Страница 26 от 231 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 3462
Like Tree1674Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #376

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Tomy1
    Здравейте,
    Новак съм в тази област и искам да попитам вас знаещите дали е добре да се инсталират Мицубиши MSZ-ZXV 22T + MSZ- ZXV 28T в голям хол с трапезария 42 кв.м. при 2,50 м височина във вътрешен апартамент със западно изложение и вътрешна топлоизолация от Depron 6 мм. с добра 5 камерна дограма.

    Предварително благодаря!
    Хубаво би било двете машини на отопление да отдават поне 7 киловата оптимално в помещението което ще ги монтираш, тези двата макар, че са страхотни модели все пак имат обща оптимална мощност на отопление 5,7 киловата. Има вероятност при големи студове да се натоварват максимално и да не успяват да компенсират разликата във външната и вътрешната температура. Ако имаш възможността сложи два MSZ- ZXV 28T

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #377

    Re:Климатици MITSUBISHI

    И аз мисля, че не са излишни, но монтажниците казват, че нямало такова изискване в инструкциите за монтаж, че климатикът нямал нужда. Но като чувам как работят климатиците на съседите, си мисля, че просто спестяват по някой лев - трябва от всичко да се кяри в тая държава...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #378

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Тампоните са пожелание на клиента ..1,50 е бройката.Така ми казаха като си взех саньото.Може да са излишни за определени външни тела,но от по-добро глава не боли.Поставянето им има 2 предимства и 2 недостатъка.Помагат за обезшумяването ,като променят резонанса на машината,по-лесно се мята тялото на стойките върху шпилки-иначе се навеждаш да сложиш болтовете,а това не винаги е удобно,гумата старее-трябва да се подменят след 4-5 години,външното тяло е нестабилно и не може да се използва за опора при монтажни и обслужващи операции...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #379

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Да, но нали разбираш, че човек, който за първи път си поставя климатик, няма как да му хрумне, че машината му ще започне на другия ден да клати блока? Тоест няма как да знае, че трябва предварително да си е купил такива. А ако все пак знае за тях и попита, монтажниците нито носят със себе си такива, нито имат желание да се отваря дума на тази тема, казват, че климатикът е добър и няма нужда от тях. А когато човек си купи такива, трябва отново да вика техници и работата става малко дългичка. Според мен Климаком си вършат перфектно работата, като без някой да ги подсеща, си ги слагат и то на хубави машини. Гледах, че на банка са поставили три мицубишита с тампони - едва ли някой от банката им ги е заявил или пък изобщо е имал нужда от такива, особено като се има предвид, че въпросната банка е на един от най-шумните булеварди. Мисля, че този, който монтира, трябва да си върши работата докрай, защото това си е негово задължение. Все пак цената за монтажа си я определят както намерят за добре и не подлежи на коментар. Би трябвало да включва всичко необходимо по отношение на материали и труд.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #380

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Абсолутно си прав и затова имам,толкова добро впечетление от този форум.Тук ,ако все пак имаш нещо в главата и отсееш нужната информация си е цяло хладилно образование.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #381

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ако не образование с диплома, поне основни практически познания, които ще ни помогнат едва при следващата покупка...
    В Германия и съседите й, доколкото знам, човек дори фурна не си свързва с ел. мрежата сам, а това го върши специалист. Да не говорим да си направиш лек ремонт на колата - това може да ти излезе адски солено. И въпреки това, въпреки че са толкова боси в безброй области, са някакси по-напред от нас в почти всяко отношение.
    Но когато "специалистите ни" разбират по-малко и от нас, нямаме друг избор, освен спасително самообразование...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #382

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Айде наздравеееее

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #383

    Re:Климатици MITSUBISHI

    На Климаком не съм бил клиент, просто забелязвам техни монтажи, затова думите ми да не се приемат като реклама. Но все пак в бъдеще и аз бих им станал клиент, щом така стоят нещата...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    15
    #384

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Zdraveite! Imam klimatik Mitsubishi MSZ-ZXV22R. Miga mi edna ot nai-dolnite lampi4ki (liavata). Niakoi znae li za6to? Blagoda ria vi predvaritelno!!!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #385

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Andrioman
    Zdraveite! Imam klimatik Mitsubishi MSZ-ZXV22R. Miga mi edna ot nai-dolnite lampi4ki (liavata). Niakoi znae li za6to? Blagoda ria vi predvaritelno!!!
    Androman тази сигнализация те информира ,че времето за почистване на сините електростатични филтри е настъпило концерна мицубиши е заложил таймер който се активира на всеки 350 часа активно време на климатичната ти инсталация , за да спазваш естественият цикъл от производителя след измиване на филтрите ,след като ги поставиш в вътрешното тяло погледни в дясната част на плстмасовият корпус долу има 2 малки бутона натисни долният (бал на цвят с еднакви йероглифи на досега мигащата ти лампичка) и после затвори капакът така машината ти подсказва кога да миеш филтрите макар ,че моето менение на всеки 2 седмици да си ги миеш и нулираш този таймер ДАТЧИК ЗА ЗАМЪРСЕНОСТ НА ФИЛТРИТЕ НЯМА само таймер успех!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    15
    #386

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Mitak mnogo ti blagodaria za informaciata!!!A vsi4kite filtri li da miia,za6toto az si gi po4istvam redovno ama dosega ne sum gi mil?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    15
    #387

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Извинявай че писах с английски букви,просго забравих!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #388

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Andrioman
    Извинявай че писах с английски букви,просго забравих!
    Няма проблем ти да ме видиш аз как пиша ,блу 1 не ме надушил пак че съм тука извади и двете плазми малката и голямата , и ги накисни в разтвор от обезмаслител и после добре изплакни но тва на всеки 6 месеца за плазмите малкта даше се разглобява разгледай подробно има отстрани едно щифтче и се вади катализаторът

  17. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #389

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Здравейте!
    Итерисуваме под функцията Прохладно студено на модел MSZ-ZXV28T трябва ли да се разбира че е само вентилация.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #390

    Re:Климатици MITSUBISHI


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 231 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе