/off 3/5 мин ще стане 10/15мин. При външна под +8°...+10° ( там някъде по спомен) като излезе от off ще развърти до 900W и ще държи поне 5..6..7мин. Това са близо 2,7...3kW отдавана жега. Това при темперирана стая не само че се усеща, но и на моменти идва дразнещо.
    Все някой ден ще го променят това излизане от off, кога обаче...

  18. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3360

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    mimojef доколкото помня ти намеси дайкина в сметките,значи викаш дайкина го държиш 19-20 а хевито на 24-26 и двата по термометър подържат еднаква температура?! Казвам да не подвеждаш човека,понеже общото между хевито и мидеята ще е единствено он-оф работата.Разлика в разхода ще има и то голяма.За разлика от теб аз смело заставам зад думите си, тъй като преди да сложа хевито 9г на негово място имаше 12ка панасоник конвенционален.Засичал съм ежегодно конвенционалката и вече 2-3г хевито.Има си едни 30% разлика в полза на хевито,но това е най-малкото тъй като при панасоника все си беше хладно в стаята пък под нула дефростите бяха като на дайкин през 40мин.С хевито подържам по-висока стайна температура,много по тиха и комфортна работа пък за дефростите е ясно.Аз нямам никакъв проблем с он-оф на хевито 2 степен на вента и въобще не го разбирам кога работи.
    kantonaa1, Mig82, Palev и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе