Страница 27 от 231 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    2
    #391

    Re:Климатици MITSUBISHI

    МицубишиFD25, или FD35.Отопление на хол около 25-30 м2.Цел : отопление. МицубишиFD25, или FD35.Някой може ли да каже нещо за тези две машини. Кога е по-изгодно да се закупят машините -края на лятото? Имам в предвид -има ли спад в цените през този период. Какво представлява COP / има разлика между 25 -та и 35 -та, в полза на 25-та. Това предимство ли е ? Нямали кой да ми помогне ? По добре ли е два броя 25 -ци в две стаи една срещу друга, отколкото един брой 35-ца ,в хола и отворена врата към другите стаи-в 24 часов работен режим?? Внасяне на въздух от отвън! Имат ли такава опция FD 25 и FD 35.
    Извинявайте! Приемете че ,че имам желание да получа максимална информация за евентуална бъдеща покупка.

    Моля, използвай бутона за редакция на съобщенията. Blue1

  2.  
     
  3. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #392

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Здравеяте! Интерисува ме на модел MSZ-ZXV28T какво означава двете сигнални лампи от дясната страна на окото. Едната свети постоянно което означава че климатика е включен но другата светва и огасва и немога да разбера какво показва.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #393

    Re:Климатици MITSUBISHI

    има ли спад в цените през този период.
    Не
    Какво представлява COP / има разлика между 25 -та и 35 -та, в полза на 25-та.
    разлика има, но не е толкова важна колкото мощността /W - Ватовете/
    По добре ли е два броя 25 -ци в две стаи една срещу друга, отколкото един брой 35-ца
    по-добре е
    Приемете че ,че имам желание да получа максимална информация за евентуална бъдеща покупк
    чети има мнооого за четене и читавите марки са Toshiba, Mitsubishi heavy (MHI), Daikin, Sanyo, Fujitsu-Fuji-General
    общо взето въпрос на предпочитание аз си взех Тошба 13SKV ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #394

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от KFC
    Здравеяте! Интерисува ме на модел MSZ-ZXV28T какво означава двете сигнални лампи от дясната страна на окото. Едната свети постоянно което означава че климатика е включен но другата светва и огасва и немога да разбера какво показва.
    Ако не се лъжа при този модел първите две лапички отдясно на "окото" са свързани с монитора за светлината в стаята които предлага разни екстри. Най-добре свали си ПДФ файла с инструкцията на японски и с помоща на http://www.google.com/translate_t си превеждаш каквото ти е интересно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #395

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Здравейте на всички!
    Въпросът ми е кое е по-добре: Хола ми е 35 кв.м., панел, изток -запад, ужна стена без прозорец. Искам да сложа подов-инверторен климатик -
    MITSUBISHI Electric MFZ-KA35VA или MFZ-KA50VA. Кой ще е удачен и по-добрия вариант. Не знам дали това са нови модели и дали са добри. Някакви отзиви? Има ли по-добър избор от тях? В съседната стая също има климатик 12-ка, който ще помага при много студено като цяло на апартамента при отворени врати.
    Благодаря за коментарите!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #396

    Re:Климатици MITSUBISHI

    SOON,без да ти се натрапвам като сравниш характеристиките на подовите и стенните ще се убедиш ,че подовите не са по-добри.Отделно за големи помещения или отворени врати е по-изгодно да сложиш 2 малки от колото един голям.Това важи за произволна марка климатици.Предполагам че се интересуваш от комфорт,тишина и малки сметки за ток.Нахвърляй една скица да се види за какво става на въпрос.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #397

    Re:Климатици MITSUBISHI

    SOON,без да ти се натрапвам като сравниш характеристиките на подовите и стенните ще се убедиш ,че подовите не са по-добри.Отделно за големи помещения или отворени врати е по-изгодно да сложиш 2 малки от колото един голям.Това важи за произволна марка климатици.Предполагам че се интересуваш от комфорт,тишина и малки сметки за ток.Нахвърляй една скица да се види за какво става на въпрос.
    Не си прав по отношение на комфорта и тишината.определено подовите са с едни гърди напред.

    Имам предвид Дайкин,защото при тези цени на МЕ едвали някой има кой знае какви впечатления от него

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #398

    Re:Климатици MITSUBISHI

    за Дайкин не знам,имам впечетления за МЕ .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #399

    Re:Климатици MITSUBISHI

    МицубишиFD25, или FD35.Отопление на хол около 25-30 м2.Цел : отопление. МицубишиFD25, или FD35.Някой може ли да каже нещо за тези две машини. Кога е по-изгодно да се закупят машините -края на лятото? Имам в предвид -има ли спад в цените през този период. Какво представлява COP / има разлика между 25 -та и 35 -та, в полза на 25-та. Това предимство ли е ? Нямали кой да ми помогне ? По добре ли е два броя 25 -ци в две стаи една срещу друга, отколкото един брой 35-ца ,в хола и отворена врата към другите стаи-в 24 часов работен режим?? Внасяне на въздух от отвън! Имат ли такава опция FD 25 и FD 35.
    Извинявайте! Приемете че ,че имам желание да получа максимална информация за евентуална бъдеща покупка.[/quote]

    не можеш да топлиш три стаи с едно FD35.идеалния вариант е една 35-ца+ 2бр 25-ци,или 3бр 25-ци.комппромис-35+25-третата стая с отворени врати.по принцип почти винаги по-малките мощностти имат по-добър СОР.
    FD не вкарва чист въздух.Чист въздух вкарва Ururu sarara на Daikin
    http://www.v-clima.com/prod.php?id=D...E_Ururu_Sarara

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #400

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Някакво мнение за този НОВ модел?
    MITSUBISHI Heavy MSZ-ZXV40S. Цена: 3360 лв., на 100V - трябва траф, Клас: ААА, COP: 5.70, Шум: 23 dB, Отопление: 9,4 kW


    http://www.dimeli.eu/mitsubishi.html

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #401

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Някакво мнение за този НОВ модел?
    MITSUBISHI Heavy MSZ-ZXV40S. Цена: 3360 лв., на 100V - трябва траф, Клас: ААА, COP: 5.70, Шум: 23 dB, Отопление: 9,4 kW
    Страхотни показатели,остава да ги постигне и на 220 В.
    Аз мисля,че рано или късно/по скоро късно/ ще станем нормална държава и някой ще спре този внос на продукти неотговарящи на СЕ,както и климатици на R22.
    Тогава можеш да увиснеш откъм подръжка.
    Ако си минал на вариант висок стенен монтаж,погледни AWYZ 14 Nocria Fujitsu

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #402

    Re:Климатици MITSUBISHI

    jori не съм минал на никакъв вид все още.
    Реално съм объркан и търся помощ! Чуденето е м/у висок клас 16/18-ка стенен-инвертор на Митцубиши
    или 18-ка инверторен-подов на Дайкини? Хубаво, но кой модел от тези?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #403

    Re:Климатици MITSUBISHI

    jori не съм минал на никакъв вид все още.
    Реално съм объркан и търся помощ! Чуденето е м/у висок клас 16/18-ка стенен-инвертор на Митцубиши
    или 18-ка инверторен-подов на Дайкини? Хубаво, но кой модел от тези?
    Този модел на МЕ не е 16/18 а 14-ка,независимо от високата му отоплителна мощност.Той по принцип ти е достатъчен за помещението.Но когато избираш климатик не гледай максималните мощности,а номинала.Максималните мощности са хубаво нещо,но всички машини имат някакво ограничение колко време да работят на мах.И добре,че го имат,защото така се пазят,иначе все едно че постоянно,че постоянно караш колата с оборотомер в червеното.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #404

    Re:Климатици MITSUBISHI

    jori като знаещ дай съвет! Кажи е това е подовия-инвертор или стенен и точка. Желанието ми клони на 90% към подов, но кой модел?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #405

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Това е решение,което сам трябва да вземеш.Всички дискутирани машини са хубави,но при подовите има най-оптимално движение на въздуха

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 231 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе