Страница 37 от 231 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #541

    Re:Климатици MITSUBISHI

    FD25 не е за малката ти стая и със сигурност 20ZGX ще е по-икономичен в случая! Не съм сигурен, че и 25ZGX няма да е по-икономичен от FD25. Но при 35-ците може би печели FD.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #542

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ехе, кво става тука!? Ми, аз съм написал в " собственици на климатици" всичко.. Като го избирах, първото нещо беше max тих ! Второто сигурен (нямам достъп до външните тела). Третото да не ми духа непркъснато на главата. Четвърто съм гледал СОР-а. А за минимално отдаване и тем подобни, въобще не съм се замислял! Никога не съм писал консумация от 100 Вт(нито за час, нито средна). Бях писал 1 КВт за час, но се поправих и извиних. Писах за консумация от 5 КВт за една "нощ"(при външна 10, а вътрешна 23) и това пак нищо не говори за климатика като цяло!(може да спя на отворен прозорец..., естествено,че не!). Ако трябва ще го оставя да работи нон стоп, но не мисля,че консумацията му ще се увеличи кой знае колко, през деня е топло, т.е. тази консумация(малко повече) ще бъде и за 24 часа. (Не го оставям, защото майка ми ходи след мен(като изляза) и ако има нещо включено, се чуди от къде да го изключи). А, и остава следният въпрос: "Купувам скъп климатик"- важното за мен е - да е незабележим!! Ако, и харчи по-малко ОК. Да сравняваме климатиците по този принцип в случая. Да, може би SRK... да е по-икономичен, а другото как е? Това ми прилича на следното: "Новобогаташ" си купува мерцедес SL600 (не знам дали има такъв ) и казва: ама той (мерцедеса) много гори и си слага газова уредба! ( Не,че аз не съм писал из форума, за това колко ми харчи климатика,защото съм очаквал да е "най-икономичния",а то явно не е така, но съм се примирил с това и се радвам,че Иначе е "най-добрият")

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #543

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Очо, засичания от теб очаквам като започнеш да го ползваш нон-стоп. Само нощем или няколко часа вечер... съвсем различно е. Скоро ще застуди и те съветвам климатикът да не се изключва изобщо. И колкото по-малко си играе някой със зададената температура, толкова по-добре.
    Тогава вече ще говорим колко е икономичен (вероятно ще е) FD.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #544

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Очо винаги говори много резонно. Ив случая е прав за разхода при климатиците. Знаете ли какво забелязах? Във форума има хора, които писаха за някакви невероятно ниски разходи на климатиците си. По-ниски дори и от стойностите, които са посочени от производителите на съответните модели. Т.е. езлиза, че производителите са малко глупавички и пишат, че машините им харчат повече отколкото вдействителност. Така сигурно привличат повече клиенти!!!! Май само Очо си мери точно климатика и пише реални резултати. А другите повечко се хвалят ли, знам ли... Скоро в работата един колега ми се хвали, че неговият Пасат харчел 6 на сто извънградско, бил я засякал много пъти. Не ми хвана вяра и проверих за данните на модела от страница на Фолксваген. Колата по каталог харчи най-малко 8.5 литра на сто. Тук май става същото.. Не казвам, че лъжат нарочно, а може да не мерят точно. Друго обяснение няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #545

    Re:Климатици MITSUBISHI

    ми те колите дето харчат по 3 на 100 и клими по 50 вата са като извън земните всеки знае че ги има ама никои не гие виждал.
    тази зима съм ре6ил да се топля само с клими. единия е "еко-клима" CH12ADE имам го от година нее ползван за основно отопление. другия е МХИ SRK20ZG-S toi trqbwa da se grizi za spalnqta.
    за сега бичи еко-климата направил съм му един въздуховод /намордник както се изразява колегата/ и покрива цялото жилище, справя се засега без проблем даже изключва много честичко, някакде 1 работи 2 почива. като стегне "кочана" ще видим. живея на таван и там имам голям ортак -дядо господ. до моналата зима без никаква изолация 50 см. сняг го топях за 3-4 дни сега сложих 2 см. стиропор + 0.8 формован. Досега ползвах парно на твърдо гориво ама ми бактиса да мъкна кофи с "кюмюр"
    Ще пиша редовно наблюденията и сметките от Е-он.
    от еко-климата съм приятно изненадан не съм го чувал да му пукат пластмасите но мицубиша съм го чувал.
    Успех на всички и малки сметки за машинките.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #546

    Re:Климатици MITSUBISHI

    ТОВА ЕКО-КЛИМА sHARP ЛИ Е?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #547

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Това е Osaka

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #548

    Re:Климатици MITSUBISHI

    ако трябва да съм точен това сие абсолютно Чиго.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #549

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ами направи снимка и ни е изпрати или ми пиши на лс.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #550

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Я кажете вярно ли е това за лепенките и щампираното лого на Мицубишитата?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #551

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Ами направи снимка и ни е изпрати или ми пиши на лс.
    това за мен ли се отнася?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #552

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от ghost23
    Я кажете вярно ли е това за лепенките и щампираното лого на Мицубишитата?
    Не, не е. Имаше ментаци едно време, на които на грозна лепенка с големи букви пише MitsubiChi Japan.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #553

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Не, не е. Имаше ментаци едно време, на които на грозна лепенка с големи букви пише MitsubiChi Japan.
    Това е добре,защото ще минавам на ZGX-S серията ,а парите са си сериозни...
    Отзивите за ZHX серията ме радват.Дано има скоро нещо в сегмента на 14 - 15 -ките.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #554

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Правилно ли смятам, момчета?
    Ето този японски модел 8-ца:
    http://www.mitsubishielectric.co.jp/...lineup/detail/
    Е даден с препоръчителна цена 325 500 йени.
    Според Гугъл, 325 000 Японски йени = 5 055,45362 Български лева. Така ли е? Доста скъп модел или аз бъркам някъде.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #555

    Re:Климатици MITSUBISHI

    това вероятно е цена с данък и монтаж ,монтажа там е много скъп .. тоя климатик го има в БГ и е около 1700 лв за 22ка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 231 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе